Jump to content

Ovrha za kaznu za parkiranje


SBP

Preporučene objave

Danas sam dobio Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave za ne plaćanje dnevne parkirne karte.

Stvar je u tome da se traži plaćanje kazni za dnevne karte izdane 2010. i 2011. godine.

Kao dokaz se podnosi izvadak iz poslovnih knjiga ovrhovoditelja.

Javnobilježnički žig sa datumom je od 12.03.2015.

Da li je nastupila zastara pošto je od posljednjeg datuma na popisu proteklo više od tri godine.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave za ne plaćanje dnevne parkirne karte.

 

ko je ovrhovoditelj ?dali je dug prodan ili ustupljen ?

 

protiv rješenja za ovrhu pisati prigovor. osporavat potraživanja u cijelosti. pozvat se na zastaru potraživanja(nemože škoditi samo može pomoći). na zastaru sud,javni bilježnik ili javna tijela ne paze po službenoj dužnosti (moraš se pozvati).

postavi i protutužbeni zahtjev da ti koncesionar vrati novac stečen naplatom parkiranja na tom istom mjestu za ono vrijeme obuhvaćeno dnevnom kartom. ili da dokaže daje to mjesto bili nekorišteno dok je vrijedila dnevna parkirna karta. na jednom mestu dva puta naplaćena parkirna karta za isti sat. ispada da su parkirati auto na auto ?

 

ako procijeniš da imaš mogućnost uspjeha u postupku bilo bi dobro koristiti usluge stručne osobe. usluga odvjetnika košta ali tražiš povrat troška. budi uz odvjetnika na raspravi i ako je potrebno dopuni njegovu obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Prije nešto manje od godinu dana sam dobio prijedlog za ovrhu za ne plaćanje dnevne parkirne karte. Pošto su datumi na računima po kojima je pokrenut prijedlog ovrhe bili iz 2010 i 2011 godine podnio sam prigovor kojeg sam dostavio javnom bilježniku koji je i pokrenuo postupak i sudu kod kojeg se postupak vodio.

Sud je donio odluku da su računi zastarjeli te je ovrha poništena. I ja sam bio sretan jer sam pobjedio!

Do danas...

Danas sam dobio novi račun iz 2016 godine za neplaćene dnevne parkirne karte iz 2010 i 2011 godine. Na računu se lijepo vidi da se radi o istim parkirnim kartama. Moje je pitanje koji je rok za izdavanje računa od datuma usluge, jer po ovome ispada da mi netko može poslati račun koji je "izdan" prije 25 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do danas...

Danas sam dobio novi račun iz 2016 godine za neplaćene dnevne parkirne karte iz 2010 i 2011 godine. Na računu se lijepo vidi da se radi o istim parkirnim kartama. Moje je pitanje koji je rok za izdavanje računa od datuma usluge, jer po ovome ispada da mi netko može poslati račun koji je "izdan" prije 25 godina.

 

na račun nisi obvezan dostaviti očitovanje (a pogotovo isti platiti).

tek kad dobiješ rješenje o ovrsi protiv rješenja pošalji prigovor u zakonskom roku (po uputi o pravnom lijeku. obvezno). osporavaj potraživanje zbog zastare i pozovi se na presuđenu stvar. ranije odluke suda imaš? ili broj sudske odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

imam problem koji je pomalo čudan, supruga je dobila od CEI-a rješenje o ovrsi. Supruga radi u srednjoj školi pa oni ne rade obustave na plaću.

Problem je u tome što je papir koji je stigao za suprugu samo sa žigom CEI-a , bez javnobilježničkog žiga.

Drugi dio problema je što se CEI poziva na ispravan prijedlog za ovrhu koji je pokrenuo CEI, ali sam kao ovršenik naveden ja. Posebna priča je da je i prijedlog ovrhe nastao 2012 za dug po računima TELE2 iz 2008 godine. Kompletna dokumentacija se nalazi u prilogu.

cei51.pdf

cei3.pdf

cei21.pdf

cei11.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

imam problem koji je pomalo čudan, supruga je dobila od CEI-a rješenje o ovrsi. Supruga radi u srednjoj školi pa oni ne rade obustave na plaću.

Problem je u tome što je papir koji je stigao za suprugu samo sa žigom CEI-a , bez javnobilježničkog žiga.

Drugi dio problema je što se CEI poziva na ispravan prijedlog za ovrhu koji je pokrenuo CEI, ali sam kao ovršenik naveden ja. Posebna priča je da je i prijedlog ovrhe nastao 2012 za dug po računima TELE2 iz 2008 godine. Kompletna dokumentacija se nalazi u prilogu.

 

dopis je APP (ako prođe prođe). to nije rješenje o ovrsi.

ili nešto fali.

svako rješenje o ovrsi mora imati oznaku (broj) Ovrv-?

 

ako od javnog bilježnika dobijete rješenje o ovrsi na njega imate pravo prigovora i osporavat potraživanje (u cijelosti ili djelomićno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

imam problem koji je pomalo čudan, supruga je dobila od CEI-a rješenje o ovrsi. Supruga radi u srednjoj školi pa oni ne rade obustave na plaću.

...

Drugi dio problema je što se CEI poziva na ispravan prijedlog za ovrhu koji je pokrenuo CEI, ali sam kao ovršenik naveden ja.

Na koga na kraju glasi račun?

Jesu li to svidokumenti koje ste dobili?

 

Problem je u tome što je papir koji je stigao za suprugu samo sa žigom CEI-a , bez javnobilježničkog žiga.

 

To je APP, kako je napisao štovani bovu. Tele 2 znade da ne može dug naplatiti, pa su prepustili ovima da vas pokušaju preveslati.

 

Pozovite ih da vam predoče dokaz da su oni taj dug isplatili, a ne samo da su ga preuzeli.

 

 

 

Posebna priča je da je i prijedlog ovrhe nastao 2012 za dug po računima TELE2 iz 2008 godine. Kompletna dokumentacija se nalazi u prilogu.

 

Ako su prijedlog za ovrhu računa iz 2008. predali JB tek 2012. onda su u debeloj sastari (godinu dana, ali na zastaru se morate sami pozvati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok

sad još imam samo jedno pitanje da li mogu podnijeti prijedlog za zastaru iako je od prijedloga za ovrhu prošlo više od 4 godine.

Sad sam provjerio i još jednu stvar primjetio ovrhu je pokrenuo CEI s tim da je naveo otvorene stavke kao da su mi oni izdali račune, što je vidljivo na slici u prilogu, a ne TELE2.

Capture.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok

sad još imam samo jedno pitanje da li mogu podnijeti prijedlog za zastaru iako je od prijedloga za ovrhu prošlo više od 4 godine.

Sad sam provjerio i još jednu stvar primjetio ovrhu je pokrenuo CEI s tim da je naveo otvorene stavke kao da su mi oni izdali račune, što je vidljivo na slici u prilogu, a ne TELE2.

[ATTACH=CONFIG]1110[/ATTACH]

 

rješenje o ovrsi zastarjeva za 10 godina od dana pravomoćnosti.

vaš dug nije bilo moguće naplatiti pa je prodan. ovrhovoditelj nema više nikakva potraživanja prema vama.

ponovo napominjem CEI nemože donijeti rješenje o ovrsi. oni mogu javnom bilježniku podnijeti prijedlog za ovrhu vi s na to rješenje javnog bilježnika (a ne CEI-a) možete u zakonskom roku pisati prigovor.

 

dali su to svi dokumenti koje ste dobili? ili nešto fali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Dakle ovako,

Prije nekih 18 mjeseci sam dobio ovrsni prijedlog za neplacene parkirne karte koje su izdane prije vise od 5 godina, po savjetu koji sam dobio na forumu sam poslao prigovor i kao sto se i ocekivalo dobio sam obavjest od suda da je ovrhsni prijedlog ponisten te da moram platiti 200 kn sudskih troskova. Na zalost posto sam nezaposlen nisam bio u stanju podmiriti te troskove. Danas mi je stigao poziv za pripremno rocisteu kojem me vlasnik obrta za naplatu parkiralisnih karat utuzuje.

Sta sada da napravim.

Hvala!!

CAM01595.jpg

CAM01597.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio sam obavjest od suda da je ovrhsni prijedlog ponisten te da moram platiti 200 kn sudskih troskova

 

Najvjerojatnije ste dobili rješenje kojim se stavlja izvan snage rješenje o ovrsi te određuje da će se postupak nastaviti kao povodom prigovora protiv platnog naloga, a onih 200,00 kn nisu bili troškovi postupka nego pristojba na prigovor protiv rješenja o ovrsi.

 

Dakle, zbog vašeg prigovora provest će se parnični postupak u kojemu se prijedlog za ovrhu smatra tužbom, a vaš prigovor odgovorom na tužbu.

 

U tom parničnom postupku morate ustrajati kod prigovora zastare i eventualno iznijeti dodatne dokaze kojima možete osporiti potraživanje tužitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje kojim se stavlja izvan snage rješenje o ovrsi te određuje da će se postupak nastaviti kao povodom prigovora protiv platnog naloga,

to je to Ljubo,a da je tako se vidi iz poziva suda

a onih 200,00 kn nisu bili troškovi postupka nego pristojba na prigovor protiv rješenja o ovrsi.

uz napomenu korisniku SBP da u postupku koji slijedi istakne i zahtjev za naknadu troškova,pa tako između ostalog i ovih 200 KN.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija