Jump to content

Auto kredit i punomoć


zpostic

Preporučene objave

Pozdrav,

Vjerojatno ima još ljudi sa takvim problemom pa mi možda netko može pomoći.

Otplatio sam kredit za auto, ali ostao mi je tzv. ostatak vrijednosti koji sam po Ugovoru trebao otplatiti odjednom ili dignuti kredit kod iste banke i otplaćivati u ratama. Kako sam već duže nezaposlen ne mogu dobiti kredit, te sam se pokušao dogovoriti sa bankom jer unatoč mojoj nezaposlenosti više manje uredno sam uplaćivao rate kredita.

Dobio sam odgovor da to nije moguće i da će dug preuzeti Croatia osiguranje i da se dalje moram sa njima dogovarati.

Tu nastaje ajmo reći problem. Nazvao sam ih nakon što sam dobio obavjest, i predložio da im otplaćujem iznos mjesečno 1.000,00 kn na što su mi odgovorili da može ali da im potpišem PUNOMOĆ (ovjerenu) sa kojom mogu prodati auto a u kojoj se ne navodi ni kada ni pod kojim uvjetima dolazi do prodaje, što po meni znači da ga mogu prodati čim dobiju tu punomoć?! Molim savjet...Hvala. Mogu i priložiti tu punomoć ako je potrebno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte potpisivati nikakvu punomoć CO već pokušajte posuditi taj iznos novca i vraćajte mjesečno nekome te otplatite kompletan dug banci. Sve ostalo će Vam bisti skuplje i nepovoljnije. Pretpostavljam da je kredit bio osiguran kod CO.

 

Zahvaljujem na odgovoru, da kredit je bio osiguran kod CO, a cijeli je problem u tome što nemam te novce odjednom...niti ih od koga posuditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte se nagoditi sa CO ali im ne potpisujte nikakvu punomoć za prodaju. Naravno pokušajte biti uredni sa otplatom dugovanja kako se dogovorite i neće biti problema. Ako potpišete punomoć mogu u svakom trenutku krenuti u prodaju automobila pod izlikom da ne otplaćujete redovito kredit. Vi ste vlasnik automobila i mogu krenuti tužbom protiv Vas ako budete neredoviti plaćali rate, a s punomoći to mogu napraviti praktički odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte se nagoditi sa CO ali im ne potpisujte nikakvu punomoć za prodaju. Naravno pokušajte biti uredni sa otplatom dugovanja kako se dogovorite i neće biti problema. Ako potpišete punomoć mogu u svakom trenutku krenuti u prodaju automobila pod izlikom da ne otplaćujete redovito kredit. Vi ste vlasnik automobila i mogu krenuti tužbom protiv Vas ako budete neredoviti plaćali rate, a s punomoći to mogu napraviti praktički odmah.

 

Još jednom hvala na odgovoru, i do sada sam redovito uplaćivao rate iako sam nezaposlen već 5 godina, tako da me je u biti mučilajedino ta punomoć. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otplatio si kredit za auto ? na šta se odnisi ostatak vrijednosti i koliko iznosi?

 

Kad sam potpisivao Ugovor bila je varijanta sa ostatkom vrijednosti koja se mogla iskoristiti npr. za kupnju novog auta (i stari auto ide kao polog ukoliko je vrijednost auta jednak ostatku vrijednosti, u istoj auto kući) i nakon isteka od 7 godina trebao sam sa bankom dogovoriti novi kredit ali nisam kreditno sposoban. Iznosio je 24.000 kn ali sad sam ga već smanjio na 19.000 jer svaki mjesec uplaćujem 1.000

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad sam potpisivao Ugovor bila je varijanta sa ostatkom vrijednosti koja se mogla iskoristiti npr. za kupnju novog auta (i stari auto ide kao polog ukoliko je vrijednost auta jednak ostatku vrijednosti, u istoj auto kući) i nakon isteka od 7 godina trebao sam sa bankom dogovoriti novi kredit ali nisam kreditno sposoban. Iznosio je 24.000 kn ali sad sam ga već smanjio na 19.000 jer svaki mjesec uplaćujem 1.000

 

za takav kredit nisam čuo?

da ti nisi auto uzeo na lizing uz obvezu otkupa vozila ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija