Jump to content

Osiguranje kredita za auto


žvanmarijana

Preporučene objave

Dobar dan,

Nova sam ovdje te se nadam da će mi netko moći dati odgovor.

U banci sam podigla kredit za auto 2007 god.,a 2011 , zbog nemogućnosti plaćanja, kredit je isplatilo Croatia osiguranje. Od tada ,nitko me nije kontaktirao u vezi naplate. Zanima me postoji li zastara i kada nastupa.

 

osiguranje kredita zastara tri godine.

 

http://osiguranje.hr/ClanakDetalji.aspx?15371

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani,

također sam nov ovdje, pa i mene također zanima, što se događa sa kreditom koji sam podigao na auto 2008.godine, te je isto tako Croatia osiguranje preuzelo, tj.isplatilo isto negdje u 2011.,2012.godini.

naime, išao sam osobno u Croatia osiguranje a se raspitam ali su me naravno potjerali i rekli da se obratim odvjetniku koji ih zastupa. Isto sam i učinio pa smo se "nagodili" da ću plaćati u ratama od po 2.500,00kn, 2.godine, te sam plaćao skoro godinu dana, ali sam u međuvremenu ostao bez ikakvih primanja tako da više od tada nisam mogao platiti niti rate.

evo sada ističe te 2 godine kako smo se "nagodili", a mene još nitko nije kontaktirao, nego su prije nekih pola godine(6mj.)prebacili sav dug na Finu, a od kojeg nisu niti oduzeli ono što sam platio.

Sada evo neznam što dalje.

Molio bih ako ima itko tko se razumije u ovo sve, a voljan je pomoći, da me uputi što i kako dalje.

Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

također sam nov ovdje, pa i mene također zanima, što se događa sa kreditom koji sam podigao na auto 2008.godine, te je isto tako Croatia osiguranje preuzelo, tj.isplatilo isto negdje u 2011.,2012.godini.

naime, išao sam osobno u Croatia osiguranje a se raspitam ali su me naravno potjerali i rekli da se obratim odvjetniku koji ih zastupa. Isto sam i učinio pa smo se "nagodili" da ću plaćati u ratama od po 2.500,00kn, 2.godine, te sam plaćao skoro godinu dana, ali sam u međuvremenu ostao bez ikakvih primanja tako da više od tada nisam mogao platiti niti rate.

evo sada ističe te 2 godine kako smo se "nagodili", a mene još nitko nije kontaktirao, nego su prije nekih pola godine(6mj.)prebacili sav dug na Finu, a od kojeg nisu niti oduzeli ono što sam platio.

Sada evo neznam što dalje.

Molio bih ako ima itko tko se razumije u ovo sve, a voljan je pomoći, da me uputi što i kako dalje.

Lijepi pozdrav!

 

kako ste reagirali kad su dug "prebacili" na finu, jeste li ulagali žalbu, prigovor ili molbu za odgodu ovrhe? je li vam možda račun od ranije blokiran pa obveza stoji u redoslijedu i čeka naplatu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Račun mi je bio od ranije blokiran, ovo sam tek vidio kada sam otišao kako bih predao zahtjev za onaj "famozni oprost duga", to je bilo samo prebačeno niti me tko obavijestio niti išta drugo.

a dogovor je bio do kraja 9mj.2015.da cemo rjesit dug, tek čemo se tada cut i vidjeti što i kako dalje.

nisam ulagao nikakvu žalbu niti prigovor-ništa.

sad mene zanima dali ce oni samo novce tražiti ili će dolaziti i po auto?

i zasto potražuju cijeli iznos zasto ne umanjuju?

stvar je da je to star auto sada evo oko 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako ste reagirali kad su dug "prebacili" na finu, jeste li ulagali žalbu, prigovor ili molbu za odgodu ovrhe? je li vam možda račun od ranije blokiran pa obveza stoji u redoslijedu i čeka naplatu?

 

Račun mi je bio od ranije blokiran, ovo sam tek vidio kada sam otišao kako bih predao zahtjev za onaj "famozni oprost duga", to je bilo samo prebačeno niti me tko obavijestio niti išta drugo.

a dogovor je bio do kraja 9mj.2015.da cemo rjesit dug, tek čemo se tada cut i vidjeti što i kako dalje.

nisam ulagao nikakvu žalbu niti prigovor-ništa.

sad mene zanima dali ce oni samo novce tražiti ili će dolaziti i po auto?

i zasto potražuju cijeli iznos zasto ne umanjuju?

stvar je da je to star auto sada evo oko 10 godina.

P.S.oprostite još neznam kako ovo sve funkcionira na forumima :tupan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisno o tome što ste potpisali u sporazumu kojim ste se obvezali plaćati na rate pa niste poštovali sporazum, ali pretpostavljam da će se naplatiti samo s vašeg računa kad dođu na red. s obzirom da ste očigledno potpisali sporazum koji ima svojstvo ovršne isprave (u njemu očito stoji da se Croatia bez ikakve daljnje dozvole ili dopuštenja ima pravo na temelju tog sporazuma izravno naplatiti, ili nekakva slična formulacija, vi ćete znati što ste potpisali), i priznali ste postojanje duga, nije bilo potrebe da vas netko obavještava o onome što i sami znate (usmeni dogovori o tome da će vas čekati su nevjerodostojni).

potražuju cijeli iznos jer taj iznos stoji u sporazumu, a pitanje je i koliko se zateznih kamata u međuvremenu nakupilo, jer ste možebitno potpisali i da ćete za zakašnjenje platiti kamate (na vama je da to osporavate, oni imaju ovršnu ispravu, a za ovršnu ispravu se smatra da je ono što je u njoj napisano istinito).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisno o tome što ste potpisali u sporazumu kojim ste se obvezali plaćati na rate pa niste poštovali sporazum, ali pretpostavljam da će se naplatiti samo s vašeg računa kad dođu na red. s obzirom da ste očigledno potpisali sporazum koji ima svojstvo ovršne isprave (u njemu očito stoji da se Croatia bez ikakve daljnje dozvole ili dopuštenja ima pravo na temelju tog sporazuma izravno naplatiti, ili nekakva slična formulacija, vi ćete znati što ste potpisali), i priznali ste postojanje duga, nije bilo potrebe da vas netko obavještava o onome što i sami znate (usmeni dogovori o tome da će vas čekati su nevjerodostojni).

potražuju cijeli iznos jer taj iznos stoji u sporazumu, a pitanje je i koliko se zateznih kamata u međuvremenu nakupilo, jer ste možebitno potpisali i da ćete za zakašnjenje platiti kamate (na vama je da to osporavate, oni imaju ovršnu ispravu, a za ovršnu ispravu se smatra da je ono što je u njoj napisano istinito).

 

Ja nisam ništa potpisivo što se tiče od kada je osiguranje preuzelo kredit, meni je stigla samo obavijest da je preuzeto, nisu me niti tražili potpis, također sada kada je bio ovaj "dogovor" nisam ništa potpisao, nego sam se morao preko e-maila obratiti odvjetniku koji ih zastupa (pa sam to i učinio), i on mi je preko maila odgovorio, tako da ništa nije potpisano, međutim on je tražio da se iznos od 53.000,00kn plati na jednom :smijeh: sto je naravno bilo nemoguće kako sam bio nezaposlen već par godina, pa sam ga molio sam ga za nekakve rate pa da otplatim taj kredit više, odobrio mi je od po 2.225,00kn ratu naredne 2godine.

znaci tako sam i plaćao nekada i više jer sam radio "na crno" pa sam se trudio sto vise platiti, ali kad sam otisao na finu i vidio da je kredit tamo "prebačen" odustao sam od svega, mislim dogovor je bio takav a on meni kredit prebaci na finu??!!

dali znate dali će dolazit po auto?to me najviše brine zapravo jer na posao putujem 50km u jednom pravcu, pa ako ce dolazit da si znam nabavit drugi ili barem da znam da ne ulazem u ovaj auto da ga šutnem negdje sa strane i neka čeka da dođu po njega.?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Dobar dan!

Molila bih odgovor što je to IZRIČITA IZJAVA i kako mora glasiti?

Naime, da pojasnim. Dobila sam ovrhu na koju sam poslala prigovor, upućena sam podnijeti tužbu za proglašenje ovrhe nedopuštenom. Odbili su i primijenili opći rok zastare od 5. god.

Javno bilježnički akt govori da je ugovor ovršan 20.9.2011., a ovrha je dospjela 16.5.2016.

Solomizirani ugovor s bankom i osigurateljom CROATIA.

U ugovoru stoji da se otplata vrši u jednakim mjesečnim anuitetima u koje je uključena glavnica i kamata što znači da je rok zastare 3 g.

Osiguratelj također ima 3g. osim životnog, a javno bilježnički akt ( tako sam pročitala) ne može se uzeti kao ovršan jer nema jizričitu izjavu. Što to znači i kako bi ta izjava trebala glasiti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija