Jump to content

Upravni sud nakon odluke ustavnog suda


marija963

Preporučene objave

Cijenjeni,

postoji li vremenski rok za određivanje ročišta na Upravnom sudu,Nakon odluke Ustavnog suda?

 

 

Koliko se mogu odgađati zakazana ročišta,s obzirom da je Upravni sudac odgodu napravio bez ikakvog objašnjenja!?

 

S obzirom da su ovo dva različita postupka,postavljam dva pitanja,zahvaljujem na cijenjenim odgovorima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala G-man,trazit cu odvjetnika da to ucini sto ranije,neznam zasto on to sam nije vec ucinio kada postoji takva mogucnost,cak nije ni ukazao na to.

 

Realno, iz razloga koje su Ruby i Bovu naveli + činjenica da požurnica nema nikakav obvezujući utjecaj, ali zna skrenuti pažnju na konkretan spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O D L U K UI. Ustavna tužba se usvaja.II. Ukida se:- presuda Upravnog suda u Osijeku broj: UsI-851/14-8 od 30. rujna2014.III. Predmet se vraća Upravnom sudu u Osijeku na ponovni postupak

 

 

 

Da li na ovakvu odluku Ustavnog suda,Upravni sud tuženiku treba dati pravo žalbe,ako je meni isti Upravni sud uskratio to pravo te sam morala podnijeti ustavnu tužbu ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da li na ovakvu odluku Ustavnog suda,Upravni sud tuženiku treba dati pravo žalbe,ako je meni isti Upravni sud uskratio to pravo te sam morala podnijeti ustavnu tužbu ?!

 

u ponovnom postupku Upravni sud bi trebao postupiti po naputku Ustavnog suda RH.

koji je broj odluke Ustavnog suda ?

 

odlukom Upravnog suda je završio upravni spor a ista odluka ne sadrži pouku o pravnom lijeku ?

našao sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u ponovnom postupku Upravni sud bi trebao postupiti po naputku Ustavnog suda RH.

koji je broj odluke Ustavnog suda ?

 

odlukom Upravnog suda je završio upravni spor a ista odluka ne sadrži pouku o pravnom lijeku ?

našao sam.

 

 

 

Hvala najljepša,po tome na narednom ročištu bi trebao okončati moj sudski proces ?!

 

 

 

Broj: U-III-7129/2014

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenica da je Ustavni sud ukinuo odluku Upravnog suda neznači da će u ponovnom postupku biti donesena drugačija odluka,budući da ustavni sud ne ulazi u meritum odluke,već isključivo ispituje da li je tijekom provedenog postupka pred nižestupanjskim tijelima došlo do povrijede ustavnih prava,što se u konkretnom slučaju i desilo,glede čega će sud u ponovnom postupku otkloniti utvrđene povrijede i donijeti odluku.

Valja istaknuti da ukidanje odluke u procesnom smislu nema značaj i njenog poništenja,što znači da utvrđene činjenice pred upravnim sudom koje su prošle kontrolu Ustavnog suda,ostaju na snazi,o čemu Upravni sud itekako mora voditi računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija