Jump to content

Tko su obveznici plćanja komunalne naknade ?


fz6n

Preporučene objave

Molim Vas za brzi odgovor. Zanima me tko sve mora plaćati komunalnu naknadu.

Konkretno: Dobio sam od općine zahtjev za "dostavu podataka o promjeni osobe obveznika komunalne naknade". Znači općina od mene traži da im javim kome da šalju uplatnice!? Radi se o novoj obiteljskoj kući koja još nije u cijelosti zgotovljena (izvana je ali nije iznutra). Isto tako nije sređen okoliš (zemlja i kamenje od iskopa). Koliko čujem ne mogu dobiti uporabnu dozvolu ako okoliš nije sređen. Zanima me dali ja moram plaćati komunalije ako kuća za koju se traže podaci nije još dobila uporabnu dozvolu i nije ucrtana u katastru? Jedino sam dobio adresu tj. kućni broj. Iskreno ja u kući već živim iako još nije sve gotovo, zato i nisam još podnio zahtjev za uporabnu. Molim za brzi odgovor obzirom da moram dostaviti tražene podatke u roku 8 dana. Unaprijed zahvaljujem! POZZZZ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro si zakomplicirao i zamutio kašu. Nisi napisao da li je kuća u postupku legalizacije i čija je to kuća, tko je vlasnik?

 

Ako je u postpku legalizacije, platiš komunalije, doprinose...i gotovo, razliku računa za komunalnu naknadu ćeš vjerojatno dobiti naknadno, ovisno o kvadraturi...priključcima....... - a uporabnu dozvolu moraš rješiti.

 

Naravno, moraš imati i Elaborat i sve rješiti u gruntovnici i katastru.

 

Uglavnom, potupi tako, jer sve je bolje, nego da jedno jutro ugledaš bager ispred kuće.

 

I taj bager nije nimalo jeftin, pogotovo, ako ga pošalje država (njihove, kako oni ono kažu institucije) će te oderati kao "sansku kozu".

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuća je u legalnoj izgradnji-sa građevinskom dozvolom, plaćenim svim davanjima, između ostalog i komunalno ( 32 000kn- za što nisam dobio ništa-čak nemam ni javne rasvjete). Prijatelj mi kaže da dok nema uporabne dozvole i dok kuća nije ucrtana nema osnove za naplaćivanje komunalija, ali prijatelj kao i ja laik pa ne znam dali je u pravu ili nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma tako sam i ja na prvu rekao ali kad malo razmislim da sam prije građenja dao hrpu para za komunalije a nemam ništa od toga i sad traže još!!!!???? Svi samo traže lovu a ništa za to ne daju. Na gruntovnici i katastru kažu da to nije u njihovoj domeni a općinu koja traži lovu nema smisla ni pitati dali imaju pravo tražiti tu lovu-naravno da će reći da moram plaćat. Možda naj bolje da sve šta imam prodam i glavom bez obzira zbrišem iz ove nazovi države! Majstore hvala Ti na promptnom odgovoru. Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako rate komunalne naknade nisu velike, bolje platiti, a ne otići u drugu državu.

 

Dobro razmisli.

 

Ne teče niti u drugoj državi med-mlijeko-orasi. Mnogi, a poznajem ih jako puno, otišli, vratili se, "srprašili" velike (posuđene) novce koje su mislili lako vratiti jer će možda naći nekakav posao.

 

Naravno, novac posudili i kad više nije bilo "salate", vrattili se kući, a dug ostao (i što sada).

 

Dobro razmisli i sve najbolje. Pozdrav. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obveznik plaćanja komunalne naknade je vlasnik nekretnine (ili korisnik ako je to ugovoreno). kon.naknada se plaća po korisnoj površini stambenog objakta (koju koristite ili možete koristiti).

 

druge države imaju porez(što kani uvesti i HR)

 

Znam da je vlasnik nekretnine obveznik plaćanja ali šta ako ta nekretnina još nema uporabnu dozvolu i nije još ucrtana u katastru? Znači te kuće nema u "papirima", pa kako se može plaćat na nešto što "još ne postoji"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu je dobro napisao.

 

Ali bolje je pripaziti na "bager". Kad dođe bager - gotovo. ;-)

 

A i uskoro će doći-sljedeće ili ove godine (vrlo brzo) snimanje iz zraka.

 

A, onda je gotovo. Onda više ne vrijedi pitati jer je sve jasno u katastru........

 

Na ovom linku se može svašta-nješta vidjeti:

http://geoportal.dgu.hr/viewer/?baselayer=DOF

 

Rješavaj dok možeš i dok je povoljnije. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Bovu je dobro napisao.

 

Ali bolje je pripaziti na "bager". Kad dođe bager - gotovo. ;-)

 

;-)

nema šta raditi bager zbog neplaćanja komunalne naknade. može dobiti ovrhu.

zbog nepružanja informacije možedobiti kaznu.

 

bager ruši ako nije plaćen komunalni doprinos. bez plaćenog komunalnog doprinosa nemože dobiti građevinsku dozvolu.

 

komunalni doprinos (i vodni) plaća se jednokratno (ili po dogovoru) u postupku ishođenja gradevinske dozvole.

 

komunalna naknada (i vodna) plaća se po rješenju nadležnog tijela na izgrađeni objekat u mjesečnim ratama (ili kvartalnim) dok stambeni objekat postoji, dok je u uporabi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje!

Zanima me dali mogu biti oslobođen komunalne naknade po prihodovnom cenzusu.

Naime kuća mi je u postupku legalizacije i neki dan sam dobio 4 uplatnice da platim komunalnu i vodnu naknadu za cijelu prošlu godinu.

Pošto ja nisam u mogućnosti platiti taj iznos,pogotovo odjednom,zanima me dali ja mogu,ako podnesem potrebne papire,biti oslobođen plaćanja tog dijela komunalne naknade retroaktivno za prošlu godinu.

Inače kao kućanstvo imamo jako mala primanja.

Hvala za odgovor i lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija