Jump to content

kupoprodajni ugovor


anonimno

Preporučene objave

Nesto me muci kod Kupopr. ugovora.

 

Jasno mi je da kod potpisivanja istog postajem vlasnik nakon sto dam novac. Medutim , nije mi jasno kad nastupa fizicko useljenje u stan. Je li se radi o istom danu potpisivanja Ugovora i predaje novca? Ili postoji neki zakonom zajamceni vremenski rok koji omogucava prodavateljima da i nakon potpisivanja Kupopr. ugovora ostanu u stanu?

hocu li ja pogrijesiti- zakonski- ako prodavatelja trazim da se iseli isti dan potpisivanja KUpopr. ugovora i predaje novca?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor je stupio na snagu kada ga obje stranke vlastorucno potpisu. Placanje nije bitno i u praksi ga mozete ugovoriti i drugacije (npr. na rate). Dan stupanja u posjed ili kako vi kazete useljavanje, mozete odrediti u ugovoru kako zelite. Necete pogrijesiti ako to bude isti dan kada zakljucujete ugovor odnosno placate kupovninu, a vlasnikom postajete upisom u zemljisne knjige (nacin), dok je ovaj ugovor i njegovo potpisivanje osnov stjecanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija