Jump to content

Rješavanje papira tavana


DFurka

Preporučene objave

Pozdrav svima, molim vas pomoć.

 

Imam sljedeći slučaj. U posjedu sam stana od 70m2 u čijem je produžetku tavan površine 160m2. Jednom davno, to je sve bila površina tavana sve dok nije prenamijenjen dio tavana u stan. Za stan uredno posjedujem papire. Radi se o zgradi od 25 stanova, a zgrada je pod zaštitom (ne znam točno čijom).

 

Pristup tavanu je moguć isključivo preko površine mojeg stana, a navedena površina je u vlasništvu svih stanara, tj. svaki stanar ima pravo na određeni dio te površine.

 

Tu su stanari zgrade skladištili svašta (stare veš mašine, stare peći, itd.) dok su vlasnici stana bili moji deda i baka, no po njihovoj smrti se više to nije prakticiralo.

 

Zgrada nije etažirana.

 

E sad, moje je pitanje: na koji način i kako je moguće papirnato riješiti da postanem vlasnik navedene površine tavana?

 

Jedna od ideja koju sam čuo je da se zgrade pod zaštitom mogu obnavljati iz budžeta fondova EU, pa je to jedna od solucija, da se pobrinem za projekt obnavljanja derutne fasade, a zauzvrat da pokušam dogovoriti s vlasnicima stanova da se odreknu prava na površinu tavana do koje ionako ne mogu.

 

Za sva pitanja, molim vas pišite i savjetujte me.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija