Jump to content

Ugriz psa


runi

Preporučene objave

Pas mi je ugrizao zenu koja se setala sa svojim psom pored moje kuce. Naime, pas nije napao nju vec njenog psa, a ona da ga obrani, hrvackim hvatom ruke uhvatila mog psa oko vrata te ga pocela gusit. U samoobrani pas nju je stisnuo za nadlakticu, a ona iz straha potegnula ruku, i ostala ozljedjena. Oba psa nisu imala brnjice. Moj je cjepljen. Sto mi je za cinit? Postoji li podjela krivnje u tom slucaju? Nije me jos tuzila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajd to malo bolje napiši. Ja ovo ne razumijem, a čitao sam nekoliko puta.....

 

Za ovaj "zahvat" ---"hrvackim hvatom"---- nisam nikada čuo, a imam aikido "CRNA ČARAPA, DRUGI DAN"- :-)

 

Znaci moj pas je htio napasti drugog psa kojeg je jedna gospodja setala pored moje kuce. U zelji da ta gospodja obrani svog psa, uhvatila je mog psa za vrat i pocela ga gusit. Moj pas nju je potom ugrizao u samoobrani. Nije jos podignuta tuzba, ali u slucaju da do toga dodje, interesira me postoji li podjela krivnje u takvoj situaciji, posto je ozljedjena zena ustvari prva napala mog psa, a ne on nju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakva je priroda ozljede? Je li do incidenta došlo na vašem dvorištu ili izvan njega? Ako je izvan, kako je vaš pas završio vani - jeste li ograđeni?

 

Moj pas nikad nikoga nije ugrizao, a ne bi ni tu zenu da ga nije uhvatila za vrat i pocela gusiti. Da je normalno prosla, ponjusio bi njenog psa, mozda skakao oko njega na livadi i to je to. (To govorim poznavajuci svoga psa, ali nije za obranu, ko ce znat sta je psu u glavi). Ona se prestrasila trka mog psa, te u tom momentu kad joj se priblizio, stala ispred svog psa i mojeg ulovila za gusu, te konstantno rukama stiskala vikajuci upomoc. Moj pas joj je zadao ozljede uhvativsi je za nadlakticu. Pozna se stisak zubiju, ali vecina ozljeda je dobiveno od podloge na kojojoj se borila s njim. Danas joj je ruka zamotana od sake do ramena. Ne izgleda lijepo.

Do incidenta je doslo izvan moga dvorista, kad je pas pobjegao tati iz gajbe (celicnom mrezom ogradjeni prostor gdje psa drzimo) dok je smrkom vode cistio taj prostor. Tata od 76 god. losih refleksa i visokog tlaka, nije ga uspio zaustaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, nema teške tjelesne ozljede. Realno, obzirom je do "napada" došlo izvan vašeg dvorišta, postoji vaša odgovornost kao vlasnika psa, dok se gospođa samo branila (odnosno branila svog psa). Hoće li vas tužiti ili ne - njena je odluka. No, kako je Mrljo sugerirao, dogovor je najbolja opcija.

 

Inače, psu se nikad ne može potpuno vjerovati. Imam i ja "peseka" od 40-ak kila, i iako mu mogu doslovce uzeti hranu iz ustiju, u odnosu na druge ljude mu ne vjerujem nimalo, jer jedno je vlasnik, a drugo svi ostali. Ima i previše nezgoda, gdje je pretjerano povjerenje u psa dovelo do stradanja čak i članova vlastite obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj pas joj je zadao ozljede uhvativsi je za nadlakticu. Pozna se stisak zubiju, ali vecina ozljeda je dobiveno od podloge na kojojoj se borila s njim. Danas joj je ruka zamotana od sake do ramena.
Da je htjela nešto zvala bi policiju,a čini mi se da nije ni bila kod doktora jer bi oni kod ugriza psa sami zvali policiju koja bi došla ispitat situaciju i vlasnik bi za početak (a vjerovatno i za kraj) platio 100 kn kazne na licu mjesta.

 

A i ona bi platila isto.A zbog gušenja bi joj mogli natovarit prekršaj iz čl.4.st.1 http://www.zakon.hr/z/257/Zakon-o-zaštiti-životinja pa bi joj prijetilo 10 000 kn kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je htjela nešto zvala bi policiju,a čini mi se da nije ni bila kod doktora jer bi oni kod ugriza psa sami zvali policiju koja bi došla ispitat situaciju i vlasnik bi za početak (a vjerovatno i za kraj) platio 100 kn kazne na licu mjesta.

 

A i ona bi platila isto.A zbog gušenja bi joj mogli natovarit prekršaj iz čl.4.st.1 http://www.zakon.hr/z/257/Zakon-o-zaštiti-životinja pa bi joj prijetilo 10 000 kn kazne.

 

Hvala na savjetu. Nije se jos nista pomaklo od ugriza, osim sto sam dobio pismo da posjetim veterinara u roku od 10 dana. To sam vec napravio drugo jutro nakon ugriza. Ne znam koliko traje taj proces odnosno poziv na sud ukoliko bi doslo do tuzbe? Postoji li rok do kad je ona duzna predati tuzbu zbog ugriza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u tom slučaju tužbu treba odbaciti,budući da je za istu stvar sklopljena nagodba izvan suda.

 

Nazalost, gospodja mi zaprijetila tuzbom i dala mogucnost nagodbe. Slozili se oko iznosa i sad slijedi ugovor o vansudskoj nagodbi. Trebao bi mi primjer takvog ugovora da ne zeznem stvar kod sastavljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali je primala injekcije protiv bjesnila ?

koliki je trošak liječenja?

 

kaznu češ dobiti(predpostavljam )

ako želiš baciti novac ponudi joj 500.00 kuna. mislim da ni toliko nebi dobila na sudu ako nije imala posljedica i troškova liječenja.

 

i pas je pretrpio strah za život i zato je tako reagirao.

i njega je bolilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost, gospodja mi zaprijetila tuzbom i dala mogucnost nagodbe. Slozili se oko iznosa i sad slijedi ugovor o vansudskoj nagodbi. Trebao bi mi primjer takvog ugovora da ne zeznem stvar kod sastavljanja.

 

savjetujem da angažirate odvjetnika za sastavljanje izvansudske nagodbe, čisto da se nešto ne zaboravi, ili da nešto nepotrebno ne priznate, što bi vam možda kasnije moglo štetiti (i neka odvjetnik bude vaš, a ne suprotne strane, tako da znate da radi u vašem interesu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija