Jump to content

Odbijanje alkotesta


tihca

Preporučene objave

Poz,prošlu godinu sam napuhao 1promil i oduzeta mi bila vozačka na 1 mjesec i novčana kazna,to sam odradio u 11. mjesecu i sad mi se desi da su me opet zaustavili i bilo me strah da ne napušem opet jer sam malo popio,ja sam reko da radije nebi puhao i on je napisao u zapisnik da sam odbio,nisam ni razmišljao što sam napravio u tom ttenutku,glupost jbg. sad moram nekako popravit koliko se može...

 

Molim ako netko ima nešto pametno za reči

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poz,prošlu godinu sam napuhao 1promil i oduzeta mi bila vozačka na 1 mjesec i novčana kazna,to sam odradio u 11. mjesecu i sad mi se desi da su me opet zaustavili i bilo me strah da ne napušem opet jer sam malo popio,ja sam reko da radije nebi puhao i on je napisao u zapisnik da sam odbio,nisam ni razmišljao što sam napravio u tom ttenutku,glupost jbg. sad moram nekako popravit koliko se može...

 

Molim ako netko ima nešto pametno za reči

 

Pozdrav tihca! zah... si pošteno....

Obzirom da me nema u službi mup-a oko 15. god. ( mirovina ) Savjet: Pročitaj ZOSPC-a ( Novi Zakon o sigurnosti prometa na cestama ) Obrati pozornost na čl. 310 čini mi se ali nisam siguran.

Zašto?

 

Odbijanje alkotesta ti se automatski vodi da si imao iznad 1,5 promila. Najvjerojatnije ti slijedi izvanredni liječnićki pregled za vozačku. KAZNA 5 - 15.000,00kn. Ne želim te plašit, ali savjet..... kad dobiješ Rješenje... normalno ili žalbu ili prigovor, ovisi što će ti napisat za pravni lijek.

Pokušaj se izvlačiti na ukupna primanja, cenzus, uzdržavanje obitelji, ak imaš i sl.

 

To ti je pametno od moje strane , a i savjet, kao i svim ostalim vozačima, a i meni " KAD PIJEŠ NE VOZI ".

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel ta kazna od npr. 5000kn može biti manja ako pišem prigovor i žalim se na sudu?

 

A za oduzimanje ništa ne piše,jel ide vozačka?

 

Pozdrav! Molim te nemoj zamjerit. Još jednom nisam u službi 15 god. Od toga je došlo do promjena ,izmjena i dopuna. Imaš Zakon. Pravni lijek će ti pisat, a i imaš primjerak Prigovora, Žalbi itd------- Napišeš, isprintaš i to je to. Sud će ionako odvagnuti po svojoj procjeni, ali pribavi si dokumentaciju... npr o uzdržavanju osoba i sl. Možeš uzeti i odvjetnika., ali sam osobnog mišljenja da ti kazna slijedi.

Ajd molim te javi kak si prošo.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dug je to još put kad bude riješeno,

Kad budem dao prigovor,i nakon što budem išao na sud i donesu odluku,jel mogu poslije još uložit žalbu višem sudu?

 

Ne uzdržavam nikoga,ali ima pred sobom životnih planova i ovo mi je korak unatrag i to veliki...

 

Neznam što sve izmislit za obranu,a i uzet ču odvjetnika jer nemogu raskirat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A za oduzimanje ništa ne piše,jel ide vozačka?

 

Kad budem dao prigovor,i nakon što budem išao na sud i donesu odluku,jel mogu poslije još uložit žalbu višem sudu?

Po ovome nisi dobio prek nalog ni obavijest o podizanju optužnog prijedloga a tamo će bit navedeno/zatreženo oduzimanje.

Ako dobiješ PN onda više nema žalbe a ako ide optužni onda ćeš se moći žalit na presudu suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija