Jump to content
anchy68

u vezi SC ugovora i parcijale. HELP PLIZ LJUDI

Preporučene objave

Dragi moji,

trenutno sam na 1.godini diplomskog studija novinarstva na FPZG

Radim u jednoj medijskoj firmi preko ugovora o djelu izdanog od strane SC-a

Ostala su mi tri predmeta iz tekuce akademske godine koja necu rijesiti i planiram na parcijalu.

Zanima me dakle hocu li i dalje moc radit u toj firmi preko tog ugovora, tj. ocu izgubiti tu mogucnost zbog upisa parcijale?? Upisujem ju prvi put.

2. pitanje: koliko sam kolegija s sljedeće godine obvezna upisati ako mi je ostalo 18 ECTS-a za odlušati na "prijelaznoj" tj parcijalnoj godini??? Hvala unaprijed:glavomozid:

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Globus21
      Hitno! Molim vas preporuku dobrog odvjetnika za radno pravo u Osijeku,tocnije zabranu rada i otkaz ugovora o radu na neodredjeno! Hvala
    • objavio Hrvoje097
      Pozdrav svima!
      Molio bih Vas za savjet. 16. svibnja 2018. počeo sam raditi kod poslodavca, otkaz kao tehnološki višak sam dobio 1. studenog. Uz otkaz sam odradio 14 dana iz sporazumnog raskida ugovora o radu, sa zdravstvenog osiguranja sam odjavljen 12. studenog 2018. od strane poslodavca. Firma posluje, plaća je isplaćena ostalim radnicima, osim meni.
      U kontaktu s knigovodstvom nisam saznao ništa novo, osim da oni moraju kontaktirati direktora u vezi isplate moje plaće. Pošto je kraj mjeseca blizu, a zaostala plaća sa tih 2 tjedna otkaznog rada mi još nije isplaćena, niti mi se čini da će biti isplaćena htio bih se informirati o koracima koje trebam napraviti da mi se isplati ono što mi pripada?
      Ono što sam do sad pročitao je da prvo trebam tražiti obračun neisplaćene plaće od poslodavca i s njim ići u Finu radi prisilne naplate. Što ukoliko mi odbije dati taj obračun plaće, kome se onda trebam obratiti?
      Ako netko ima iskustva s ovom temom molim ga za savjet! Hvala!
    • objavio KarlPopper
      Pozdrav svim čitačima,
      unaprijed se ispričvam administratorima ako postavljam pitanje na krivoj temi, prvi mi je put, imajte obzira. 
      Druga sam godina prava i prijavila sam se za studentski posao čiji je opis: arhiviranje i distribuiranje ugovora u Službi pravnih poslova. U razgovoru su mi rekli da se radi o rutinskom administrativnom  poslu za koje nije potrebno pethodno pravničko znanje (što mi je bitno budući sam tek druga godina i stjecanje pozitivnog pravničkog znanja za mene tek slijedi).
      Mene zanima slijedeće: što se od mene točno očekuje pri obavljanju takvog posla i kako da se najbolje unaprijed pripremim da poslodavcu budem maksimalno učinkovita? 
      Unaprijed iskreno zahvaljujem na svakoj vrsti upute i savjeta (itekako su dobrodošli).

Neupućeni student prava,
      K.Popper.

• objavio Tommy gun
       Poštovani, naslijedio sam kuću na otoku od pokojnih roditelja i mi kao naslijednici smo upisani na pola nekretnine pošto ima više čestica. Ugovorom je određeno da će prodavatelji izvršiti uknjižbu u roku od godine dana (1971) pa sam slijedeći podatke pronašao naslijednike od dotične koja je potpisnica. Naslijednici su me obavijestili da je dotična umrla iste godina te zato nije proveden upis, naslijednici se odriču ikakvog potraživanja i spremni su pomoći pri upisu. Pitanje glasi: Postoji li postupak kojim se može izbjeći parnica odnosno tužba i mogu li naslijednici potpisati tabularnu izjavu? 
    • objavio Diana1966
      Zanima me kako ide postupak ovrhe nad nekretninom, kada banka otkaze ugovor. Ide li odmah ovrha ili postoje još kakve mogućnosti. 
  • Online korisnici