Jump to content

naplata parkinga


urica

Preporučene objave

Parkirala sam auto kod Paromlina u 6 ujutro. Htjela sam ubaciti novac u automat kako bih dobila parkirnu dnevnu kartu, automat ne radi. Poslala

sam poruku mobitelom, VIP odgovara da je poruka poslana. Od Zagreb-

parking nema odgovora. Krećem na put autobusom, zaspim. Probudim se

u 8 i ponovo šaljem poruku. Od Zagrebparkinga dobijem obavijest da sam

uplatila dnevnu kartu. Vraćam se navečer u Zagreb i nađem kaznu koja je

izdana u trenutku kada sam slala drugi put poruku.

Zanima me jesam li dužna platiti kaznu budući da sam u 6 ujutro na sve

načine pokušavala platiti parkiranje a Zagrebparking mi to nije omogućavao.

Osim toga ja sam uplatila dnevnu kartu i time obavila svoju dužnost, pa

mislim da mi ne mogu opet naplaćivati dnevnu kartu (kako oni zovu svoju

kaznu). Dakle, ja sam njima platila uslugu, a oni mi žele drugi put naplatiti

istu uslugu.

Što ako se parkiram u 6 i ŽELIM platiti, a oni ne prihvaćaju jer automate

uključuju tek u 7, a ja npr. u 7 nisam u mogućnosti platiti mobitelom

(ne posjedujem mobitel, mobitel se ispraznio, upravo je započela moja

operacija i slično...)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-plaćanje parkiranja putem ove usluge dostupno je 24 sata dnevno, a naplaćuje se prema propisanom vremenu naplate parkiranja. Pod dostupnošću plaćanja 24 sata dnevno podrazumijeva se mogućnost plaćanja parkiranja za prvi idući radni sat i izvan radnog vremena;

 

-Parkirališne karte biti će moguće kupiti putem sustava m-parking, slanjem SMS poruke na broj 104.

 

ali

- ukoliko vozač ne primi povratnu poruku o plaćenom parkiranju u roku od 2 minute, plaćanje parkiranja m-parking uslugom nije uspjelo i usluga neće biti naplaćena;

 

http://www.zagrebparking.hr/default.aspx?id=88

 

napiši prigovor pa čekaj odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisala sam prigovor, sve sam detalje navela, a oni odgovaraju da nisam imala istaknutu parkirnu kartu (iako sam napisala da automat nije primao novac) i da u trenutku pregleda nisam imala uplaćenu kartu sms-om (moja se nova poruka taman mimoilazila s njihovom).

To što nisu prihvaćali moju poruku i što sam platila dnevnu kartu ponovnim slanjem,

njih izgleda ne zanima. Nevjerojatno mi je da neka firm može uvjetovati da MORAŠ imati mobitel da bi platio račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Nastavljam se na ovu temu jer imam (djelomično) sličan problem.

 

Jučer sam oko 6:30 došla na parking u IV. zoni i, priznajem, potpuno zaboravila platiti.

Kad sam oko 17:30 došla do auta, dočekala me dnevna karta od 30,00 kn, izdana taj dan u 11:47 s valjanošću do 11:47 idućeg dana, tj. danas.

 

Danas ujutro u 9 sam opet došla na parking i odmah pokušala platiti mobitelom redovnih 10 kn kao i svaki dan, ali nije mi dao jer je "naplaćena dnevna karta".

U međuvremenu sam platila internet bankarstvom tih 30 kn, i u 12:23 poslala opet SMS da platim, i opet mi javi da je "naplaćena dnevna karta", što znači da sam u međuvremenu vjerojatno dobila još jednu (ali ne mogu provjeriti jer sam na poslu, što je i razlog zbog kojeg nisam idti čas u 11:47 poslala novu poruku); napominjem također kako nisam dobila nikakvu obavijest o isteku karte.

 

Ima li smisla žaliti se, ili možda platiti 10 kn (koliko zaista vrijedi usluga koju sam/ću iskoristiti) umjesto tih 30?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako otići do koncesionara i obrazložiti problem sa dokazima u vidu SMS-ova, i neka izvole stornirati dnevnu kartu.

nešto slično u svezi sms-a.....poznajem slučaj gdje je osoba poslala sms poruku ,ali poruka nije isporučena...

inaće se ne naplačuje prvih deset minuta i osoba je nakon par minuta ,pošto je uvidio da će ostati duže poslao sms poruku za plaćanje (6min nakon parkiranja)...međutim nije dobio obavijest da je primljena i on se vrati do auta da plati preko automata..međutim već mu je stavljena dnevna karta ....

otišao se njima žaliti,međutim njih uopče ne zanima dali telefoni rade ili nerade,on po njihovom mišljenju treba platiti,a njih ne zanima kako......

nije se htio s tim zamarati...međutim kako bi mu pomogao taj dokaz o poslanom sms s obzirom da oni ne žele stornirati račun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, ako nema dokaza da je poruka isporučena, onda ih mogu razumjeti, jer tako bi se onda svatko mogao vaditi.

 

Ali ovdje je primljena povratna poruka u kojoj stoji kako se ne može kupiti jednokratna karta zbog postojanja dnevne karte i tu su onda stvari jasne. Po meni.

 

Inače, s većinom dečkiju koji rade na naplati, čovjek se može dogovoriti, ali nažalost ima i "pacijenata", koji samo čekaju nekoga tko nema karte isti tren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, ako nema dokaza da je poruka isporučena, onda ih mogu razumjeti, jer tako bi se onda svatko mogao vaditi.

.

ima dokaz na mobitelu da je poruka poslana u to vrijeme....ali sustav mobilnog operatera je bio u nekakvim problemima i poruke nisu isporučene....

ali u sjedištu njihove službe mu je rečeno da to što operater ne radi nema veze sa njima....

i tu sad imamo dva problema iako čovjek je imao namjeru i želju da plati,a bit će kažnjen iz dva razloga

1.bezosječajnost i bahatost parking službe

2.uvjeren sam da čovjek ide i na sud ,da bi izgubio sud jer ako parking služba može naplatiti i nočne sate u dnevnu kartu iako ne naplaćuje po noću ,onda mogu i ovo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi se složio s time. Nije greška mobilnog sustava ona koja se može priljepiti korisnicima, već koncesionaru. U konačnici, on je sam ponudio tu varijantu usluge i automatizmom odgovara za nju. A naravno da je čovjek mogao platiti i prek automata, i onda ne bi imali drugu soluciju.

 

Da su pametni, čovjeku bi stornirali dnevnu kartu, ali svatko odlučuje sam za sebe koje bitke će voditi, a koje ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi se složio s time. Nije greška mobilnog sustava ona koja se može priljepiti korisnicima, već koncesionaru. U konačnici, on je sam ponudio tu varijantu usluge i automatizmom odgovara za nju..

oni su ponudili dvije opcije plaćanja.....jedna preko aparata,druga preko sms-a.....

preko sms-a osoba nije uspjela platiti jer su bile telekomunikacijske poteškoće...

 

i misliš da bi sud prihvatio žalbu ili bi bilo imali ste drugu mogučnost?

 

a da su pametni.....dosta su oni pametni jer tako mogu.....kad je sud donio odluku da se ne mogu izdavati kazne od 60 kn..onda su oni izmislili dnevne od 60 kn......a vremenski se uopče ne naplaćuje preko noći tako da oni za 12 sati x 3kn naplate 60 kn......i tako rade godinama i po svim gradovima.....to graniči sa zdravim razumom........i običan čovjek treba vjerovati državnim institucijama i sudovima......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i misliš da bi sud prihvatio žalbu ili bi bilo imali ste drugu mogučnost?

 

Teško je reći, ukoliko mu je aparat bio odmah pored (a u većini slučajeva je). 50:50. Bit priče je, po meni, da se ne izbjegava plaćanje. A ovdje to nije slučaj, ali tvrdoglavost čini svoje. Nažalost, ima svakakvih ljudi, pa i među dečkima koji vrše naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško je reći, ukoliko mu je aparat bio odmah pored (a u većini slučajeva je). 50:50. Bit priče je, po meni, da se ne izbjegava plaćanje. A ovdje to nije slučaj, ali tvrdoglavost čini svoje. Nažalost, ima svakakvih ljudi, pa i među dečkima koji vrše naplatu.

po mojoj logici (a vjerujem i tvojoj) ako je čovjek pokušao platiti i ima dokaz za to ne bi trebao biti kažnjen.....

u ovom slučaju čak i ako je aparat pokraj (a je) ništa ne znaći jer čovjek ima 10 minuta "bespalatnih" i ode od parkirališta i onda oduči platiti jer uvidi da mu treba više vremena,on više ne može stiči do automata da plati kad uvidi da nije mogao mobitelom.......

ovdje se ne radi i o "svakakvim" dečkima za naplatu.....ovdje je sustavno tako rješeno jer se on žalio kod njih u upravi.......i jednostavno ih to ne zanima....

puno ljudi ide logikom bolje platiti tih 60 kn nego gubiti vrijeme zamarajući se i živcirajući pisati žalbe ,pa sud itd....i još upitno i kakva će sudska odluka biti......jer ponekad i suci imaju neku svoju logiku.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija