Jump to content

Rješenje za ovrhu- zastara iste?


questionmark

Preporučene objave

Pozdrav,

dobio sam rješenje da u roku 8 dana podmirim dugovanje za komunalnu naknadu (odvoz smeća) u iznosu od 1228 kn (dug+kamate) za razdoblje od 02.2011 do 01.2013. S obzirom da rješenje glasi na mog djeda (preminulog '92.) jer nikad nisam prenio KN na svoje ime, a stvarni sam korisnik i vlasnik nekretnine pitanje je ovo:

-da li imam pravo u žalbi se pozvati na zastaru?

-ako se ne žalim kako će oni izvesti ovrhu?

 

Hvala,

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komunalna naknada. Znam da moram plaćati, ali u to doba sam radio, a nisam plaću dobivao. Od početka 2013.godine plaćam uredno svaku ratu, ali za dug se nisu javljali do danas. Da li se mogu pozvati barem na djelomičnu zastaru za razdoblje od 02.2011. do 06.2012.? Nije baš ni da sad plivam u novcima, ionako plaćam već neke druge ovrhe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

vezano za moju poruku na drugom forumu (prekršajno pravo u prometu-zastara) - za određene prekršaje u prometu dobio sam ovrhu i račun je blokiran od 06/2013. postoji li neki članak ovršnog zakona na koji se mogu pozvati kako bi mi se račun odblokirao? kome se treba žaliti i na koji način. unaprijed zahvaljujem na bilo kakvoj informaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne trebate platiti iz više razloga prvo komunalno ako je to poduzeće ne može slati računa za komunalnu naknadu samo može to učiniti upravno tijelo grada drugo nije na vaše ime ne mogu provesti ovrhu različito od rješenja kojim se zadužuje komunalna i treće ne može se izvršiti rješenje prisilno ako je prošlo više od pet godina o donošenja rješenja o obvezi plaćanja misli se na ono rjšenje na djeda i nema veze s rokom zastare od tri godine koji je točan POZDRAV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija