Jump to content

ostvarivanje prava na hrvi po osnovi ptsp


johnny 1972

Preporučene objave

dali ima tko da mi pojasni i da me uputi sta da uradim.ukratko cu,u mirovini sam profesionalnoj,30-70,rvi 30 posto po osnovi ranjavanja.imam lijecenje od ptsp f43.1,f60.3,f62.0.prvi nalazi su od 1993 do danas.zanima me dali mogu trazit povecanje rvi ,po osnovi ptsp,ipovecanje mir.na ptsp nisam trazio do sada nista,sto se tice bolesti ptsp.mirovina mi je u izracunu bila 2120 kn,sto je i danas.inace sam sudjelovao u obrani suveriniteta od 1991-1995,dragovoljac.pozz:svejk::vojak:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju, ako se ja dobro sjećam, pravo na ostvarivanje RVI na osnovu PTSP zadnji put je regulirano pod ministrovanjem gđe Kosor a moglo se tražiti u roku 10 god od zadnjeg izlaska iz postrojbe. Ako sam nešto novo propustio volio bih da me isprave.

Baj d wej, kada si dobio prof.? Kako nije računat i PTSP?

ovako,status rvi,po ranjavanju sam dobio,1996 30 posto,nastavio sam poslje skidanja iz hv raditi u civilstvu s tim da sam se ljecio i ljecim od ptsp od 1993.mirov.sam trazio 2005 kao rvi po ranjavanju,predao sam i od ptsp papire na mirovinski i rekli su da nemam ptsp od rata i ranjavanja:svejk:.f.43.1,f60.3,f62.0 smijesno zar ne.onda sam popizdio i jebo sam im sve na mir.koliko vidim u zakonu pise da bi morao imat priznat ptsp kao bolest od posljedice ranjavanja.nista mi nije vise tu jasno.:-?

 

Ažurirano

 

nije mi jasno jbg,ja sam bio ranjen i nije mi priznat ptsp,od ratnog puta imam sve sta bi se reklo da je to to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,predao sam i od ptsp papire na mirovinski i rekli su da nemam ptsp od rata i ranjavanja:svejk:.f.43.1,f60.3,f62.0 smijesno zar ne.onda sam popizdio i jebo sam im sve na mir.koliko vidim u zakonu p.nista mi nije vise tu jasno.:-?

 

Ažurirano

 

 

nije mi jasno jbg,ja sam bio ranjen i nije mi priznat ptsp,od ratnog puta imam sve sta bi se reklo da je to to

 

na krivoj adresi si trašio invalidnost po PTSP.

mirovinski rješava radnu sposobnost.

državna uprava, Odjel za branitelje rješava status HRVI (ranjavanje, povreda, bolest)

 

kako si dobio invalidnost od 30% ?

 

pošto imaš status HRVI trebao si dobiti invalidsku mirovinu a ne profesionalnu. invalidska mirovina je veča.

po odluci Upravnog suda RH mogao si birati.

u mirovinsko si trebao predati rješenje HRVI.

te 1993. godine ranjeni HRVI su dobili i čin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto imaš status HRVI trebao si dobiti invalidsku mirovinu a ne profesionalnu. invalidska mirovina je veča.

.

ova rečenica nije točna ili si se loše izrazio....

invalidska mirovina je svaka ona u koju odlaziš zbog bolesti,ozljede itd i nisi sposoban za rad....

isto to vrijedi i ako imaš hrvi.........ako je neka osoba nesposobna za rad ide u invalidsku mirovinu koja može biti profesionalna i opča...opča je veća.....normalno može biti i kombinacija uzroka "rat-mir"......

znaći svatko ide u invalidsku mirovinu koja može biti opča ili profesionalna i to nema veze da li imaš status hrvi ili nemaš...

hrvi ima veze kod određivanja dijela mirovine u svezi obrane RH....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

johnny 1972 , da li si 2005 pristupio komisiji za utvrđivanje invalidnosti temeljem sudjelovanja u DR na osnovu PTSP ? što piše u rješenju koje si dobio od prvostupanjske komisije (ako si bio) ?[/QUOT nisam to napravio,kako sam naveo prije sam dobio rvi po ranjavanju,a kad sam isao u mir.predao sam u mir.i papire od ptsp.u rjesenju od komisije iz nehajske 5,pise da nepostoje bolesti uzrokovane ratom i da rvi iznosi 30 posto trajno po osnovi ranjavanja.tada sam imao f43.1 samo.mislim da mi je sada malo jasnije.uzecu sve papire od lijecenja 1993-2015 i predat na komisiju za rvi ,zajedno sa papirima od ranjavanja.kao dokaz da je bolest nastala od posljedice ranjavanja.onda ce mi morati automatski priznat vecu invalidnost.kad to dobijem sigurno cu morat sa tim papirima na mirovinski i trazit novi izracun mir.ako grijesim neka me netko ispravi...:svejk::svejk::svejk::-?:-?:-?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam ja shvatio mirovinskoj komisiji si predao rvi od ranjavnja i dokumentaciju od ptsp-a......s obzirom da na ptsp nemaš rvi,odnosno povezanost sa ratom mirovinsko ti to tretira kao civilnu bolest.....pošto nikad nisi tražio utvrđivanje invalidnosti i po osnovi ptsp-a sada imaš problem koji si vjerovatno sam (iz neznanja) napravio......sad više ne možeš podnijeti taj zahtjev (ako ga nisi nikad podnosio) za ptsp jer je rok bio do 2005 godine.....nažalost,koliko god da si u pravu,mislim da se tu više ništa ne može napraviti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ja sam vise pukao,sad citam rijesenje od rvi..podnosio sam zahtjev 26.10.2000,u vezi bolesti i pise..da mi med.dok.ne potjece iz doba obrane suvereniteta rh.pa kako su drugi onda jbg,dobili koji nisu ni bili ranjeni.,ljecim se od 1993-2015,sto bolnicki sto ambulantno

 

Ažurirano

 

ako sam trazio 2000god,i odbili su me dali bi mogao sad trazit onda,znaci prije roka sam vec jednom trazio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po onome što si napisao ,za ranjavanje si dobio 30% ,a 2005 nisi podnio zahjev za ponovno utvrđivanje (povečanje) postotka invalidnosti temeljem ptsp.sad ti to nevrijedi ( možeš pokušati da ti savjest bude mirna).malo si zakasnio ( koju godinicu).

onaj ko ima utvrđenu invalidnist može svake dvije godine podnijet zahtjev za ocjenu invalidnosti temeljem pogoršanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pise da sam rvi 30 posto trajno i nista vise.a od mirovinskog rjesenje je 30-70,profesionalna mir.

mjkešaš kruške i jabuke.

HRVI dobiješ temeljam ranjavanja, povrede,bolesti u HV (državna uprava, Odjel za branitelje).

mirovinu dobiješ temeljem navršenog stažai godina(starosnu).

nesposobnosti za obavljanje određenih poslova, umanjena radna sposobnost (profesionalnu).

tjelesnog oštečenja, nedostatka radne sposobnosti(invalidsku)

status HRVI i mirovin su odvojene kategorije. rade ih druga upravna tjela.

za mirovinu ti je bitna radna sposobnost a ne invalidnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

onaj ko ima utvrđenu invalidnist može svake dvije godine podnijet zahtjev za ocjenu invalidnosti temeljem pogoršanja.

točno,........ali on ima utvrđen status rvi za ranjavanje i ima pravo tražiti povećanje postotka,ako mu se posljedice ranjavanja povećaju..............za ptsp nema status ,a čak nije nikad ni podnio zahtjev;tako da po toj osnovi teško da može tražiti povećanje invalidnosti,odnosno da mu se ptsp prizna kao posljedica rata...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje je u mirovinskom tražiti novu procjenu radne sposobnosti i povećanje omjera rat-mir, a to sve ovisi o ratnom putu i medicinskoj dokumentaciji i kontinuitetu liječenja (pripazi, rigorozni su, a i dosta vremena je prošlo od DR_a). Razgovaraj sa svojim izabranim liječnikom.

 

Vezano za povećanje postotka invalidnosti tj. status HRVI (putem ureda državne uprave) i to ovisi o kontinuitetu liječenja. Naravno, da bi opet dobio trajno rješenje, načekat će se oko 3 godine ako ti i priznaju tih 10%-na onih 30%). Do tada ćeš imati samo prvostupanjska i drugostupanjska privremena rješenja i dok budeš imao prvostupanjsko rješenje nećeš dobivati osobnu invalidninu, a kad stigne drugostupanjsko, dobiješ sve sa zaostatcima i onda opet za godinu dana tako, pa opet... Morat ćeš sve to vrijeme "pojačati kontinuitet liječenja. Najbolje da odeš do ureda državne uprave pa vidi sa njima što i kako, ali ponesi preslike medicinske dokumentacije i rješenja, a nemoj priložiti originalnu dokumentaciju). Originali samo na uvid.

 

johnny 1972 je napisao:

ma ja sam vise pukao,sad citam rijesenje od rvi..podnosio sam zahtjev 26.10.2000,u vezi bolesti i pise..da mi med.dok.ne potjece iz doba obrane suvereniteta rh.pa kako su drugi onda jbg,dobili koji nisu ni bili ranjeni.,ljecim se od 1993-2015,sto bolnicki sto ambulantno

 

Ako se liječiš od 1993. godine, nisi naveo koja je bolest tj. dijagnoza u pitanju u vrijeme DR-a. (vidim da si napisao da imaš dijagnoze f43.1, f.60, f.62 ali da li si siguran da je liječenje od tog datuma i tko ti je utvrdio te dijagnoze? Da li si bio kod liječnika-specijalista u to vrijeme i kakav ti je ratni put).

Možda nisi sve napisao. Možda si se liječio u tom vremenu od neke druge bolesti.

 

johny 1972 je napisao:

pise da sam rvi 30 posto trajno i nista vise.....

 

Kako ništa više ne piše? Pa mora ti pisati dijagnoza temeljem koje bolesti ili više vrsta oboljenja si dobio taj postotak i status HRVI. Pročitaj rješenje do kraja.

 

Ovstavi sad ovo rješenje od HZMO sa strane jer to nema veze sa rješenjem o statusu HRVI već pročitaj što ti točno piše u rješenju o statusu HRVI odnosno temeljem koje si bolesti dobio invaliditet od 30%.

 

A, ako budeš išao u HZMO na procjenu radne sposobnosti, uzet će ti u razmatranje i dokumentaciju u vezi psihičkog oboljenja i ovisno o težini bolesti, možda možeš dobiti i opću nesposobnost i nešto veću mirovinu, a možda ti i povećaju omjer rat-mir, ali u to se ne bih kladio (iako je svašta moguće).

 

Da li si bio na bolničkom liječenju, ležanju ili dnevnoj bolnici? Ako nisi, sva ova medicinska dokumentacija vezana za psihičko oboljenje, a bez otpusnog pisma, psihološkog testiranja i kontinuiranog liječenja baš i neće previše pomoći niti u HZMO na procjeni radne sposobnosti.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljo ( bez ljutnje) kako može ići na povećanje postotka rat-mir ili na opču za bolest ptsp ako je invalidnost (rvi 30%) i umirovljenje dobio temeljem ranjavanja u DR ? to (ranjavanje) bi mogao samo na "pogoršanje" zdravstvenog stanja od rane ?ili griješim? za ptsp sam navodi da mu bolest ne potiče iz vremena DR (rješenje koje ima).kako može povečati omjer na bolest koja mu nije priznata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko mu se zdravstveno stanje pogoršalo i ima za to valjanu dokumentaciju, ne vidim razlog zašto na novoj procjeni radne sposobnosti u HZMO ( iliti obnovi postupka) to vještaci ne bi uzeli u obzir, neovisno o postotku HRVI.

 

Omjer rat-mir, opća ili profesionalna nesposobnost koju odredi HZMO prilikom procjene radne sposobnosti i status HRVI su dvije različite stvari pa može biti 30% HRVI npr. i imati 30-70 omjer rat mir ili 50-50%, a isto vrijedi i za određivanje opće ili profesionalne nesposobnosti. Uzima se u obzir i ratni put, godine starosti, kontinuitet liječenja........

 

Ako bolest PTSP nije priznat od strane liječničkog povjerenstva za određivanje statusa HRVI, to ne znači da mu se PTSP neće uzeti u razmatranje u povjerenstvu HZMO prilikom procjene radne sposobnosti.

 

Tu se radi o dvije različite institucije.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako bolest PTSP nije priznat od strane liječničkog povjerenstva za određivanje statusa HRVI, to ne znači da mu se PTSP neće uzeti u razmatranje u povjerenstvu HZMO prilikom procjene radne sposobnosti.

 

Tu se radi o dvije različite institucije.

 

;-)

postojali su periodi kad je mirovinsko moglo da iako nemaš status hrvi-a za neku bolest to priznati kao posljedicu rata....unazad nekoliko godina to više ne prolazi...mirovinsko ne smije procijeniti bolest kao posljedicu rata,ako se nema rješenje min.branitelja da je ta bolest posljedica rata....čak rade i suprotno......član ovog foruma (dalmatino) je čak dobio 20% trajno na ptsp,a mirovinsko mu nije dalo nikakav omjer ili dio u svezi rata.....a s obzirom da je on već prilagao dokumnetaciju (o ptspu) mirovinskom ,znaći da od toga ništa.........

može jedino ići na pogoršanja posljedica od ranjavanja.......ali za to treba imati novu dokumentaciju........

pogoršanje na osnovu ptsp-a,ako mu mirovinsko to tretira kao civilnu bolest,može mu biti samo na štetu.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ekipa,johnny nije trazio ptsp da mu se prizna jer je bio u inozemstvu,sto se tice ratnog puta mislim da nebi trebao o tome komentirati bas puno,jer me cijeli sisak zna.ATJ-S.POL. MUP-a,kasnije brigadni izvidac u gardijskoj do kraja rata,tereni-banovina,zap.slavonija,dalmacija,zap.bosna,sred.bosna,hercegovina.mislim da sam dosta rekao.ako mislite da sam laznjak,ostavicu podatke svoje i slobodno provjerite.pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u skladistu i kuhinji nisam sigurno bio hehe,ali ipak hvala na nekim savjetima,nabrzinu sam procitao komentare i dobro proucio rjesenje od rvi,sve stima ranjavanje 30 posto vise mi ni netreba,al u tom je rjesenju pisalo da po cl.75 dokumentacija ne potjece iz doba rata,mislim na ptsp.pa jbg,kad ne potjece po njima bumo se tuzili.sumnjam da mi nece priznati cak ni sad,jer su mi papiri cisti 100 posto.pa sad jka vas pitam a koliko je glumaca i prevaranata kupilo mirovine,nisu bili ni ranjeni nego su imali jedno dva lijecenja i eto pet ,sest tisuca.jbg ocito da zakon o braniteljima koji se prakticira nema za sve isti ucinak .jbg,ja nisam imao love da platim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ranjavanje 30 posto vise mi ni netreba,al u tom je rjesenju pisalo da po cl.75 dokumentacija ne potjece iz doba rata,mislim na ptsp.

nitko ne misli da si lažni.....al' si napisao nedovoljno informacija,pa nam je teško konkretno odgovoriti......

kad si dobio ovih 30% rvi?

kad si (datum) dobio prvi put dijagnozu ptsp

kad si dobio mirovinu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

onda ja nemam,f43.1,f 60.3,f 62.0,,to je po nalazima i otpusnim pismima potvrdilo 5-6 specijalista.pa ekipa ja vas pitam sada,koliko ima laznjaka medu nama...ja znaci koji imam ranjavanje nisam dozivio nikakvu traumu .pa ptsp moze imati covijek i 30.god poslje rata i ranjavanja.znate zasto je bio rok 2005..zato sta su uvidjeli korumpirane dok.i laznjaka da ima vise nego istinski oboljelih branitelja.da nisu postavili rok 2005.koliki bi bio broj oboljelih i koliko to kosta drzavu.rok 2005 je napravljen isto tako,jer se nemoze po hr zakonu oduzet dodijeljena mir.koliko je laznjaka prijavljeno i nije im uzeto ni lipe jbg.eto zato je taj jebeni rok bio 2005.a ja cu ipak predat uzdignute glave dokumentaciju,i vidjet sta ce reci,pa onda dalje ako treba i tuzbu uraditi jer imam pocetak lijecenja 1993-2015

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

johnny boy ostavi se rasprave o lažnjacima.pogledaj kako je lijep i sunčan dan.(prava uživancija za penziće -terasa,kavica,novine).

 

nešto mi neštima kod tebe.imaš kontinuitet psihijatrijskog liječenja 1993-2015? navodiš da si bio u inozemstvu (predpostavljam posao ).zašto nisi podnio zahtjev temeljem ptsp 2005 ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozda sam ja dobio ptsp po njima prije rata kad sam bio klinac,igrajuci se oko zgrade rata sa vrsnjacima njemaca i partizana hahaha,ljudi moji svasta al ipak ak se neproba neznas na cemu si.

možda.

ali uvjeren sam(po napisanom) da si od krive komisije tražio utvrđivanje PTSP-a i ocijenu invalidnosti temeljem PTSP-a.

invalidnost (i povečanje) rješava državna uprava, Odjel za branitelje.

radnu sposobnost rješava komisija HZMO.

 

ako imaš invalidnost nemora značiti i da si radno nesposoban i obrnuto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

johnny 1972 imaš situaciju sličnu mojoj, naime ja imam hrvi 40% (ranjavanje 1991) i ptsp koji nam nije nikako uzet u obzir. Prošle godine u 9. mjesecu sam "dobio" još 10% gore (povisili na 40%) isključivo samo na ranjavanje. Predao u uredu za branitelje zahtjev za pogoršanje stanja jer sam 2012. pretrpio moždani i infarkt jedno za drugim... Jedina šansa za to povečanje imaš zbog ranjavanja, znači prikupi još nove medic. dokument. od kirurga, fizijatra, neurologa ali najbolje razgovaraj sa svojim liječnikom. Imao sam papire i od psihijatra, 6 bolnička ležanja u Dubravi u godini i pol ali mi to nisu ni pogledali. Ja još radim (srećom) u civilstvu a prošli tjedan me u Tvrtkovoj odbili uz klasično objašnjenje: "Utvrđeno je da kod osiguranika ne postoji smanjenje radne sposobnosti uz preostalu radnu sposobnost, djelomični ili potpuni gubitak radne sposobnosti jer ne postoji trajni gubitak radne sposobnosti, niti je radna sposobnost smanjena za više od polovice u odnosu na zdravog osiguranika"...

Nažalost nas smo dvojica slični, i ja nisam napravio neke stvari kad je trebalo jer sam bio u inozemstvu, isto sam rat proveo u SJP "Grom" a po povratku nazad u Hrvatsku, zaposlio se, oženio i dobio djecu a godine brzo prošle ! Sada ispada da je i dobro da me odbili u mirovinskom kad vidim kolika je tvoja penzija - sramota frende... svako dobro !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma frende,neznam sta bi rekao,bas smo slicni,ali probacu nekosta me nista.ako me i odbiju dode mi u iskusenje da im vratim mir.a to se moze i da otvorim malu firmicu i van iz drzave zaradit koji euro dok mogu jos djeci nesta priskrbit,razmisljam i o tome.ak daju dobro doslo,ak ne nek si jebu mater i oni i mir.ja cu im vratit ako treba nek si kupe kruha za nju jbg.to bi i bilo najbolje otvorit onaj jdoo i radit za svabu kao pojedinac sa firmom.opet velim ak nepriznaju sta je postenoodradeno i zaradeno sa moje strane,obitelj u auto i van.nasrecu ima mi ko i tamo uletit za nedaj boze,lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka mi se ne uzme za zlo : primjetio sam na forumu (komentari) da branitelji koji nisu " stigli" iz razno raznih razloga ( imali posao ....) dostaviti medicinsku dokumentaciju komisiji za utvrđivanje invalidnosti 2005. ili nisu dobili invalidnost, puna su im "usta" lažnih branitelja,kupaca mirovina,lopovske države,lopovske komisije ....

zašto bi im netko bio kriv ako sada nemogu dobiti invalidsku (civilnu) mirovinu i/ili status rvi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka mi se ne uzme za zlo : primjetio sam na forumu (komentari) da branitelji koji nisu " stigli" iz razno raznih razloga ( imali posao ....) dostaviti medicinsku dokumentaciju komisiji za utvrđivanje invalidnosti 2005. ili nisu dobili invalidnost, puna su im "usta" lažnih branitelja,kupaca mirovina,lopovske države,lopovske komisije ....zašto bi im netko bio kriv ako sada nemogu dobiti invalidsku (civilnu) mirovinu i/ili status rvi ?
tko kaze da se nemoze dobiti...moze se dobiti ako si uporan ,uz to da se vratim na onu temu da se ostzavim laznjaka,zbog takvih oni koji imaju uvjete za sve nemogu danas dobit recimo sta su zasluzili.zato je i bio rok 2005,a postavljen je zato da bi se sve stopiralo.uvidjeli su masu propusta i stave rok.to je ultimatum...jeli to ok
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jeli ok,da netko tko ima sve na papiru,xxxxxx zbog drugih sta su kupovali mir.,ja osobno cu prijavit svakog za koga sam siguran da je platio i za koga znam da je glumac.takvi ljudi nisu ljudi nego xxxxx koja bi vas prodala i u fajtu.zbog takvih laznjaka,a zna se koliko ih je,jer svaki posteni branitelj zna bar njih dva tri koji su muljali sa papirima tko su.zna se tko je gdje bio.trazi se ratni put,ma tko to kaze da se to gleda,trebalo bi se gledati da se gleda onda bi bilo sve drugacije.po meni nemoze vozac i vojnik na prvoj crti imati isto.mislim da je to ok.osobno ja cu predat papire ponovo,i ako me odbiju a imam dok.za ubit vola,ratni put,itdonda cu ja doc tamo i jxxxxxxxx svima redom,a onda xxxxxxxxxxxxxx.sva odlikovanja cu vratit javno i mirovinu.netreba mi nista.nek daju to moje jos jednom glumcu i velikom hrvatu.l.p.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

johnny boy

predati zahtjev možeš jer je to tvoje zakonsko pravo koje ti nitko nemože osporiti.šta će biti na komisiji to je već nešto drugo.svi se nadaju prolazu.( ja sam "padao" tri puta uzastopce.i ne nerviram se previše.nema smisla)

 

u borbu sa lažnjacima nećeš imati puno uspjeha ( čak nikakvog).iskoristili su rupe u zakonu i neke ljude i sad su upisani u registar branitelja ( bili pripadnici pojedinih brigada ili samostalnih vodova).dobije ratni put kao i nas dvojica.i kako češ ga ti sada izbrisati ?

 

kod liječnika specijaliste odlazi legalno kao i svaki drugi.i ima valjanu dokumentaciju koju po potrebi predaje gdje treba ( po zakonu).

 

ako je bio malo " brži" nešto je i ušičario.

 

misliš li da će se sistem zaustaviti zbog malo nepravilnosti? zupčanici se ne zaustavljaju zbog malo prašine.samo se dodaje malo masti i pogon radi dalje.tako je bilo i bit će.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

johnn 1972 !

ti se ovdje pjeniš i raspravljš umjesto da hodočastiš u državnu upravu sa svim nalazima koje ne posjeduju i tražiš novu procijenu invalidnosti(novi nalaz EMG-a, nalaz pisihića, ortopeda itd).

prvo rješe invalidnost u državnoj upravi, Odjel za branitelje.

kad dobiješ drugostupanjsko rješenje ministarstva branitelja sa njim u nadležni HZMO na novu procijenu radne sposobnosti (ako ti odgovara).

 

da sad dostaviš HZMO rješenje o invalidnosti mirovina bi bila veča.

 

Sud smatra da osoba kojoj je utvrđen status hrvatskoga branitelja ima pravo zatražiti izračun invalidske mirovine koja bi joj pripadala primjenom Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, te da bi u slučaju ako bi tako određena mirovina bila veća od mirovine određene primjenom Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlašteni službenih osoba, mogla izabrati povoljniju mirovinu, pa tuženo tijelo nije pogriješilo kada je u tom smislu, ocjenjujući žalbene navode, uputilo tužitelja da podnese odgovarajući zahtjev iako bi se moglo uzeti da je u žalbi takav zahtjev već postavljen. (U spisu tuženoga koji je dostavljen uz odgovor na tužbu nalazi se drugostupanjsko rješenje u predmetu određivanja mirovine tužitelju prema odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji od 15. ožujka 2006.).“

 

Upravni sud Republike Hrvatske, Us-11707/2005 od 23. listopada 2008

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

johnny boy

predati zahtjev možeš jer je to tvoje zakonsko pravo koje ti nitko nemože osporiti.šta će biti na komisiji to je već nešto drugo.svi se nadaju prolazu.( ja sam "padao" tri puta uzastopce.i ne nerviram se previše.nema smisla)

 

u borbu sa lažnjacima nećeš imati puno uspjeha ( čak nikakvog).iskoristili su rupe u zakonu i neke ljude i sad su upisani u registar branitelja ( bili pripadnici pojedinih brigada ili samostalnih vodova).dobije ratni put kao i nas dvojica.i kako češ ga ti sada izbrisati ?

 

kod liječnika specijaliste odlazi legalno kao i svaki drugi.i ima valjanu dokumentaciju koju po potrebi predaje gdje treba ( po zakonu).

 

ako je bio malo " brži" nešto je i ušičario.

 

misliš li da će se sistem zaustaviti zbog malo nepravilnosti? zupčanici se ne zaustavljaju zbog malo prašine.samo se dodaje malo masti i pogon radi dalje.tako je bilo i bit će.

a u pravu si sta kazes,kad covijek razmisli to i je tako kao sta kazes.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

johnn 1972 !

ti se ovdje pjeniš i raspravljš umjesto da hodočastiš u državnu upravu sa svim nalazima koje ne posjeduju i tražiš novu procijenu invalidnosti(novi nalaz EMG-a, nalaz pisihića, ortopeda itd).

prvo rješe invalidnost u državnoj upravi, Odjel za branitelje.

kad dobiješ drugostupanjsko rješenje ministarstva branitelja sa njim u nadležni HZMO na novu procijenu radne sposobnosti (ako ti odgovara).

 

da sad dostaviš HZMO rješenje o invalidnosti mirovina bi bila veča.

 

Sud smatra da osoba kojoj je utvrđen status hrvatskoga branitelja ima pravo zatražiti izračun invalidske mirovine koja bi joj pripadala primjenom Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, te da bi u slučaju ako bi tako određena mirovina bila veća od mirovine određene primjenom Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlašteni službenih osoba, mogla izabrati povoljniju mirovinu, pa tuženo tijelo nije pogriješilo kada je u tom smislu, ocjenjujući žalbene navode, uputilo tužitelja da podnese odgovarajući zahtjev iako bi se moglo uzeti da je u žalbi takav zahtjev već postavljen. (U spisu tuženoga koji je dostavljen uz odgovor na tužbu nalazi se drugostupanjsko rješenje u predmetu određivanja mirovine tužitelju prema odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji od 15. ožujka 2006.).“

 

Upravni sud Republike Hrvatske, Us-11707/2005 od 23. listopada 2008

pajdo,jase nepjenim,a papire sam poceo skupljati svjeze nalaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

prvo bih se zahvalio svima Vama koji se bavite problemima HRVI I BRANITELJA , te odvajate slobodno vrijeme da utemeljenim pravnim savjetima pomognete nama koji smo trube po tom pitanju . Osim toga u ovih desetak godina čitajući razne teme i odgovore na njih puno mi je pomoglo da izdržim sve ono čime se susrećemo kada pokušamo ostvariti svoja prava.HVALA VAM SVIMA . VI ste za mene PONOS HRVATSKE . uz put nakon punih deset godina stiglo je riješenje o priznavanju statusa HRVI za stalno. hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima

Jel netko uspio u skorije vrijeme ostvarirti status HRVI na temelju zakašnjelog ptsp-a iz DR-a.

Uredna dokumentacija od 92-ge god do danas ali nije predavao te famozne 2005 godine. Jel moguće kako ostvariti sada taj status, ili su sve negativni odgovori u riješenjima.

Ili možda tražiti svoja prava u štrasburu ak treba takav korak napraviti?

Kakva su današnja iskustva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija