Jump to content

Honorarna zarada na Internetu - oporezivanje


pintuss

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

Recimo da osoba ima stalan posao u RH.

I da na Internetu honorarno (npr. izrada web stranice na nekoj od freelance stranica) zaradi npr. 300 $ i to npr. dvaput godišnje.

Taj novac sjedne na PayPal račun.

 

Koje su porezne obveze osobe nakon toga ?

 

Proučavam ovo već tjednima, čak sam zvao i poreznu, ali još uvijek nisam siguran.

Na temlju dosadašnjeg istraživanja, MISLIM ovako:

na kraju godine prijaviti poreznoj putem obrasca "Prijava poreza na dohodak" pod inozemni dohodak i kao datum navesti datum kad je novac sjeo na PayPal račun.

 

Molim da netko tko stvarno zna odgovori.. Hvala :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, i mi smo se raspitivali za istu situaciju, i upozoreni smo na postojanje Ugovora o zabrani dvostrukog oporezivanja (link na brošuru je dolje), kojima se nastoji izbjeći to da se jedan dohodak ili jedna transakcija dvostruko oporezuje. Hrvatska ima sklopljene te ugovore s nizom država.

 

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Prirucnici_brosure/DvostukoOporezivanje_2011.pdf

 

što se tiče zarade, koji je to tip zarade? je li to od prodaje, je li od usluge, je li od neke druge djelatnosti? iz koje je države uplatitelj dohotka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, i mi smo se raspitivali za istu situaciju, i upozoreni smo na postojanje Ugovora o zabrani dvostrukog oporezivanja (link na brošuru je dolje), kojima se nastoji izbjeći to da se jedan dohodak ili jedna transakcija dvostruko oporezuje. Hrvatska ima sklopljene te ugovore s nizom država.

 

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Prirucnici_brosure/DvostukoOporezivanje_2011.pdf

 

što se tiče zarade, koji je to tip zarade? je li to od prodaje, je li od usluge, je li od neke druge djelatnosti? iz koje je države uplatitelj dohotka?

 

Kao prvo, hvala na odgovoru.

 

Radi se o zaradi na jednoj od freelance stranica (usluga dizajna ili izrade web stranice ili slično).

S te freelance stranice uplata stiže direktno na PayPal.

I jedino što vidim je naziv te stranice, iznos i ID transakcije.

Nema podataka s koje je države stigla uplata.

Kompanija ima urede u više zemalja svijeta, no headquarters je u SAD-u tako da sam ja naveo SAD kao državu.

 

Klijent može biti iz bilo koje države svijeta, no uplata mi stiže s te freelance stranice. Nemam nikakav kontakt s klijentom što se tiče plaćanja. S klijentom potpisujem nekakav agreement o primopredaji dizajna, stranice, itd. i to je sav kontakt s klijentom.

 

Ja mogu npr. pričekati da zaradim od više klijenata i skupljati zaradu na toj stranici. I onda u bilo kojem trenutku povući taj novac na PayPal. Isto mogu i neki dio tog novca potrošiti na toj stranici direktno i samo nešto prebaciti na PayPal. Tako da teško je točno definirati..

 

Međutim, volio bih znati na čemu sam i što sam dužan državi..

uređeno: od pintuss
dopuna..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija