Jump to content

Tužba protiv susjeda


shtakor

Preporučene objave

Bok!

 

Ako sam pogriješila podforum, ispričavam se..

 

 

Ovako..Imamo susjeda koji nam zagorčava život. On i žena, stariji par od 80ak godina, doselili se prije 10ak u naš kvart. I bili pristojni i fini do prošle godine...

Uglavnom, u početku im je smetalo kaj autom izlazimo na cestu u rikverc i okrećemo se, a to ispada nedaleko od njegovog prozora. I on tvrdi da njemu smetaju ispušni plinovi. Prijavljeni su policiji nekoliko puta, bili na prekršajnom sudu nekoliko puta, svaki put on kriv..Al on ne prestaje. Sad gnjavi i druge susjede koji su doselili nedavno. I oni su prijavili policiji. Ja imam dvoje male djece s kojima često šećem i moram proći porde njih i njohve kuće da izađem iz svog dvorišta i lik svaki put pljuje i psuje mi kad prođem.

Zanima me dal uopće ima smisla podnosit privatnu tužbu, kolka ja vjerojatnost da ju dobijem, kakva je situacija u praksi? J neću ništ od njega, nego da jednostavno prestane pljuvat kad prolazim i psovat mene i svakog tko dođe k nama.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa da, bili su normalni prema nama, pili smo kave, tatom gemište..Stvar je u tome da oni svima koji dođu kod njih pričaju laži o nama, izmišljaju stvari, pogotovo za moju mamu. Tko god da dođe k nama autom jednostavno mora u rikverc izaći na cestu i okrenuti se i on svaki, ali svaki put psuje i viče. Al ovo pljuvanje kad s klincima prolazim je baš pretjerivanje.

Ne razumijem kak može to biti normalno i tolerantno?

Imaju sina u Kanadi, a unuk im dolazi svake prijestupne.

 

Kužim da su oni već pri kraju i sve, al to je čovjek koji gađa ptice jer mu sjede na voćki, i tjera pčele iz dvorišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, evo tražim savjet/ pomoć.

Situacija je sljedeća, živim u manjem mjestu (selu) više manje dobrom za život sa dosta mladih obitelji, međutim susjed do mene nekakvih četiri do pet metara svake godine drži perad u ljetnim mjesecima i unatoč nebrojenim molbama on tu perad pod kojekakvim isprikama ne želi maknuti na drugo mjesto. Situacija im nije dobra, troje male djece ukupno devetoro ljudi u kući međutim djeca su zapuštena (djeca su zapostavljena) majka i baka se samo izderavaju na njih i ne rade ništa, dvorište u neredu i još miris tih kokoši.

Trudim se biti razuman i već dvadeset godina trpim nered, viku i tu perad ali imam dijete i želim kvalitetniji život svojoj obitelji.

Razmišljam o privatnoj tužbi, čak i prijavi socijalnoj službi ili komunalnoj inspekciji da se to konačno očisti i dovede u red. Molim vas savjet od kud i kako početi, molim samo bez onoga mi smo na selu jer to ne drži vodu.

Hvala puno unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiće peradi, vidite online ili u kom.redarstvu ima li Općina Odluku o držanju domačih životinja, Odluku o komunalnom redu ili u odredbama prostornog plana uvjete i način držanja domačih životinja. Ako ima bilo što na tu tematiku a kosi se s odredbama, možete podnijeti prijavu komunalnom redaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiće peradi, vidite online ili u kom.redarstvu ima li Općina Odluku o držanju domačih životinja, Odluku o komunalnom redu ili u odredbama prostornog plana uvjete i način držanja domačih životinja. Ako ima bilo što na tu tematiku a kosi se s odredbama, možete podnijeti prijavu komunalnom redaru.

 

Provjerit ću i to je početak...

Hvala na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerio sam danas, u prostornom planu općine navedeno je da peradarnici i slične građevine moraju biti udaljene najmanje 15 metara od stambene (susjedne) zgrade, jedino nisam pronašao kakve su kazne ako se to ne makne...

 

Odite onda do komunalnog redara. Sigrno im može naložiti micanje na propisanu udaljenost. Nekakove kazne i ako postoje ne nalaze se u odredbama pp, nego u Odluci o komunalnom redu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija