Jump to content

zašto su pravnici?


anonimno

Preporučene objave

u nekima je prisutan spoj svih ovih osobina, kod nekih je izražena samo neka od njih...ali, da se ponašaju kao da su bogom dani i popili svu pamet ovoga svijeta...to da..pogotovo oni kojima je pravo svrha i smisao..

ima među njima i onih drugih kojima su interesi posve nešto drugo, ali dok se situacija u cijeloj zemlji ne promjeni/ako se ikada promijeni/ rade ovaj posao čisto zbog svoje egzistencije..e, ti su zanimljivi, da ne kažem normalni...

 

ali, nikada si pravnika (iz ove prve skupine) ne bih uzela za dečka/muža, što već..svi su neki njonjavi tamo gdje bi trebali biti muškarci... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbog posla sam se preselio u drugi grad. Vrlo brzo sam upao u neko društvo. Nisu znali što sam po struci. Društvance je uglavnom bilo pravne struke, ja sam se držao suzdržano, pristojno...

Mogu reći da su jako bili uobraženi, nadmeni, posebno žene.. sve dok nisu saznali da sam im kolega.. od tada su se sasvim promijenili prema meni. I to samo zato jer sam pravnik kao i oni. Ali, postavljam pitanje, a što da nisam to što jesam, da sam recimo, keramičar pločica... Nažalost, ljudi su jako podijeljeni po staležima i vrlo se gleda tko je tko, gdje radiš i slično. Malograđanština je nevjerovatna. Ponosan sam na sebe jer nisam nikada potpao pod takva razmišljanja i ponašanja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ja volim klauzulu pravomoćnosti te klauzulu ovršnosti joj ne znam više od svega!!!

 

Kad pošalješ pismo vještaku da te posjeti u kancelariji, kad pošalješ vježbenicu u dopičnjaku da popriča sa strankom ili svjedokom, kad ti prođu idiotarije u žalbi, kad odgodiš ročište na blef, kad prigovoriš istinitosti iskaza oštećenog u cijelosti, kad opreza radi porekneš i zemaljsku nadležnost suda…

 

To je meni, ko orgazam čovječe.

 

Kad zajebem dostavljača, kad zasnujem paralelnu nadležnost, kad požurujem rad suda i za to cepnem deset bodova, kad tražim izuzeće jer je neko s nekim išel v školu ili u krevet, ma jooooooooo…

 

Kad vidiš da se ljudski duh slomi, kad manipuliraš s ljudima ko s pikulama joooooo, ma to je meni, nekak onak, znaš u duši mi zaigra nekaj.

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

 

O B O Ž A V A M K A D M E M R Z E !!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani anonimuse,

 

ti mama na tati zagorela, pa ti pregorio a onda sagorio u kalu balkana od maligana i onog...

 

Onog bijelog, žutog i zelenog.

 

Jer, što će nama Shopenhauer kad imamo zastavu i Sabor, je'l da?

 

Hi, hi, hi...

 

Ali problem je u tome što, je netko uspio, što netko, ima, a onaj drugi, nema, jer rad je prokletstvo a pamet sreća...

 

Bejži radnik, ide posel!

 

A mom odnosu prema tebi najviše su doprinjeli baš takvi kao ti.

 

Anonimni.

 

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

 

O B O Ž A V A M K A D M E M R Z E !!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija