Jump to content

Iz većeg u manji stan - pravo na oslobođenje od poreza


Nick Nick

Preporučene objave

Poštovani,

 

Moja nevjenčana supruga (živimo u izvanbračnoj zajednici) i ja kupili smo stan od 70 m2, kao suvlasnici - znači svaki po 35 m2.

Prije toga smo živjeli s djetetom u stanu od 40 m2 čija je vlasnica bila upravo moja supruga i za koji je platila porez, taj stan smo prodali i kupili veći.

Tražili smo oslobođenje od poreza, posebno supruga za svojih 35 m2, a posebno ja za svojih 35 m2.

Stiglo nam je rješenje - ja sam oslobođen, a supruga nije, zato što se pod "rješavanjem stambenog pitanja" smatra jedino prelazak iz manjeg stana u veći, a u slučaju moje supruge ona je prešla iz 40 m2 u 35 m2.

 

Imamo li ikakve osnove za žalbu, odnosno oslobođenje od poreza?

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali taj veći stan od 40 m2 je supruga prodala prije nego je kupila 35 m2...

 

Vidite čl. 11a st. 2. istog zakona.

 

Bi li se što promijenilo da se sad vjenčamo? Bismo li mogli nekako naknadno na temelju toga tražiti oslobođenje?

 

Po mom mišljenju, jedina opcija koja bi postigla cilj koji želite, jeste ona u kojoj biste samo vi bili kupac, i to pod uvjetom da vam je prva nekretnina (i da ranije niste bili vlasnikom neke nekretnine). Ali sad je kasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija