Jump to content
anchy68

u vezi SC ugovora i parcijale. HELP PLIZ LJUDI

Preporučene objave

Dragi moji,

trenutno sam na 1.godini diplomskog studija novinarstva na FPZG

Radim u jednoj medijskoj firmi preko ugovora o djelu izdanog od strane SC-a

Ostala su mi tri predmeta iz tekuce akademske godine koja necu rijesiti i planiram na parcijalu.

Zanima me dakle hocu li i dalje moc radit u toj firmi preko tog ugovora, tj. ocu izgubiti tu mogucnost zbog upisa parcijale?? Upisujem ju prvi put.

2. pitanje: koliko sam kolegija s sljedeće godine obvezna upisati ako mi je ostalo 18 ECTS-a za odlušati na "prijelaznoj" tj parcijalnoj godini??? Hvala unaprijed:glavomozid:

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Totalna Parezija
      Postoji ugovor o osnivanju prava služnosti puta. Sklopili su ga bivši vlasnici povlasne i poslužne nekretnine, (što i nije bitno s obzirom na činjenicu da ugovor obvezuje/ovlašćuje i buduće vlasnike obje nekretnine) kako bi se povlasnoj nekretnini uopće moglo pristupiti, budući da se radi o jedinom prilazu povlasnoj nekretnini. 
      Temeljem tog ugovora predmetni put se godinama koristi kao prilazni put povlasnoj nekretnini - i kao pješački put, i kao put za automobile. 
      Problem nastaje u trenutku kad vlasnici povlasne nekretnine put betoniraju s ciljem da bude prikladniji za prolaz vozila. Vlasnici poslužne nekretnine se bune i traže da se put vrati u prijašnje stanje.
      U ugovoru o osnivanju prava služnosti postoji odredba koja na predmetnom prilaznom putu eksplicitno zabranjuje bilo kakve radove bez pitanja/suglasnosti vlasnika poslužne nekretnine.
      E sad, zanima me da li takva ugovorna odredba proizvodi pravni učinak, tj. može li se uopće tako nešto ugovoriti, jer se njome zapravo onemogućava izvršavanje ovlaštenja (prolaz) radi kojeg se ugovor uopće i sklapa, tj. bojkotira se sam institut služnosti puta - naime, kako bi put (p)ostao prohodan nužno ga je održavati tj. dovesti/dovoditi u stanje u kojem se može prolaziti normalno, a ne uz gomilu poteškoća. 
      Zanima me kako se ta ugovorna odredba interpretira tj. koliko se široko tumači "zabrana radova" - po meni bi se to trebalo odnositi na veće i nepotrebne radove, ali ne i na radove koji imaju svrhu da omoguće održavanje puta u stanju pogodnom za prolaz.     

• objavio Condor93
      Pozdrav svima,

zadnjih 2 godine radim kod poslodavcima na ugovor na određeno vrijeme. Prvo sam bio na probnom roku, pa na 1 mjesec, na 3 mjeseca, 9 mjeseci, 1 mjesec, 2 mjeseca, 9 mjeseci,  i sad zadnje je na 3 mjeseca.
      Trenutno mi vrijedi ugovor od 3 mjeseca i istječe 30.03.2019g.

U ugovoru se samo spominje : "Ovaj Ugovor se može redovito otkazati prema odredbama Zakona o radu i Pravilnika o radu društva, a izvanredno se ovaj ugovor može otkazati u slučajevima predviđenim zakonom i Pravilnikom o radu društva"
      Zanima me da li mogu otkazati ugovor tj dati otkaz a da nemoram odraditi otkazni rok?
      Također me zanima što moram napisati na papiru (otkaz ugovora o radu, npr Dajem otkaz dana tog i tog ...)? Ima li nekih primjera otkaza?
    • objavio FVugrinec
      Dakle ovako, nedavno sam se ispisao s fakulteta. Točnije 19.02.2019. i prvo što sam napravio je otišao na burzu, ali na kraju od toga nije bilo ništa zato što mi na ispisnici piše da mi status studenta prestaje 30.09.2019. Prvo sam pomislio da je došlo do nekakve pogreške što su mi rekli i u studentskom servisu jer sam pomislio da bih možda mogao raditi preko ugovora posšto ipak piše da imam status studenta (eto lud sam), ali su mi u referadi rekli da je podatak točan. Što ja sve sad moram napraviti kako bih se negdje mogao zaposliti i što to točno znači da status studenta prestaje 30.09.2019.
      unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima!
    • objavio chloe2307
      Postovani,
      da li je kupoprodajni ugovor vazeci ako je mi je izvanknjizni vlasnik prodao zemlju? 
      Sto se moze uciniti po tom pitanju kako bih dobila povrat novca i raskinula ugovor?
      Unaprijed hvala
  • Online korisnici