Jump to content

kazneno djelo bez prisustva vlasnika


etoille

Preporučene objave

U objektu moga obrta policija je "zapljenila" jedan od postojeca tri aparata za koji je vjestacenjem utvrdeno da je nedozvoljen ali ne u mojoj nazocnosti kao vlasnika obrta vec samo u nazocnosti mog zaposlenika i prosljedila prijavu protiv mene na DO.Da li sam ja morala biti nazocna kao vlasnik obrta u kojem se poslovanje odvija.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema postu #9 jasno je da se radilo o pregledu, nema govora o proceduralnoj grešci.

 

Što se roka tiče, ako uopće govorimo o kaznenom postupku, načelni rok iznosi 6 mjeseci od upisivanja kaznene prijave u upisnik kaznenih prijava.

Cl.73 Pol.sluzbenik ce prije pregleda obavjestiti odgovornu osobu...i obavezna je prisustvovati pregledu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da pročitamo i ostalo iz čl 73 npr st.2

 

"2) Policijski službenik će prije ulaska i pregleda iz stavka 1. točke 2. i 3. ovog članka, izvijestiti odgovornu osobu i zatražiti da prisustvuje pregledu. Iznimno, ako to nalažu posebne okolnosti, policijski službenik obavijest i poziv može dati i nakon ulaska i otpočinjanja pregleda. Razlog ulaska i otpočinjanja pregleda bez prethodnog obavještavanja odgovorne osobe, mora se posebno obrazložiti u pisanom izvješću."

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da pročitamo i ostalo iz čl 73 npr st.2

 

"2) Policijski službenik će prije ulaska i pregleda iz stavka 1. točke 2. i 3. ovog članka, izvijestiti odgovornu osobu i zatražiti da prisustvuje pregledu. Iznimno, ako to nalažu posebne okolnosti, policijski službenik obavijest i poziv može dati i nakon ulaska i otpočinjanja pregleda. Razlog ulaska i otpočinjanja pregleda bez prethodnog obavještavanja odgovorne osobe, mora se posebno obrazložiti u pisanom izvješću."

 

Da, procitala sam i nastavak, ali nikakvo posebno obrazlozenje nisam dobila pogotovo ne u pisanom obliku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate li poziv od DORH-a za prvo ispitivanje? Što vam tamo piše - za što vas točno terete? Jer čl. 237. KZ-a mi ne zvuči realno, obzirom na iznesene okolnosti.

Hvala G man, evo nasla sam obavjest.U pitanju je Zakon o igrama na srecu, cl.3 st.2 i cl.56 i cl.18.st.2 .t.2.i 4.Pravilnika o uvjetima tehnicki tehnicki ispravnih automata za zabavne ige i cl.3 st1 cl.9 st.2 i cl.20 ZOINS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sad bi ja trebao pročitat cijeli zakon da bi možda smislio po kojem članku zakona je policija radila i po kojem je pokrenula postupak?

Oprostite g.Sivko, nisam mislila da to trebate raditi.Evo prepisujem...protivno cl.3 st.2 i cl.56 zakona o igrama na srecu cl.2 st.3 pravilnika o zabavnim igrama posjedovali automat zabavne igre... i cl.3 st.1, cl.9 st.2 i cl.20 Zakona o igrama na srecu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate li poziv od DORH-a za prvo ispitivanje? Što vam tamo piše - za što vas točno terete? Jer čl. 237. KZ-a mi ne zvuči realno, obzirom na iznesene okolnosti.

Ispitivanje je bilo 8.1.2015g.Bila je sutnja.Koji je rok za podizanje optuznice?Pregled 15.7.2014.Nakon mozda desetak dana mi je policija dosla doma i razovor- mi smo to nasli, jel to Vas posao... i nakon toga poziv na prvo ispitivanje za koji sam pitala poznanicu odvjetnicu treba li ici sa mnom odvjetnik rekla je da smatra da za sada ne i da sutim a razgovor policije doma kao nije bitna za dokazni... i preporucila sutnju na prvom ispitivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala G man, evo nasla sam obavjest.U pitanju je Zakon o igrama na srecu, cl.3 st.2 i cl.56 i cl.18.st.2 .t.2.i 4.Pravilnika o uvjetima tehnicki tehnicki ispravnih automata za zabavne ige i cl.3 st1 cl.9 st.2 i cl.20 ZOINS.

 

Oprostite g.Sivko, nisam mislila da to trebate raditi.Evo prepisujem...protivno cl.3 st.2 i cl.56 zakona o igrama na srecu cl.2 st.3 pravilnika o zabavnim igrama posjedovali automat zabavne igre... i cl.3 st.1, cl.9 st.2 i cl.20 Zakona o igrama na srecu....
malo su članonci i stavci različiti ali nema veze.

 

Imali ste aparat za koji nemate dozvolu i još je bio "tehnički" neispravan.

 

Kazne su u glavi XII http://www.zakon.hr/z/315/Zakon-o-igrama-na-sreću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo i je pitanje da li se ovdje radi o kaznenom ili prekršajnom postupku.

Postovani G-man

pise da je kazneno djelo ali su mi rekli da je do nedavno bilo prekrsajno.Da je prekrsajno valjda ne bih dobila poziv od DO.

Vi ste mozda apsolvirali rok za pod.optuznice.Ja ne, nemam do sada cak ni prometni prekrsaj pa 6 mj, moze se produziti???ovisi o kojem se kaznenom djelu radi???Uglavnom, ako bude podignuta u kojem cu roku biti obavjestena?Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo su članonci i stavci različiti ali nema veze.

 

Imali ste aparat za koji nemate dozvolu i još je bio "tehnički" neispravan.

 

Kazne su u glavi XII http://www.zakon.hr/z/315/Zakon-o-igrama-na-sreću

 

Hvala Sivko

Uopce ne znam ni kako sam se mogla braniti na prvom ispitivanju ako je to cinjenicno utvrdeno stanje, kako kaze G man, mozda nije bilo pametno sutati ali nisam imala sta pametno za reci pa pomislih bolje je ne sramotiti se jos vise.U kojem roku moram biti obavjestena o podizanju optuznice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je prekrsajno valjda ne bih dobila poziv od DO.

 

Ne mora biti tako, jer imajte na umu da je DO jedan od ovlaštenih tužitelja i u prekršajnim postupcima (ipak to je rijetkost, ali moguće).

 

Vi ste mozda apsolvirali rok za pod.optuznice.Ja ne, nemam do sada cak ni prometni prekrsaj pa 6 mj, moze se produziti???

 

Dakle, kao što sam i ranije naveo - načelni rok za meritorno rješavanje predmeta (optužnica ili odbačaj) jeste 6 mjeseci od upisivanja kaznene prijave u upisnik kaznenih prijava (odnosno uhićenja). No, imajte na umu da vas DORH o odbačaju kaznene prijave mora objasniti samo na vaš zahtjev.

 

Obzirom imate odvjetnicu, neka radi svoj posao, pa neka napravi uvid u spis i sve će biti jasno.

 

ovisi o kojem se kaznenom djelu radi???

 

Ako je doista riječ o kazennom djelu - jedino koje vidim, bilo bi čl. 237. KZ-a - nedozvioljena igra na sreću.

 

Uglavnom, ako bude podignuta u kojem cu roku biti obavjestena?

 

Sa slanjem optužnice na sud ide i obavijest vama, naravno da je nemoguće precizirati točno kada. Zato imate odvjetnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora biti tako, jer imajte na umu da je DO jedan od ovlaštenih tužitelja i u prekršajnim postupcima (ipak to je rijetkost, ali moguće).

 

 

 

Dakle, kao što sam i ranije naveo - načelni rok za meritorno rješavanje predmeta (optužnica ili odbačaj) jeste 6 mjeseci od upisivanja kaznene prijave u upisnik kaznenih prijava (odnosno uhićenja). No, imajte na umu da vas DORH o odbačaju kaznene prijave mora objasniti samo na vaš zahtjev.

 

Obzirom imate odvjetnicu, neka radi svoj posao, pa neka napravi uvid u spis i sve će biti jasno.

 

 

 

Ako je doista riječ o kazennom djelu - jedino koje vidim, bilo bi čl. 237. KZ-a - nedozvioljena igra na sreću.

 

 

 

Sa slanjem optužnice na sud ide i obavijest vama, naravno da je nemoguće precizirati točno kada. Zato imate odvjetnicu.

 

Hvala Gman, u pravu ste, radi se o 237 KZ i zato sam i otisla odvjetnici i siruacija je interesantna jer se prijava podnosi protiv vlasnika aparata sto nisam ja, a prijava je podneta i protiv mene radi udruzivanja u pocinjenju kaznenog djela jer sam u vezi ( smatraju kao izv.zajednici) sa osobom koja je izjavila da je aparat u njegovom vlasnistvu).Doduse jesu me pitali nesto tipa gdje on zivi, da li smo mi u vezi, pa cak i cija su djeca...Tko tu sada treba dokazivati ili negirati "zajednicu", kada je ni obiteljski i porezni zakon ne definiraju identicno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija