Jump to content

ovrha vip


wolficaa_8

Preporučene objave

jučer sam dobila prijedlog za ovrhu temeljem ovršne isprave te kaže: Pravomoćnom ovršnom presudom općinskog suda u Rijeci pod posl. brojem P-515/08 od dana 01.09.2009 koja je presuda potvrđena presudom Županijskog suda u Rijeci pod posl. br Gž*291/09 od dana 16.07.2009, naloženo je tuženiku da tužitelju plati iznos od 1.482,98 kn sa zakonskim kamatama koje po stopi od 15% godišnje teku od dospijeća pa do 31. 12 . 2007g. a od 01.01.2008.g pa do isplate od 14% godišnje i to:

-na iznos od 348,70 kn do 08.12. 2005 g do isplate

-na iznos od 436,16 kn od 08.01.2006 g do isplate

-na iznos od 426,28 kn od 07.02. 2006 g do isplate

- na iznos od 254,55 kn od 09.03.2006 g do isplate

- na iznos isplate od 17,29 kn od 09.04.02006.g do isplate

kao i nadoknaditi mu prouzročeni parnični trošak u iznosu od 1.112,60kn

Prvi put kad sam dobila 2009 platila sam 750 kn i tu je stalo (mislim kod mene)

Sad sam trenutno na porodiljskom i nemam od kuda to platiti da li mogu tražiti odgodu ovrhe. Ne znam što da napravim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe za isprikom, sve OK.

 

Ovako, ako ne sporite dug kako je prikazan u prvom postu, onda se nemojte ni žaliti, već stupite u kontakt sa ovrhovoditeljem i pokušajte dogovoriti neki plan otplate, sa odgodom ili ne, u više obroka - sve je stvar dogovora, te bi bilo poželjno to sve staviti na papir. A nakon toga, sve je stvar njihove dobre volje, na to vam nažalost nitko nema utjecaja doli njih samih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje zvala Odvjetničkom društvo Leko i partneri i kaže da je meni riješenje stiglo 2012 od suda i da tek da fina provodi sudsku presudu pa što može proći 3 godine od presude i tek sad doči na naplatu napominjem da do sad nisam nikad bila u blokadi i zašto, jer su mu rekli u odvjetničkom društvu da kad je sudska presuda da se ne može dogovoriti jedino prije, a ja nisam ni dobila poziv na sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
još mi nisu sjeli na račun ne razumijem a bilo je u roku 8 dana. zašto? Jer već ako je ovrha željela bi se prije riješiti.

 

imaju vremena. oni čekaju . kamate rastu a time i ukupan dug.

digni kredit ili posudi novac i uplati iznos iz presude uvečan za kamate do dana isplate duga. kamate na dug su 12% godišnje .

kamate na kredit 7%-8% godišnje. računaj.

 

Ažurirano

 

Nažalost ovrhovoditelji znaju poslati na naplatu ovrhu i nakon nekoliko godina.

 

radi svoje zarade. kamate na dug su 12%/g

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, moram se nadovezati na ovu temu jer sam u sličnim problemima, odnosno moj momak koji je dobio rješenje o ovrsi zbog neplaćenih računa Vipu za ožujak i travanj 2002. godine. Pravomoćna presuda na Općinskom sudu u Splitu donesena je 27. studenoga 2002. godine, a obavijest o ovrsi je došla na adresu u travnju ove godine. S obzirom na to da mi momak trenutno nigdje nema otvoren nikakav račun nije mu ovrha ni mogla sjesti na račun. Uložili smo žalbu, odnosno momak u kojoj je istaknuo da nema dokaza o podmirenju tih računa, da je voljan to podmiriti u ratama, ali je tražio oprost kamata, ali Vip, naravno, kako je već poznato, traži naplatu ta dva računa (iznos 2284,37 kuna), plus kamate i naknadu troškova odvjetnika (Leko i suradnici). Ročište na sudu je zakazano početkom srpnja. Svjesna sam da će se ti računi, a očito i kamate, troškovi suda i odvjetnika trebati platiti, ali zanima me koga bi se trebalo tužiti zato što je predmet "stajao u ladici" 12,5 godina? Je li kriva država koja je ipak donijela rješenje o ovrsi još u studenom 2002. godine ili je krivac Vip? Nakon što je momak primio rješenje o ovrsi prije dva mjeseca kontaktirali smo društvo potrošača te su nam rekli da je najbolje tužiti državu. Međutim, s obzirom na ovo što ste napisali u ovoj temi nije mi više jasno tko je tu zapravo kriv za tu "rupu" od više od 12 godina. Imaju li takve tužbe smisla? Iskustva? Prijedlozi? Isprike na ovakvom upadanju i unaprijed hvala na odgovoru i bilo kakvoj korisnoj informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bogami Hurus, ne znam kak je vani, ali nema šanse da se na običnu dostavu čeka godinama ili skoro pa desetljećima. Druga je stvar ako se nešto zakomplicira u tijeku postupka ili dođe do promjene suca/JB-a ili slično (učestale promjene adrese ovršenika), ali to ovdje kod naših korisnika nije slučaj.

 

Odgovornosti nema i nažalost, kako sam već i pisao, jedina šansa je da to netko istjera pred Strasbourg, ali to iziskuje vremena, novaca i živaca, a ljudima se neda s tim zezati. S druge strane, lobiji u nas su jaki, pogotovo prema zakonodavcu i zato i imamo takvo stanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što reći kada obični JB koji donosi rješenje o ovrsi ne postupi ispravno što se tiče dostave rješenja ovršenika. Moraju biti 2 pokušaja dostave (uredne dostave) no masu puta ljudima je samo jednom bila pokušana dostava rješenja i nakon toga je rješenje postalo pravomoćno na oglasnoj ploči. Znači ljudi nikada nisu ni vidjeli ni dobili rješenje o ovrsi. Onda otiđu u FINU vidjeti tko ih je ovršio pa sa brojem predmeta idu kod JB i uvidom u spis vide da je pojušaj dostava bio samo jedan tj. dostava je bila neuredna. I tu odgovornosti JB skoro pa nema jer sam ovršenik mora općinskom sudu podnesti zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti jer je propustio rok za podnošenje prigovora itd. No ako se radi o manjim iznosima i ovrhovoditelj se već naplatio to nitko ne radi jer mu se ne isplati čak i ako je u pravu (zastara,neosnovanost dijela ili ukupne tražbine itd.) jer će imati samo dodatne troškove.

Uglavnom teška močvara...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man, čitam ovu temu (a i druge vezane uz ovrhe, itd.) i nešto mi nije jasno: ti kažeš, odgovornosti nema, itd. trebalo bi ići do Strasbourga, itd. a zašto, recimo, ne bismo zatražili, javnim putem da neki saborski zastupnik/zastupnici pokrene to pitanje (zavlačenja slanja ovrha kako bi se nagomilale kamate) u Saboru, da do takvih horora više ne dolazi? zapraff je sramotno - i nepravedno - očekivati da građani pojedinci, troše svoje vrijeme, novac, itd. da bi tužili državu, išli do Strasbourga, itd.? zašto nitko do sada nije predložio Orsatu Miljeniću da izvoli donijeti zakon kojim bi se odredio rok u kojem su JBs dužni dostavljati ovrhe građanima, itd.?

P.S. to te pitam jer možda mi je promaklo da je netko to već učinio (ovi za zaštitu potrošača ili netko drugi)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi koji se nalaze u ovakvoj situaciji ne žele dizati frku, a političari ionako čuju ono što im odgovara u datom trenutku. Plus na sve to, lobi je jak, jer u RH ne možeš donijeti zakon, a da ga prije toga ne "amenuju" oni na koje će se odnositi. U izbornoj smo godini, što se napravilo, napravilo se.

 

Možda prijedlog za idući mandat, tko god ga dobio, ali da parafraziram staru dobru - "ne vjerujem političarima ni kad darove nose".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo samo da javim da i dalje mi još nema ovrhe sve me to podsiječa na seriju đekna još nije umrla a kad če nezna se. pa već ako nije nek još malo ne dođe do zastare

 

ovrhovoditelj će voditi računa da do zastare ne dođe, ali će istovremeno što dulje odugovlačiti tako tijek zatezne kamate što dulje teče. ako vam mogu savjetovati, i ako si to možete priuštiti, pokušajte se dogovoriti s ovrhovoditeljem da počnete plaćati taj dug, makar i na rate, kako bi prekinuli tijek zatezne kamate da bi vam u konačnici iznos koji ćete morati platiti bio što manji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav. Imam samo nekoliko pitanja vezanih za ovrhu, tj. javnu dražbu koja me čeka za nekoliko dana. Vezano je uz račun mog oca za VIP iz 2001. godine. Prvo riješenje o ovrsi nam je došlo pred cca godinu i pol, ali onda nam je to nekako prešlo preko glave (nismo baš bili u najboljem stanju, moja majka je preminula par tjedana prije toga tako da smo svi skupa bili rastrojeni). Ove godine u 4.mj. došao je hitan poziv da se otac javi u Ovršni ured. Otišla sam ja jer je on bio na poslovnom putu. Tamo mi je rečeno da kontaktiram odvjetnike koji zastupaju VIP da vidimo kako se može platiti i morala sam reći što nam mogu ovršiti ako ne platimo (tv i trosjed). Kontaktirala sam odvjetnike, rekli su da će se javiti kada odluče šta i kako..nisu se javili. Pred mjesec dana nam je došlo konačno riješenje o ovrsi, skupa s datumom i vremenom javne dražbe (koja će se valjda održati u našem dvorištu) i s njihovom procjenom vrijednosti tv i trosjeda (tv je procjenjen na 3500kn, a ne vrijedi ni trećinu toga..ali tko sam ja da ih ispravljam).

Uglavnom, prva stvar. Zašto oni nisu jednostavno sjeli ocu na račun i namirili se? Račun mu nije blokiran (nikada bio) i novaca za to platiti imamo i smo imali cijelo vrijeme. Drugo, što ja mogu očekivati kada oni dođu? Kako to ide? Imamo dva trosjeda..možemo li im "ponuditi" bilo koji ili? Smiju li oni ući u kuću?

Luda sam više od svega.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto oni nisu jednostavno sjeli ocu na račun i namirili se? Račun mu nije blokiran (nikada bio) i novaca za to platiti imamo i smo imali cijelo vrijeme.

 

Doista nelogično postupanje punomoćnika ovrhovoditelja, jer u pravilu ovrha kreće na novčanim sredstvima ovršenika (računima), a onda ako to ne rezultira uspjehom, ide se na druge predmete ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da odgovorim na pitanje kako to ide: u kuću vam dolazi sudski ovršitelj, službenik suda, s predstavnikom ovrhovoditelja (odvjetnik VIP-a), sastavljaju zapisnik, a ovrhovoditelj je dužan osigurati prijevoz trosjeda i televizora iz kuće. pretpostavljam da je ranije bio već napravljen popis tih stvari, tako da oni znaju koje su stvari označene za pljenidbu. i to je to. kasnije je na ovrhovoditelju da prodajom tih pokretnina namiri svoj dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija