Jump to content

Hrt- Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka


president0

Preporučene objave

Supruga danas poštom dobiva famoznu Opomenu po zapisniku kontorlora + uplatnica 240kn. Lijepo stoji kako je kontrolor 16.02 u 17:10 utvrdio da se na adresi ne plaća pristojba za 1 tv prijemnik. Supruga nikome nije otvarala (čak se niti ne sjeća da je netko zvonio, na porodiljnome je, pa ako netko od poznatih i dolazi pozvoni na mobitel).

 

Kako je na Obavijesti i broj mob.kontrolora, nazvao sam ga, jer stoji da se tako može doći do informacija koje su u zapisniku.

-Kontrolor ne objašnjava kako je došao do imena supruge- jer na vratima je samo prezime. Pretpostavljam preko rasporeda čišćenja snijenga (ali tamo je i moje - jer kao vlasnici upisani smo oboje).

-po njemu pretplata ide na korisnika- kako zna da to nisam ja, ako je pola stana moje!?

-ne daje odgovor kako je utvrdio da imamo 1 tv prijemnik bez ulaska u stan - po njemu on 'to jednostavno zna'.

-tad nabraja članke zakona po čemu se treba plaćati pretplata (čak i za internet)

-žali se kako su ga u zgradi napadali i drugi puta će zvati policiju i napraviti nam šou

-tvrdi da ću ja sve to morati dokazivati na sudu (ili supruga), on ne treba ništa dokazivati, jer sve je jasno

-ne vjeruje mi da nemam auto- jer ako nemam tv onda neka platim za radio u autu, ili za laptop -ali zašto ako je on utvrdio u Zapisniku da u kućanstvu postoji tv prijamnik!?

 

Savjet:

a)Trebam li se preporučeno očitovani HRT-u?

b)Arhivirati ovu obavijest i čekati poziv na Sud?

c)Pokunjiti se i platiti?

 

Može li HRT ili kontorlor doći do podataka da supruga ima pretplatu s T-Comom (ima bolji mobitel), plaća internet? Što kad netko općenito ima MaxTv, Optima ili BNet pakete, -daju li operateri podatke o klijentima ? (pretpostavljam da ne).

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema opisanome, teško da kontrolor ima dovoljno dobre dokaze. Dokaz nije ni pretplata, ni internet, ni antena, ni na što od toga se ne plaća pretplata.

Naravno, postoji rizik da se izgubi parnica.

 

Pretpostavljam da kontrolori dobiju obavijest nekim neformalnim (ilegalnim) putem o pretplatama i onda računajuči da će ljudi popustiti/priznati i platiti 240kn, šalju/prijavljuju, pa i više puta (bez obzira na ishod parnica).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sa kontrolorom nisi dužan razgovarat. nisi ga dužan pustiti u kuću.

ako nisi potpisao prijavu rtv prijemnika za plaćanje pretplate nisi dužan ni platiti primljenu uplatnicu.

kontrolor mora dokazati da imaš uređaj na koji se plaća rtv pristojba.

dali je pokrenut prekršajni postupak ili app uskoro će te sazna.

nemože vam naplaćivati pristojbu ako niste potpisali prijavu.

 

ako nema tv karticu kompjuter nemože primati rtv signal.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Savjet:

a)Trebam li se preporučeno očitovani HRT-u?

b)Arhivirati ovu obavijest i čekati poziv na Sud?

c)Pokunjiti se i platiti?

 

ovaj c) je vjerovatno da imaš tv.

mišljenja sam da u principu ako nekoga nemaju u evidenciji za plaćanje tv pretplate i osoba ne plaća to može ići jedno vrijeme ,pa čak i godinama.........međutim kad dođe do sumnje da imaš tv,onda je to jako teško nastaviti ,a da se ne plaća.....

kontroloru se može zabraniti ulazak,..ali imaju oni načina da uđu.....

a živjeti na taj način kad će netko naići,pa ustanoviti da imaš tv nije ugodno..

 

ovdje se može govoriti,odakle njemu podaci...možda anonimna prijava,možda intuicija itd....on u principu treba doći i da ga dobrovoljno pustiš da ustanovi dali imaš tv...ako ga ne pustiš onda oni pokreću postupak....što može čak dovesti u krajnim slučajevima i dolaska sa policijom.....

to sebi čovjek jednino može dopustiti ako nema tv ili neki drugi tv prijemnik....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Savjet:

a)Trebam li se preporučeno očitovani HRT-u?

b)Arhivirati ovu obavijest i čekati poziv na Sud?

c)Pokunjiti se i platiti?

 

ovaj c) je vjerovatno da imaš tv.

mišljenja sam da u principu ako nekoga nemaju u evidenciji za plaćanje tv pretplate i osoba ne plaća to može ići jedno vrijeme ,pa čak i godinama.........međutim kad dođe do sumnje da imaš tv,onda je to jako teško nastaviti ,a da se ne plaća.....

kontroloru se može zabraniti ulazak,..ali imaju oni načina da uđu.....

a živjeti na taj način kad će netko naići,pa ustanoviti da imaš tv nije ugodno..

 

ovdje se može govoriti,odakle njemu podaci...možda anonimna prijava,možda intuicija itd....on u principu treba doći i da ga dobrovoljno pustiš da ustanovi dali imaš tv...ako ga ne pustiš onda oni pokreću postupak....što može čak dovesti u krajnim slučajevima i dolaska sa policijom.....

to sebi čovjek jednino može dopustiti ako nema tv ili neki drugi tv prijemnik....

 

Ako se radi o sumnji kontrolora, prvi se počeo služiti lažima.

Točno je naveo datum i vrijeme kad je 'bio u stanu i utvrdio tv prijemnik'!

Danas sam detaljnije pogledao datume- i tog dana nikoga niti nije bilo kod kuće!

Supruga je bila kod roditelja (starije se dijete par dana prije ozljedilo pa su joj pomagali, jer ima i bebu- a to znam jer sam smo sljedeći dan išli vaditi konce, pa sam kasnio na posao). A u logovima na poslu vidim da kad sam se taj dan odjavio, i da sam i krenuo kući ne bih do tada niti stigao.

 

A o podacima ne znam- smije li ih ilegalno sakupiti/dobiti i sl.

Što se tiče ostalih pretplata, u T-com-u mi kažu da je Ugovor potpisan u tajnosti, i oni ne daju podatke o svojim klijentima.

 

Ne može niti kontrolor 'utvrditi' jedno po svojoj intuiciji, preko telefona mi tvrditi drugo (neka onda platim za laptop), i uvjeravati me da sigurno imam auto s radiom, a nemam.

Jer on je zaključio kako svi u zgradi imaju kablovsku, ugovore s B-netom, MaxTv, i dobre mobitele jer su večinom mlađe obitelji u zgradi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat"-ne daje odgovor kako je utvrdio da imamo 1 tv prijemnik bez ulaska u stan - po njemu on 'to jednostavno zna'."

 

iz ovog sam zaključio da on nije ni ulazio u stan...........

gledaj ,ja tebe razumijem što se tiće postupka kontrolora.........to što on priča ako nemaš tv onda imaš kompjuter,ako nemaš to,onda imaš radio ili mobitel itd je nešto što prolazi 99,99 posto ,jer svi znamo da nema skoro nikoga tko nema u današnje vrijeme te uređaje.....

to što komjuter ,mobitel i slično ulazi u obzir za plaćanje je posebna priča ,za koju je kriv zakonodavac koji im je to omogučio....

on to zna da skoro svi imamo neki uređaj i dok vidi neki stan ili kuću a da se ne plaća pretplata,on može napraviti prijavu da se provjeri.....

poslati će nekog da provjeri i priča nema sretan završetak.....

 

ti se možeš žaliti da kod tebe nije sve po propisu odrađeno,..ali s obzirom na našu državu,on će dobiti neku usmenu opomenu,a tebi će onda sve odraditi po propisu i na kraju ćeš vjerovatno morati plaćati pretplatu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

iz ovog sam zaključio da on nije ni ulazio u stan...........

gledaj ,ja tebe razumijem što se tiće postupka kontrolora.........to što on priča ako nemaš tv onda imaš kompjuter,ako nemaš to,onda imaš radio ili mobitel itd je nešto što prolazi 99,99 posto ,jer svi znamo da nema skoro nikoga tko nema u današnje vrijeme te uređaje.....

to što komjuter ,mobitel i slično ulazi u obzir za plaćanje je posebna priča ,za koju je kriv zakonodavac koji im je to omogučio....

on to zna da skoro svi imamo neki uređaj i dok vidi neki stan ili kuću a da se ne plaća pretplata,on može napraviti prijavu da se provjeri.....

poslati će nekog da provjeri i priča nema sretan završetak.....

 

 

Kontrolor je podnio lažnu prijavu.

To što im to uglavnom prolazi nekažnjeno ne znači da to nikada neće biti sankcionirano.

 

Definicija da su mobiteli i računala tv prijemnici je na jako, jako klimavim nogama, i ovi u HRT-u to znaju. Svaka odlučnija inicijativa da se to pojasni rezultirala bi npr. definicijom da se svaki ekran koji je manji od 17 cm ne smatra tv prijemnikom (gadgeti) jer se ne koriste za 'gledanje tv programa'. Isto tako, lako bi se obrisala zastarjela definicija za radio uređaje.

A za računala bi se moglo definirati da mora postojati dokaz da može primati tv signal.

 

Jednako tako, građani bi mogli na referendumu tražiti da se tv pretplata smanji u skladu sa standardom građana. . Mi plaćamo tv preplatu veću id Italije, a u rangu britanskog BBC-a . U jednoj Slovačkoj koja je površinom i brojem stanovnika slična RH pretplata je cca 27 kn.

U RH bi lako prošla inicijativa da se pretplata smanji na 40 kn.

 

I da se u zakon unese definicija da svaki pretplatnik može 30% pretplate dati izravno nekoj tv ili radio postaji. Tako bi se građani mogli usprotiviti sveprisutnom ideološkom jednoumlju u glavnim medijima.

Svega toga su ovi u HRT-u i te kako svjesni, pa ne žele forsirati.

Već su popušili u vezi naplate za apartmane na moru.

Odbijen im je i zahtjev da im operateri moraju dostaviti popis pretplatnika max tv i sličnih priključaka.

 

Tv kontrolori operiraju na granici kaznenih djela, zapravo pravno čine mnoga kaznena djela - prijete da će pozvati policiju koja će napraviti pretres stana, lažno prijavljuju posjedovanje prijemnika iako nisu posvjedočili da građanih isti i posjeduje, lažu građanima da moraju prijaviti i tv prijemnik u vikendici ili apartmanu na moru iako znaju da nije tako, ustrašuju ljude ovrhama...

 

Osobno sam ih (kontrolore) par puta legitimirao, otpilio i zaprijetio im kaznenim prijavama dođe li mi ikakva čestitka od HRT-a.

U mojem slučaju, nikada mi nije ništa došlo. Vjerojatno sam 'uvjerljiv'. Ti ljudi znaju da je njihov način rada pravno jako, jako upitan i vjerojatno zaključe da je bolje da odaberu neku lakšu žrtvu nego da riskiraju.

Oprez - NE PREPORUČUJEM da drugi čine isto ! Samo iznosim svoje iskustvo . Ako tako postupate, budite spremni svoja prava i stavove braniti na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@felix

to što si ti napisao u svezi pretplate,pogotovo oko pravilnika i cijenika je točno i ja sam mišljenja da način na koji se određuje tv pretplata i cijena apsolutno naprihvatljiva i neprimjerena.....

međutim to članu koji je postavio pitanje ništa ne pomaže.on je dobio opomenu i ako ih ne uspije kao ti zastašiti dobiti će i ovrhu.......

on može podnijeti prigovor,tužbu ili šta god već hoće protiv kontrolora i to je jedan postupak.....

oni će protiv njega za neplaćanje tv-a i ako treba ponovo od njega zatražiti ustanovljavanje da li ima te uređaje...što sve vodi prema tome da neće moći dokazati da ne gleda tv programe,......

 

ako se nitko ne zastraši ,on će dobiti kad tad da mora plaćati pretplatu,a kontrolor i ako bude kažnjen,to će mu biti samo neka vrsta satisfakcije......

 

e sad na njemu je da odlući ,dal sve to skupa ima smisla.......

 

ovo oko referenduma,dokazivanja šta je prijemnik,a šta nije itd...sve je to borba protiv vjetrenjača......i on sam to će teško promjeniti.....

 

meni je osobno čudno da je on dobio opomenu,a da nitko nije došao i ušao ili bio odbijen da uđe u stan da provjeri uređaje......

i tu je u pravu...i ako i uspije sad oko poništenja te opomene.....onda će doći po svim propisima i ne će više to moći izbjeći.....

opomena je uvedena u sustav i teško to sad može stati......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@felix

međutim to članu koji je postavio pitanje ništa ne pomaže.on je dobio opomenu i ako ih ne uspije kao ti zastašiti dobiti će i ovrhu.......

 

ali činjenica je da nije dobio kaznenu prijavu. dobio je opomenu pa ako prođe prođe.

ovrhu može dobiti tek ako plati koju pristojbu ( prizna obvezu) ili ako potpiše prijavu i ne plaća po ispostavljenim računima.

 

bilo je slučajeva da je pokrenuta ovrha protiv osobe koja nije potpisala prijavu.

ovrha obustavljena kontrolor dobio nogicu zbog krivotvorenja potpisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oni će protiv njega za neplaćanje tv-a i ako treba ponovo od njega zatražiti ustanovljavanje da li ima te uređaje...što sve vodi prema tome da neće moći dokazati da ne gleda tv programe,......

 

.

 

kontrolor treba dokazati da posjeduje uređaj.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...oni će protiv njega za neplaćanje tv-a i ako treba ponovo od njega zatražiti ustanovljavanje da li ima te uređaje...što sve vodi prema tome da neće moći dokazati da ne gleda tv programe,......

.....onda će doći po svim propisima i ne će više to moći izbjeći.....

 

 

...Kontrolora ne treba decidirano spriječavati u provođenju kontrole, već mu na primjereni način dati do znanja da fizičku kontrolu (pretragu stana), može provesti, ALI samo uz prethodnu primjenu čl.34 Ustava RH, a što se tiče NEMOGUĆNOSTI dokazivanja ''da ne gleda TV'', koliko znam u RH pravnom sustavu još uvijek vrijedi načelo ''Actori incumbit probatio'' - teret dokazivanja je na tužitelju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

međutim to članu koji je postavio pitanje ništa ne pomaže.on je dobio opomenu i ako ih ne uspije kao ti zastašiti dobiti će i ovrhu.......

on može podnijeti prigovor,tužbu ili šta god već hoće protiv kontrolora i to je jedan postupak.....

 

ako se nitko ne zastraši ,on će dobiti kad tad da mora plaćati pretplatu,a kontrolor i ako bude kažnjen,to će mu biti samo neka vrsta satisfakcije......

 

On može primjerice poslati dopis HRT-u da mu je na kućnu adresu došla lažna prijava i uplatnica, da tu ima elemenata kaznenih djela x, y ,z .. u pokušaju, i neka HRT izvoli dostaviti mu ime, prezime adresu i druge podatke kako bi protiv osobe koja je za to odgovorna mogao na DORH predati optužni prijedlog.

 

 

oni će protiv njega za neplaćanje tv-a i ako treba ponovo od njega zatražiti ustanovljavanje da li ima te uređaje...što sve vodi prema tome da neće moći dokazati da ne gleda tv programe,......

 

Nema nitko pravo od mene tražiti da dokazujem da ne posjedujem tv. Nema zahtjeva za 'ustanovljavanje' pregledom stana. U moj dom ne ulazi nitko bez mog pristanka. Čak ni u moj ograđeni posjed. Čak je i policajac pred koju godinu pitao smije li ući u moj posjed (voćnjak) kada su tražili/ganjali likove koji buše naftovode i kradu gazolin.

 

Zadnji put kad sam 'legitimirao' kontrolora, zatražio sam od njega da isprazni džepove.

Onome prije 'naložio' sam da otvori prtljažnik na svom autu da ga pregledam.

- " Kako to mislite"???

- Tako, lijepo. Ja mislim da vi dilate drogu. Imam ista prava predledati vaš prtljažnik kao što i vi imate pravo meni pregledavati stan . Nikakva. Jer smo obojica obični građani.

Zbogom, i ako me budete ponovo uznemiravali, blabla...

 

ovo oko referenduma,dokazivanja šta je prijemnik,a šta nije itd...sve je to borba protiv vjetrenjača......i on sam to će teško promjeniti.....

 

Ne bih rekao da je to nerealno.

Jest za pojedinca. Ali danas kod nas postoje brojne interesne skupine koje bi to mogle pokrenuti iz čisto populističkih razloga dodvoravanja građanima/biračima ili zato jer nisu zadovoljni kako ih mediji tretiraju. Npr. udruga Živi zid, ili U me obitelji, ili sindikati, ili odruge/stranke umirovljenika... Kad netko to ozbiljno pokrene, drugi će požuriti priključiti se. Jer argument da plaćamo otprilike tri puta više nego drugi koji imaju sličan standard je u startu vrlo jak argument koji nitko ne može osporavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti ja ne preporučujem nikome da krši zakon, pogotovo ako postoje prihodi i ima više korisnika.

 

Možda nekome može poslužiti, mislim da bi moglo proći:

 

Opcija A LA STUDENT:

========================

Ako je netko nezaposlen

ima stan i režije za plaćati,

a pomaže mu npr. roditelj (koji živi u drugom mjestu), tako da mu plaća račune;

=>

moglo bi se reći da je taj u istom kućanstvu s roditeljom.

Znači ne mora plaćati pretplatu ako roditelj plaća.

 

U slučaju parnice (do koje može doći ako se ne plati 240kn) ponijeti izjavu roditelja... ili uplatnice koje je roditelj platio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne pada mi na pamet da budem odvjetnik kontrolorima i radio-televiziji...za mene je to običan namet koji je propisala vlast....i to neopravdano visok...

 

jedno je šta ja o svemu tome mislim,a drugo je realnost u kojoj državi živimo......ako netko ima tv u kući i izbjegava platiti.....dužan je pustiti kontrolora,ako tvrdi da nema tv.....ako ga ne pusti,oni prave prijavu ili traže sudski nalog.........i znate kako će završiti....

 

vas policajac kad zaustavi da brzo vozite i pritom se ponaša kretenski,...vi što ga prijavite ,nećete se time izvući kazne,........a njegova kazna ovisi o njemu nadređenima...

 

ja imam jednog poznanika koji je izigravao neku silu...i dobio opomenu da nije platio neki stari račun za mobitel...a bio je platio i našao i uplatnicu.......i sad on iz inata neće njima to pokazati,da vidi šta mu mogu.......i nakon nekog vremena lijepo mu sjelo na plaću....i na kraju nije više bilo pitanje što su operateri pogriješili i što je on imao uplatnicu.......već što to nije pokazao.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

jedno je šta ja o svemu tome mislim,a drugo je realnost u kojoj državi živimo......ako netko ima tv u kući i izbjegava platiti.....dužan je pustiti kontrolora,ako tvrdi da nema tv.....ako ga ne pusti,oni prave prijavu ili traže sudski nalog.........i znate kako će završiti....

 

Daj nam neki primjer da je sud odobrio pretres stana temeljem prijave inkasatora - sumnje za posjedovanje neprijavljenog tv prijemnika.

 

ja imam jednog poznanika koji je izigravao neku silu...i dobio opomenu da nije platio neki stari račun za mobitel...a bio je platio i našao i uplatnicu.......i sad on iz inata neće njima to pokazati,da vidi šta mu mogu.......i nakon nekog vremena lijepo mu sjelo na plaću....i na kraju nije više bilo pitanje što su operateri pogriješili i što je on imao uplatnicu.......već što to nije pokazao.......

 

Ako je sve to istina, neka prijatelj angažira nekog odvjetnika i pokrene protuovrhu.

Dobit će natrag sve što je platio uvećano za kamate i troškove odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ž

........to što on priča ako nemaš tv onda imaš kompjuter,ako nemaš to,onda imaš radio ili mobitel itd je nešto što prolazi 99,99 posto ,jer svi znamo da nema skoro nikoga tko nema u današnje vrijeme te uređaje.....

to što komjuter ,mobitel i slično ulazi u obzir za plaćanje je posebna priča ,za koju je kriv zakonodavac koji im je to omogučio....

on to zna da skoro svi imamo neki uređaj i dok vidi neki stan ili kuću a da se ne plaća pretplata,on može napraviti prijavu da se provjeri..... .

Ili će prijavit da imam tv,ili mob,ili radio nema svaštarenja.Treba napisat građanin je dužan plaćat pretplatu jer posjeduje......

 

 

 

 

....dužan je pustiti kontrolora,ako tvrdi da nema tv.....ako ga ne pusti,oni prave prijavu ili traže sudski nalog.........i znate kako će završiti....

Nije dužan a ako ga ne pusti neka kontrolor napiše prekršajni nalog za nepuštanje (ako postoji negdje takav prekršaj,a nepostoji).I nema sudskog naloga.

....

kontroloru se može zabraniti ulazak,..ali imaju oni načina da uđu.....

a živjeti na taj način kad će netko naići,pa ustanoviti da imaš tv nije ugodno..

 

.. slučajevima i dolaska sa policijom.....

nema načina da iđe bez dobrovoljnog pristanka vlasnika/korisnika stana.

 

Nema policije.

 

@.što sve vodi prema tome da neće moći dokazati da ne gleda tv programe,......
Pretplata je porez na tv odnosno na vlasništvo tv-a a ne za gledanje tv programa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

al vi to lijepo sve objasnište,pa ispada da postoji 1000000 budala koje plaćaju pretplatu,a nemoraju.......po vašem čovjek treba nazvati ili napisati htv-u da više nema uređaja za gledanje tv programa i neplaća više pretplatu.....i oni pošto ne mogu u stan..pošto ne mogu dobiti sudski nalog..pošto po vašem ne mogu nikako to utvrditi,ako ih čovjek sam ne pusti u stan...a uopće ih ne mora pustiti.......znaći našli ste riješenje da se ne mora plaćati tv pretplata.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- članka 4.6., koji glasi:

Obveznik plaćanja mjesečne pristojbe, neovisno o tome je li ili nije evidentiran kao obveznik, dužan je na svakodobni bilo pisani bilo usmeni zahtjev ovlaštene osobe HRT-a omogućiti ovlaštenoj osobi HRT-a uvid u činjenicu vlasništva, odnosno, posjeda svih Prijamnika koje posjeduje, te je u slučaju vlasništva, odnosno, posjeda Prijamnika dužan predočiti dokaz o datumu nabave Prijamnika, odnosno, datumu registracije motornog vozila koji ima ugrađen Prijamnik.

 

- članka 4.7., koji glasi:

Obveznik plaćanja mjesečne pristojbe, neovisno je li ili nije evidentiran kao obveznik, dužan je na svakodobni bilo pisani bilo usmeni zahtjev ovlaštene osobe HRT-a omogućiti ovlaštenoj osobi HRT-a uvid u činjenicu korištenja odjavljenog Prijamnika

 

 

ovo su samo dvije točke koje su poslane na ocijenu ustavnog suda.....da li je ustavni sud možda poništio taj zakon ?.....ja mislim da nije........

 

zakon može biti kretenski ,ali se provodi dok se ne poništi.......

ja sam već dva puta izgubio sud iako sam bio u pravu,ali sud postupa po zakonu,bez obzira što neki zakoni "nisu normalni".....

 

ako nepustite kontrolora u stan (bez obzira koliko mislite da ste u pravu) ,on napiše prijavu..dobijete račun ,opomenu i ovrhu,..nakon toga ima ovih odvjetničkih ureda koliko god hočete da vam to naplate i čak vam ne moraju ući u stan.....

 

a vi ako slučajno poželite na sud....sud će vjerovatno morati poštivati zakon o tv pretplati jer je zakon takav kakav je......... ja znam kako sam dva puta prošao sa sudom,...a vi ako imate pretplate pokušajte neplatiti i zabraniti im ulazak u stan,pa će te vidjeti kako će te proći...

kontrolor može reći vidio sam kroz prozor i još ga vi nećete pustiti...i kakve su vam šanse na sudu?.....

 

iako odošmo malo izvan,jer ovdje se malo radi i o samovolji kontrolora ,za koje postoje možda i kazne,......ali pretplatu je teško izbjeći kad se uđe u njihovu evidenciju ili sumnju da imate prijemnike.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

al vi to lijepo sve objasnište,pa ispada da postoji 1000000 budala koje plaćaju pretplatu,a nemoraju.......po vašem čovjek treba nazvati ili napisati htv-u da više nema uređaja za gledanje tv programa i neplaća više pretplatu.....i oni pošto ne mogu u stan..pošto ne mogu dobiti sudski nalog..pošto po vašem ne mogu nikako to utvrditi,ako ih čovjek sam ne pusti u stan...a uopće ih ne mora pustiti.......znaći našli ste riješenje da se ne mora plaćati tv pretplata.....

Za početak što je i osnovno bitno trba razlučit 2 slučaja i to neprijavljivanje prijemnika i neplaćanje pretplate i gledanje nakon odjave.

Jednako kao i kod svih ostalih prekršaja gdje se dobije obavijest,prekršajni nalog ili ide optužni prijedlog sudu izdavatelj/tužioc mora dat valjane dokaze da je prekršaj učinjen.Neulaskom u kuću,ne pregledavanje vozila,ne nagledanje kroz prozor i neotkrivanje tv antene nema dokaza da neka osoba ima tv ili drugi prijemnik i nema ni prekršaja iz čl.47 http://www.zakon.hr/z/392/Zakon-o-Hrvatskoj-radioteleviziji.

 

To što netko neće inkasatora pustit u stan ne znači da ima prijemnik,kontrolori neće nikada dobit sudski nalog niti mogu koristit policiju za isto.

 

Na sudu se kaže nemam prijemnik a kontrolor nije ničime ustanovio da ga imam i tu priča prestaje.Odgovori tipa nemam love,preskupa je pretplata i ne gledam hrt ne prolaze i dokazuju da tv prijemnik postoji.

 

Ne želim inkasatora pustit u stan i neka me radi toga kazne ako mogu po nečemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajd da ja vama sad postavim jedno pitanje....

 

ja sutra pošaljem htv-u pismo gdje tvrdim da više ne posjedujem ni jedan uređaj za koji treba platiti pretplatu........na pitanje da oni to provjere,...ja im odgovorim da oni nemaju pravo meni ulaziti u kuću i da mi ne mogu ništa jer ovi zakoni šta oni imaju su glupi,neustavni itd.......i tko vas sve šiša....

 

molio bih nekog tko misli da to mogu da mi da ime i prezime i da potišemo ugovor da će on sve platiti,ako ja kojim slučajem izgubim spor sa htv-m......

 

al' nemorate meni,..možete i čovjeku koji je postavio pitanje jer ga indirektno savjetujete,a pošto ste sigurni nije problem čovjeku dati garanciju.....

 

hvatate se zakona o ulasku u stan i tumačite kako vi mislite da ga treba tumačiti....zakon koje je odobren od države nalaže puštanje kontrolora u stan...i normalno je da ga ako nepustite da je to dokaz da izbjegavate tv obvezu i sud će vam donijeti takvu odluku....kad vas policajac zaustavi vi možete odbiti da pušete za alkohol ili vaditi krv...i šta onda niste pijani jer niste puhali ?

jel možda ako kažete da ne trošite struju,ne morate pustiti nikog u stan na brojilo i nitko vam ništa ne može?

 

nemojmo navoditi nekoga na nešto što svi skupa neznamo kako će završiti........može mu se dati savjet,ali ova rasprava ode u pravcu da čovjek sa ne puštanjem u stan je 100% siguran.....a može sebi nabiti i dodatne troškove......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

ja sutra pošaljem htv-u pismo gdje tvrdim da više ne posjedujem ni jedan uređaj za koji treba platiti pretplatu........na pitanje da oni to provjere,...ja im odgovorim da oni nemaju pravo meni ulaziti u kuću i da mi ne mogu ništa jer ovi zakoni šta oni imaju su glupi,neustavni itd.......i tko vas sve šiša....

 

 

neće proći. zašto bi ti iz htv-a povjerovali ? potpisao si prijavu za plaćanje rtv pristojbe?

 

ali ako odeš u neki servis, odneseš uređaj koji je naveden u prijavi, tražiš da se taj uređaj rashoduje ( ostaviš ga serviseru) i da ti izdaju potvrdu o rashodu uređaja zbog starosti i nemogućnosti popravka zbog nedostatka djelova.

tu potvrdo pošaljete HRT-u uz obrazloženje (preporučeno i sa povratnicom ).

kopiju potvrde i povratnice čuvate.

potvrda o rashodu košta manje nego ovjera javnog bilježnika i ima manje obveza.

 

neispravan uređaj je propala stvar i vlasnik zbog nje nema zakonske obveze prema nikome.

pročitaj oduluku Županijski sud u Varaždinu, Gž. 1343/06-2 od 29.VI.2006.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neće proći. zašto bi ti iz htv-a povjerovali ? potpisao si prijavu za plaćanje rtv pristojbe?

 

ali ako odeš u neki servis, odneseš uređaj koji je naveden u prijavi, tražiš da se taj uređaj rashoduje ( ostaviš ga serviseru) i da ti izdaju potvrdu o rashodu uređaja zbog starosti i nemogućnosti popravka zbog nedostatka djelova.

tu potvrdo pošaljete HRT-u uz obrazloženje (preporučeno i sa povratnicom ).

kopiju potvrde i povratnice čuvate.

potvrda o rashodu košta manje nego ovjera javnog bilježnika i ima manje obveza.

 

neispravan uređaj je propala stvar i vlasnik zbog nje nema zakonske obveze prema nikome.

pročitaj oduluku Županijski sud u Varaždinu, Gž. 1343/06-2 od 29.VI.2006.

zašto neće proči kad mi nitko ne može u stan ?

rashodujem tv i šta onda ,...jel to znaći da nemam drugi tv ili neki drugi uređaj....oni su blesavi pa će reći ok ,..više neplaćaš pretplatu jer si rashodovao tv star 20 godina i nisi nabavio drugi uređaj.....a pošto nemožemo nikako u stan...ti ne moraš plaćati pretplatu....

 

evo malo sam sarkastičan,ali ovo oko stana i neulaska je vrlo dvojbeno...i kad oni ne bi imali nikakvu šansu za ulazak nitko ne bi plaćao pretplatu....a vjerovatno ne moraju ni uči,ako im se ne dozvoli...već pošalju račun....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

1.ja sutra pošaljem htv-u pismo gdje tvrdim da više ne posjedujem ni jedan uređaj za koji treba platiti pretplatu........na pitanje da oni to provjere,...ja im odgovorim da oni nemaju pravo meni ulaziti u kuću i da mi ne mogu ništa jer ovi zakoni šta oni imaju su glupi,neustavni itd.......i tko vas sve šiša....

 

 

 

2. hvatate se zakona o ulasku u stan i tumačite kako vi mislite da ga treba tumačiti....zakon koje je odobren od države nalaže puštanje kontrolora u stan...i normalno je da ga ako nepustite da je to dokaz da izbjegavate tv obvezu i sud će vam donijeti takvu odluku....kad vas policajac zaustavi vi možete odbiti da pušete za alkohol ili vaditi krv...i šta onda niste pijani jer niste puhali ?

 

Ovo dvoje su kruške i jabuke i ne mješaju se bar u ovom slučaju.

 

1.to su lijepo riješili http://www.hrt.hr/fileadmin/video/ODJAVA_PRAVNE.pdf

 

2. ne postoji kazna za nepuštanje kontroloira u stan niti u jednom zakonu niti ostalim propisima dok za nepuhanje postoji kao što postoji kazna za nepuštanje kontrolora HEP-a u pregled (čl.51. st.1 toč-1 i st.2 http://www.zakon.hr/z/368/Zakon-o-energiji)

 

"4.8 U slučaju da ovlaštena osoba neposrednim uvidom utvrdi da Prijamnik nije prijavljen ili da je neosnovano odjavljen, odnosno, da se koristi odjavljeni Prijamnik, izvršiti će prijavu Prijamnika HRT-u,..." nije ušao u kuću,nije vidio antenu,nije vidio tv nije neposrednim uvidom utvrdio posjedovanje tv-a pa nema ni pretplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto neće proči kad mi nitko ne može u stan ?

rashodujem tv i šta onda ,...jel to znaći da nemam drugi tv ili neki drugi uređaj....oni su blesavi pa će reći ok ,..više neplaćaš pretplatu jer si rashodovao tv star 20 godina i nisi nabavio drugi uređaj.....a pošto nemožemo nikako u stan...ti ne moraš plaćati pretplatu....

 

Teško je s tobom razgovarati kad ne razumiješ kako pravo funkcionira.

 

Pojednostavljeno:

Ti plaćaš pretplatu. Želiš prekinuti.

Nije dovoljno da kažeš - ja više nemam tv. Trebaš to potkrijepitin 'dokazom'.

Dokaz je da je ovlašteni tv servis dao potvrdu da je tvoj tv riknuo.

To je dokaz da ti više nemaš tv.

"Prihvatljiv dokaz".

 

Ako 'oni' tvrde da ti ipak imaš drugi tv, sad je na njima da to dokažu. Isto kao što se tebi ne vjeruje kad kažeš 'nemam više tv koji sam prije prijavio', tako sada nije dovoljno da inkasator 'vjeruje' da ti imaš tv.

Sada on treba dokaz.

On bi rado prošvrljao po tvom stanu i tražio dokaz, ali to mu brani Ustav.

Točka.

 

 

 

evo malo sam sarkastičan,ali ovo oko stana i neulaska je vrlo dvojbeno...i kad oni ne bi imali nikakvu šansu za ulazak nitko ne bi plaćao pretplatu...

 

Već sam objasnio da kod mene nisu ušli. Niti su mi išta poslali.

I što sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško je s tobom razgovarati kad ne razumiješ kako pravo funkcionira.

Oprez - NE PREPORUČUJEM da drugi čine isto ! Samo iznosim svoje iskustvo . Ako tako postupate, budite spremni svoja prava i stavove braniti na sudu.

jel ovo tvoje NE PREPORUČUJEM tvoje iskustvo ili poznavanje prava....ako si u pravu,onda si u pravu,a ne tipa ja zastrašim nekog kontrolora koji se neće s nekim zamjeriti,pa onda sam ja poznavalac prava....

evo jedan link koji dosto dobro obrađuje tematiku

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=12487

citat:

Ako se osvrnemo i na članak 5. Ustava, koji kaže kako zakoni moraju biti u suglasnosti s Ustavom, a ostali propisi i s Ustavom i sa zakonom, to se odnosi i na odredbe Zakona o HRT-u, pa prema tome kontrolori nemaju pravo ulaska u naš stan bez našeg dopuštenja.

 

Ono što kontrolori HRT-a mogu, to je neposrednim opažanjem utvrditi ima li neko kućanstvo prijamnik u smislu Zakona o HRT-u (vide antenu na krovu kuće, čuju zvuk TV ili radioaparata, te o tome sastave zapisnik koji je valjan i u slučaju odbijanja potpisa od strane obveznika plaćanja)."

 

zapeli ste oko ulaska ili ne ulaska u stan......a ne moraju ni ući....to što naletite na nekog kontrolora koji nema blage veze sa poslom ,pa piše gluposti ili krivotvori potpise,pa sam sebe ukopa,oko toga se možemo složiti....

međutim ako je kontrolor dovoljno pametan,pokuca na vrata,izrazi sumnju da imate tv prijemnik,vi ga odbijete,on sastavi zapisnik......dobijete račun,opomenu,ovrhu ..žalite se sudu..i koji će to sud presuditi u vašu korist......

ako niste znali,ako se nešto odradi po zakonu,zakon ne mora biti ni normalan,sud će donijeti odluku da je sve po zakonu.....sve dok ustavni sud proglasi taj zakon izvan snage...za ovaj zakon je podnešena ocijena ustavnosti,ali ja još nisam čuo da je sud to riješio...tako da je ovaj zakon na snazi.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Primjer jedne presude (veljača 2015) - HRT izgubio 912kn - kontrolor nije dokazao da postoji prijemnik, tj. nije bilo valjane prijave prijemnika

 

 

Još jedan - HRT treba platiti 412kn

- žena potpisala i priznala kontroloru da ima prijamnik. Nije znala da ne treba plaćati ako već plaća netko u istom kućanstvu, ni da svekrva već plaća pretplatu.

Sud: "nepoznavanje prava ne opravdava, već opravdava nepoznavanje činjenica"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bobo ,neznam šta ti želi dokazati,.......navedeš dva primjera koje nemaju blage veze sa mojom raspravom.....ja sam lijepo napisao,da ako kontrolor odradi sve po zakonu,da Vi možete pričati koliko god hočete svoje priče da se odbijanjem ulaska u stan sve riješava...

prvi primjer ....

"da zapisnik nije potpisala osoba, koja je prema vlastitom iskazu obavljala kontrolu, Goran Frančešević već Slaven Pudić"

evo samo jedan citat.....normalno da će sud ustanoviti da kad genijalci sastave zapisnik koji potpiše osoba koja nije ni bila u kontroli..

drugi primjer.....

pretplata se već plaća.....normalno da se ne treba platiti dvije pretplate i to je greška htv kontrolora....

šta sad s tim primjerima hočeš reći.........ako netko i dobije sud radi neke proceduralne greške,neznaći da će se izvući.......poslije toga će kontrolor ponovo doći i uraditi sve po zakonu,pa se više neće izvući..

 

na ovom forumu se vodi nekoliko tema sa rtv pretplatom,..na čitavom internetu se o tome raspravlja.......i sad ja postavljam pitanje....zašto?.....kad ste vi smislili kako izbjeći plaćanje......i to na način:

1.ako neplaćate pretplatu,kad vam dođe kontrolor,nemojte ga pustiti u stan i nikakvih problema nemate

2.ako kojim slučajem plaćate pretplatu,onda uredno po propisima odjavite i nakon toga,postupate opet po 1 točki....kad vam dođe kontrolor ,nepuštajte ga unutra...

sve to garantira kako vi kažete ustavni sud.....

 

nađi mi ijednu usvojenu žalbu,gdje netko nije htio pustiti u stan kontrolora i kasnije dobio da plati,a kontrolor nije napravio neku glupu grešku,da je bilo koji sud napisao da je u pravu osoba koja je odbila pustiti kontrolora u stan i da ne mora plaćati pretplatu

kad to pronađete,povlaćim sve što sam napisao....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorand,

Napisano nije bilo namijenjeno kao odgovor vama, već svima.

Bit je da kontrolori nisu svemoćni i ne mogu raditi što ih volja. Postoji sud i postoji ustav.

 

Svatko može pročitati cijeli opis/presudu a ne ovdje izvučenu rečenicu. Bit je da se može dobiti sud protiv HRT.

(Pročitat se može trenutno, izgleda da se dokumenti brišu sa e-oglasna.pravosudje. hr)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorand,

Napisano nije bilo namijenjeno kao odgovor vama, već svima.

Bit je da kontrolori nisu svemoćni i ne mogu raditi što ih volja. Postoji sud i postoji ustav.

 

Svatko može pročitati cijeli opis/presudu a ne ovdje izvučenu rečenicu. Bit je da se može dobiti sud protiv HRT.

(Pročitat se može trenutno, izgleda da se dokumenti brišu sa e-oglasna.pravosudje. hr)

postoji sud,al ne postoji način da se zabranom ulaska u stan kontroloru postigne da se ne plaća pretplata.sud se može dobiti samo ako kontrolora pogreši u proceduri.....i to je bit cijele ove priče,a ne postoji način kako ne platiti rtv pretplatu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali ako odeš u neki servis, odneseš uređaj koji je naveden u prijavi, tražiš da se taj uređaj rashoduje ( ostaviš ga serviseru) i da ti izdaju potvrdu o rashodu uređaja zbog starosti i nemogućnosti popravka zbog nedostatka djelova.

tu potvrdo pošaljete HRT-u uz obrazloženje (preporučeno i sa povratnicom ).

kopiju potvrde i povratnice čuvate.

potvrda o rashodu košta manje nego ovjera javnog bilježnika i ima manje obveza.

 

neispravan uređaj je propala stvar i vlasnik zbog nje nema zakonske obveze prema nikome.

pročitaj oduluku Županijski sud u Varaždinu, Gž. 1343/06-2 od 29.VI.2006.

 

Komentar:

Prije novog zakona o HRT-u to je bilo moguće 100%.

Po novome, pojavila se odredba da HRT određuje način odjave. Tako da odredba o odjavi putem izjave ovjerene kod JB, dobija novu težinu.

 

Ali presude mogu biti i ovakve i onakve:

Kako odjaviti TV pretplatu: Dvije različite presude istog suda o - istom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Hitno!!!Imam rok još samo koji dan za platiti 480kn prekršaja.Nemam namjeru plaćati nikakvu pristojbu pa me zanima da li da im pošaljem žalbu ili se oglušim i nereagiram nikako.Ništa nisam potpisiva i nikakav dokaz o posjedovanju prijamnika nemaju.Živim od socijale i pravo da kažem nemam niti odakle i da hoću da stvorim taj novac u par dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
ko je odredio da moraš platiti "prekršaj"?

 

samo prekršajni sud može donijeti odluku da si kriv za prekršaj i odrediti kaznu.

 

sve drugo je APP

 

da sam kriv to očito mogu odlučiti oni.u roku od 8dana koliko su mi dali vrimena,uplatio nisam ništa,pa sad čekam šta će bit dalje.navodno posjedujem 1tv i 1 radio prijemnik,dakle 480kn.e i kako netko dobije 240,a netko 480kn za uplatit,a znam one koji nisu ništa morali platit već samo uplatnice od 80kn mj.dakle prošli su bez ikakvog prekršaja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu ti naplatit i tv i radio.Kad plaćaš tv možeš ih u kući imat 5 i 4 radija i plaćaš 80 kn.

 

I to nije kazna nego naplata pretplate za zadnjih 6 mjeseci.

 

Moraju dokazat da si tv imao u tome roku kao i dokazat da ga uopće imaš.

 

Pročitaj dobro točke 4.4 i 4.5 http://www.hrt.hr/media/uploads/odluka-o-nacinu-kontrole-placanja-mjesecne-pristojbe-.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija