Jump to content

Prebivalište


brann

Preporučene objave

Ako mi netko može reci koje su negativne pravne posljedice toga što dopustiš netkome da se prijavi na vašu adresu prebivališta?

 

Naime, jedan moj poznanik ne more se prijaviti na adresu gdje je iznajmija stan(nebih znao razlog ali vjerovatno zbog toga što nema ugovor o najmu) pa je on zamolija mene more li se prijaviti na moju adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako mi netko može reci koje su negativne pravne posljedice toga što dopustiš netkome da se prijavi na vašu adresu prebivališta?

 

Naime, jedan moj poznanik ne more se prijaviti na adresu gdje je iznajmija stan(nebih znao razlog ali vjerovatno zbog toga što nema ugovor o najmu) pa je on zamolija mene more li se prijaviti na moju adresu.

Može ako napravite ugovor.Posljedice su 500 -5000 kn

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_12_144_3072.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može ako napravite ugovor.Posljedice su 500 -5000 kn

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_12_144_3072.html

 

 

Ne, nisi me shvatia. Ta osoba nebi prebivala kod mene, vec bi je ja samo prijavia da prebiva kod mene da si može napraviti osobnu. Ja toj osobi činim uslugu. Znaci, koje su pravne posljedice toga da ja lažno prijavim ili pomognem u prijavljivanju prebicvališta te osobe na mojoj adresi.

 

Zakonske posljedice, tj pravne a i one posljedice koje može prouzrociti ta osoba meni ako kasnije dođe do toga se posvađama ili nešto tako.

 

Može li ta osoba primjerice navođenjem moje adrese,(koja ce njom pisati u osobnoj) mene prouzročiti neke posljedice,neke obveze koje ne želim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imajte na umu da sam podebljao riječ teoretska.

 

U praksi se to najvjerojatnije neće desiti, ali mogućnost postoji, ukoliko upadne u dug, vjerovnik krene u ovrhu na pokretninama prema njegovoj adresi (jer za drugu ni neće znati), i evo vama problema. Ne nerješivog problema, ali ipak problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi li se o prijavi prebivališta ili privremenog boravišta (na jednu godinu)?

 

Riječ je o tome da je to moj kolega s posla. Nema prebivalište upisano u osobnoj, ima HR državljanstvo, prije je bia prijavljen na nekoj drugoj adresi. Sad je kod nekog podstanara, nema ugovor o najmu i ne more na temelju toga zatražiti prebivalište.

 

I sad kako mu pomoći, jeli ga mogu prijaviti na svojoj adresi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno.Ne može te odjavit jer već znaju tko je podstanar a tko nije tako da podstanar ne može odjavit vlasnika.

Po nn.ti puta su odjave zaboravili dobro obrazložit vodeći se time da će svaka osoba to napravit za sebe u zakonskom roku.

 

Oprosti što sam možda toliko zamoran al jako mi je to čudno. Danas ti više ne treba za prijavu nekog na svojoj adresi ni vlasnički list niti ugovor o najmu stana, samo odeš s tom osobom na policiju i daš suglasnost da ta i ta osoba živi na toj adresi. Primjerice da danas nekog tako prijavim kako ga mogu odjaviti i postoji li opravdana bojazan da ta osoba mene odjavi s mog prebivališta(moje kuće, ne zanima me naknadi postupak, pa da ja donosim vlasničke listove i ostale stvari da dokazujem da tu živim)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... Primjerice da danas nekog tako prijavim kako ga mogu odjaviti i postoji li opravdana bojazan da ta osoba mene odjavi s mog prebivališta...

 

Ne može te nitko odjaviti ako tamo stvarno stanuješ, jer kod svakog zahtjeva za odjavu koji podnosi neka druga osoba (npr. vlasnik kuće za bivšeg podstanara i sl.), policija dolazi na tu adresu i vrši terensku provjeru - razgovara sa ukućanima, stanarima, susjedima..., a tek nakon što se tako potvrdi da osoba ne stanuje, ide odjava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija