Jump to content

Tv pretplata na prepad + promjena boravista


sencix

Preporučene objave

Postovani,

dakle situacija je sljedeca. Brat je bio sam kuci, te mu je na vrata banuo hrtov predstavnik/inspektor. On je nesto potpisao, te je, koliko vidim, postao novi obveznik rtv pristojbe -.- unatoc mojim brojnim upozorenjima da se vrata ne otvaraju te da ih se ljubazno uputi negdje drugo. No dobro, sto je tu je.

Ja i brat zivimo u tom stanu kao podstanari, te imamo prijavljeno boraviste. Mene zanima par stvari.

Prvo, da li da plati uplatnicu od 400-ak kuna koju moze ocekivati kroz koji dan?

Drugo, brat ce kroz desetak dana odesiliti te odjaviti svoje boraviste i vraca se roditeljima, koji su uredni platise rtv pristojbe.

Sto ciniti iduce? Kako im objasniti da on tu ne zivi, te da zivi u domu gdje se vec placa tv pristojba? Jer ako se prati obrazac ponudjen na stranicama HRT-a, nijedna od ponudjene tri opcije ne pokriva njegov slucaj :/

Nadalje, sto u slucaju da ne plati trazeni iznos, te dodji ovrsni prijedlog?

Mislim, strasno je tako upadat na prepad, momak se nije ni snasao i dao svoje podatke, a u ugovoru sa gazdom stana ja sam najmoprimac, a on je naveden samo kao stanar, te ne smatram da je on uopce podlezan tome da tv pretplata glasi na njega

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

400 kn je, pretpostavljam, tražio kontrolor.

Nemojte to platiti!

 

Pričekajte tzv. 'Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka' uz koju ide uplatnica na 240kn. To platite. Nakon toga odjavite pretplatu - trebaće vam hrt-ov formular i 46kn za ovjeru kod javnog bilježnika.

 

Druga opcija je da ne platite 240kn - ako ste sigurni da niste dužni plaćati pretplatu. No to što ste dali podatke i potpis (priznanje) baš vam ne ide u prilog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj dio mi je jasan, i nije problem, recimo da sam voljan platiti. Dio koji me zanima je kako otkazati tv pretplatu posto brat, na kojeg ona sad glasi, seli. Jer kao sto rekoh, formular sadrzi tri opcije:

 

1. neposjedovanje prijamnika2. odlazak u dom za starije i nemoćne osobe3. smrt obveznika plaćanja

 

a on ne spada u nijednu kategoriju. On jednostavno ide kuci, gdje vec postoji i placa se tv pretplata. Kako ih obavijestiti o tome?

 

400 kn je, pretpostavljam, tražio kontrolor.

Nemojte to platiti!

 

Pričekajte tzv. 'Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka' uz koju ide uplatnica na 240kn. To platite. Nakon toga odjavite pretplatu - trebaće vam hrt-ov formular i 46kn za ovjeru kod javnog bilježnika.

 

Druga opcija je da ne platite 240kn - ako ste sigurni da niste dužni plaćati pretplatu. No to što ste dali podatke i potpis (priznanje) baš vam ne ide u prilog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, no ja ostajem zivjeti u tom stanu i ne pada mi na pamet davati pisani pristanak ovjeren kod javnog biljeznika da : "dopuštam ovlaštenim predstavnicima Hrvatske radiotelevizije (HRT) nesmetano provođenje kontrole iznijetihčinjenica"

Drugim rijecima, moze li on samo poslati presliku potvrde o prekidu boravista na navedenoj adresi, te traziti raskid pretplatnickog ili kakvog vec odnosa, jer mi je paradoksalno da osoba mora placati rtv pretplatu na adresi na kojoj ne stanuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali u tom slucaju kontroleri mogu reci da su bili sprijeceni te:

u slučaju odbijanja, odnosno onemogućivanja HRT-a u provođenjukontrole ponovno prijaviti, odnosno teretiti za plaćanje mjesečne pristojbe.

I onda prolaziti kroz cijelu proceduru natezanja i objasnjavanja, potencijalnom ovrhom itd, itd

Valjda racunam, ako se objasni cijela situacija, do toga ne bi trebalo doci, ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u slučaju odbijanja, odnosno onemogućivanja HRT-a u provođenjukontrole ponovno prijaviti, odnosno teretiti za plaćanje mjesečne pristojbe.

 

Nemaju osnovu za to - izjava se tiče brata, ona nije trajna dozvola za pregledavanje tog stana.

 

Ako kontrolori dođu, nitko im ne otvori, oni će ostaviti broj telefona kako bi dogovorili kontrolu. No brat to neće moći dogovoriti, a drugi nemaju obavezu ništa dogovarati, mogu ignorirati tu poruku...

 

 

Ako bratov televizor (slučajno) ostane, novi posjednik treba plaćati pretplatu - po zakonu. A kontrolora se ne mora pustiti u stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@bovu Brat ima prebivaliste u Metkovicu, a boraviste u Zagrebu jos narednih desetak dana.

@bobo3, kontrolor s kojim je danas imao posla nije uopce ni ulazio u stan, tako da ne znam o kojem bi tocno televizoru bila rijec. Tocnije, sto znaci "bratov televizor" u tom slucaju posto on nijedan nije ni vidio. Postoji televizor koji postoji u stanu, koji je svakako moje vlasnistvo, a ja nikakav odnos nisam sa HRT-om zapoceo. I naravno, kao sto si rekao, ja kontrolora ne planiram pustiti u stan svakako :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slucaju, svakako nece biti clan kucanstva na adresi na kojoj ne zivi, a ako dodju na adresu gdje ce pak zivjeti, mogu naci i televizor i uredno placenu pretplatu, pa ne vidim sto bi dalje meni (za kojeg ne znaju da li posjedujem ili ne) ili njemu (koji vise nije tu) radili problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvini ako si tako shvatio, ali ne vidim kako je izjava:

naravno, kao sto si rekao, ja kontrolora ne planiram pustiti u stan svakako :)

ako je moj dom nepovrediv, koji tocno zakon krsim?

Apsolutno se slazem da zakon treba postivati, ono sto je bilo moje inicijalno pitanje je kako rijesiti problem placanje pretplate za osobu koja ju nema razloga placati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija