Jump to content

Polazni faktor za izračun invalidske mirovine.


zare

Preporučene objave

ZARE.

Moje pitanje se odnosi na faktor za određivanje mirovina "NN" 137/09 , i to " 0 IZMJENAMA I DOPUNI ZAKONA O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI " - Zagreb06. studenog 2009. god. Ja sam u mirovini ( 3.430,00 kn. ) 50% sam HVIDR-a. Mirovina mi je ZOPHBDRa. i to 50% ( 50% - 50% ). Po navedenom zakonu me zanima dali će bit mjenjan člqnak 17. te stav 1. i stav 2., da sam zakon ne citiram da li će dosadošni faktor za invalidsku mirovinu iznositi 1.85 te zamjeniti prijašnji faktor od 1.50.

 

POZDRAV SVIM ISTINSKIM BRANITELJIMA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako, zkova.

 

Da bi ostvario pravo na koeficijent 1.85, moraju se ispunjavati uvjeti iz čl.17 ZOPHB, a to znači:

 

Članak 17.

(1) Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

– invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata.

(2) Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

– invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata i invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata HRVI iz Domovinskog rata.

 

Vjerojatno će Zaretu ostati sve isto. ;-)

 

U ovim novim izmjenama ZOMO nema nikakvih izmjena-promjena ili kako već...u čl.17 ZOPHB.

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako, zkova.

 

Da bi ostvario pravo na koeficijent 1.85, moraju se ispunjavati uvjeti iz čl.17 ZOPHB, a to znači:

 

Članak 17.

(1) Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

– invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata.

(2) Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

– invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata i invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata HRVI iz Domovinskog rata.

 

Vjerojatno će Zaretu ostati sve isto. ;-)

 

U ovim novim izmjenama ZOMO nema nikakvih izmjena-promjena ili kako već...u čl.17 ZOPHB.

 

Poštpvani Mrljavac da se nadovežem na temu.

 

 

Ovih dana na osobno traženje dobio POTVRDU od nadležne PU kojom se dokazuje status DRAGOVOLJCA iz Domovinskog rata. Podrazumjevam da ste upoznati o mojem trenutnom statusu. Pitam Vas da li da što pduzimam obzirom da mi je poznato da je moj spis trenutno u fazi u mirovinskom " Arhiviranje spisa u rok od 03.03.2015. rok provedbe zadužen MIO.

StatusTRAJNOG HRVI-a dobio 2009. a kada sam odlazio u mirovinu 2000. nisam imao status RVI-a i mirovina mi je izračunata koeficijentom 1,50, a i prevođenje mirovine 2006 isto koeficijentom 1,50.

 

Eto , mislim da sam bio jasan. Što dalje... postupak?

Smatram da ispunjavam uvjet iz čl.17 ZOPHBDR-a. Koja bi bila razlika u izračunu. Sada mirovina 3.652,90 + invalidnina 153.00kn.

Pozdrav i fala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec, tvoja mirovina je obračunata, a što dalje?

 

Ako želiš-misliš da bi ovaj uvjet koji ispunjavaš mogao "nadoštiklat" mirovinu-pokušaj.

 

Ali, moraš znati da si u mirovinu otišao po povoljnijim uvjetima (branitelj-policajac i tako dalje i tako bliže).

 

Možda je bolje da odeš u HZMO i zatražiš da ti izračunaju.......... (nemoj se zalijetati)..Pazi.....

 

Prošeći u HZMO i zatraži informaciju od njihovog pravnika (i tamo da ti to izračunaju jer ne možemo ovako napamet...oni imaju sve informacije o tvom radnom stažu, ratnom stažu....).

Budi oprezan, jer ako budeš tražio obnovu postupka možeš se zeznuti. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec, tvoja mirovina je obračunata, a što dalje?

 

Ako želiš-misliš da bi ovaj uvjet koji ispunjavaš mogao "nadoštiklat" mirovinu-pokušaj.

 

Ali, moraš znati da si u mirovinu otišao po povoljnijim uvjetima (branitelj-policajac i tako dalje i tako bliže).

 

Možda je bolje da odeš u HZMO i zatražiš da ti izračunaju.......... (nemoj se zalijetati)..Pazi.....

 

Prošeći u HZMO i zatraži informaciju od njihovog pravnika (i tamo da ti to izračunaju jer ne možemo ovako napamet...oni imaju sve informacije o tvom radnom stažu, ratnom stažu....).

Budi oprezan, jer ako budeš tražio obnovu postupka možeš se zeznuti. ;-)

 

Fala na odgovoru, dogovoreno. Javit ću. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam išao u invalidsku mirovinu bez HRV-i ,nedavno sam bio na novoj procjeni radne sposobnosti i odbijen sam (imam smanjenu radnu sposobnost) zanima me pošto sada imam status HRV-i za trajno imam li pravo na novi izračun mirovine i što trebam napraviti,znači umirovljen sam po općim uvjetima jedino što sam prije par godina kada je to uvedeno kao branitelj predao zahtjev za najnižu braniteljsku mirovinu i ona mi je uvećana za oko 230 kuna ,sada primam 1970 kuna,samo mi nemoj te savjetovati pravnike na mirovinskom jer sam već bio par puta to je kao da me šaljete Miloševiću a vjerovatno bi mi on prije pomogao nego ti pravnici ,nije njima lako ljudi daju lovu iz svog džepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam išao u invalidsku mirovinu bez HRV-i ,nedavno sam bio na novoj procjeni radne sposobnosti i odbijen sam (imam smanjenu radnu sposobnost) zanima me pošto sada imam status HRV-i za trajno imam li pravo na novi izračun mirovine i što trebam napraviti,znači umirovljen sam po općim uvjetima jedino što sam prije par godina kada je to uvedeno kao branitelj predao zahtjev za najnižu braniteljsku mirovinu i ona mi je uvećana za oko 230 kuna ,sada primam 1970 kuna,samo mi nemoj te savjetovati pravnike na mirovinskom jer sam već bio par puta to je kao da me šaljete Miloševiću a vjerovatno bi mi on prije pomogao nego ti pravnici ,nije njima lako ljudi daju lovu iz svog džepa

 

Dakle , nisi išao prema ZOPHBDR. Onda ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija