Jump to content

Povrat sredstava za lokacijsku dozvolu


anton887

Preporučene objave

ljubazno molim za odgovor ili savjet. Naime, još 2008.g. Općina me ovlastila da u njezino ime mogu ishoditi lokacijsku dozvolu o svom tršošku, a da će mi općina po ishođenju lokacijske vratiti novac za elaborat, projekte itd u iznosu od 20 tisuća kuna. Do dana današnjega upravno tijelo nije niti otvorilo moj predmet, pa sam u međuvremenu ušao u dodatni trošak legalizacije jer čekajući lokacijsku kao uvjet za građevinsku danas bi mi kuća bila nezakonita. Podnio sam Općini zahtjev za povrat jer je prošlo 8 godina a predmet još nije niti otvoren. Oni i dalje inzistiraju na lokacijskoj pa da će mi onda vratiti novac. Napisao sam im da je upravno tijelo premašilo svaki mogući razumni rok za donošenjem lokacijske i da bi mi trebali isplatiti. Evo ako ima netko kakav savjet ili odgovor što da im još napišem ili se pozovem...

 

hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljubazno molim za odgovor ili savjet. Naime, još 2008.g. Općina me ovlastila da u njezino ime mogu ishoditi lokacijsku dozvolu o svom tršoku,

 

pitanje je nerazumljivo.

troškove lokacijske dozvole plaća investitor.

dali je općina bila investitor za izgradnju objekta kojeg koristiš.

ko je vlasnik kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje je nerazumljivo.

troškove lokacijske dozvole plaća investitor.

dali je općina bila investitor za izgradnju objekta kojeg koristiš.

ko je vlasnik kuće?

 

prije svega hvala ,,,Ovako, općina je investitor, ali smo potpisali punomoć da ja u njihovo ime izradim lokacijsku i troškove pa da će mi Općina po ishođenju vratiti uloženi novac. Ja sam vlasnik kuće...Tako da sam sukladno međusobnoj punomoći ja investitor u ime Općine. Takva je praksa tu u Općini. Općina nije imala lokacijske pa je opunomoćila stanovnike da se bave s njima pa bi Općina vraćala novac po ishođenju lokacijske. Sada kada sam ozakonio kuću temeljem rješenja o izvedenom i nakon što već 8 godina po lokacijskoj ništa nije napravljeno oni i dalje inzistiraju da je lokacijska UVJET za povrat novaca, a kako to i piše u punomoći. Evo, molim za pomoć, ako treba detaljnije napisati, slobodno mi kažite..hvala Vam puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uplata je izvršena 2008 god. kada mi je projektant radio projekte za lokacijsku i kada sam predao urbanističkom zahtjev za lokacijskom. Od tada je prošlo evo 8 godina. Općina inzistira da ishodim lokacijsku pa da će mi onda isplatiti to što sam platio projektanta. U međuvremenu sam ishodio rješenje o izvedenom,jer čekajući lokacijsku objekt bi još bio nezakonit. Samo mi nije jasno da Općina i dalje traži lokacijsku nakon 8 godina, a upravno tijelo ju je moralo riješiti unutar zakonskog roka. Po meni je uvjet ispunjen za povrat, a to što upravno tijelo nije u 8 godina donijelo lokacijsku , mislim da ne bi trebao biti moj problem...Evo molim za dlajnje mišljenje i najljepše zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija