Jump to content

Muzevi dugovi


Danzila

Preporučene objave

Postovani,

U braku sam 5 god, imamo klinca od 4 god. Suprug je prije 4 god ostao bez posla,god dana iza toga ljencario i trosio otpremninu dok je nije potrosio. Onda usao u biznis,mijenjao radnike svaka tri mjeseca , lose odradjivao posao, napravio nekoliko gresaka koje su ga skupo kostale...onda usao u praksu da pokupi kaparu a posao ne odradi. Naravno da kad sam pitala o visini duga, odg je bio da me se ne tice.

Obzirom da je on odlucio otici za Irsku u potragu za poslom, zanima me kako da se zastitim od mogucih tuzbi koje bi mogli podici svi ti prevareni ljudi? Sto da radim?

Niti znam kome je sve duzan niti koliko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

U braku sam 5 god, imamo klinca od 4 god. Suprug je prije 4 god ostao bez posla,god dana iza toga ljencario i trosio otpremninu dok je nije potrosio. Onda usao u biznis,mijenjao radnike svaka tri mjeseca , lose odradjivao posao, napravio nekoliko gresaka koje su ga skupo kostale...onda usao u praksu da pokupi kaparu a posao ne odradi. Naravno da kad sam pitala o visini duga, odg je bio da me se ne tice.

Obzirom da je on odlucio otici za Irsku u potragu za poslom, zanima me kako da se zastitim od mogucih tuzbi koje bi mogli podici svi ti prevareni ljudi? Sto da radim?

Niti znam kome je sve duzan niti koliko.

 

ono sto ste stekli u braku ce jednoga dana kad prvi od duznika uspije izgurati sudski postupak do kraja ce biti prodavano u ovrsnom postupku

 

ako se proda pokusajte traziti pola novaca

 

ak se odlucite rastaviti, trazite razvrgnuce suvlasnistva pa cete time zastiti je ako postoji takva imovina

 

svoje pokretne stvari prodajte dok se ne zakomplicira

 

a onda odite i vi u Irsku ili u neku sjevernu funkcionalnu drzavu

dok se jos moze

 

inace nije lijepo kazati da je covjek ljencario 4 godine ako je okljevao uci u bizmis u 'rvata

ako je pod teretom prigovaranja ipak usao u posao onda se zeznuo, ocito

 

a to sto je uzimao kapare, to je isto onome sto radi i nasa vrla drzava, bez namjeri ili uopce mogucnosti da to ikada vrati

 

to ima i svoje ime: "extend & pretend"

 

inace za svega nekoliko godina, ili samo mjececi 'ko ce ga znat cemo svi biti u takvoj situaciji ko sto vam je muz sada

 

bas svi, bez izuzetaka, samo sto smo u poricanju pa radije cemo u to bubnuti svom snagom nego da bi se usudili razmisljati o tome pa se pripremiti

 

inace to je defekt sistema gdje je jaka njemacka fino sebi poslozila da njima ide dobro, a jug nek pati, ljencine jedne glupave...

ali i oni, njemci su se samoubili vec s takvim potezima...

 

dakle mozete odgoditi svoj problem, barem dok i kod nas ne stigne grcka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da je on odlucio otici za Irsku u potragu za poslom, zanima me kako da se zastitim od mogucih tuzbi koje bi mogli podici svi ti prevareni ljudi? Sto da radim?

Niti znam kome je sve duzan niti koliko.

 

svako odgovara za svoje dugove. dugovi se mogu naplatiti iz bračne stečevine (ako imovina glasi na njegovo ime ). dugove bi vračali kao njegov nasjednik i to u vrijednosti nasljeđene imovine. zbog zelenaša razvod bi bi najboja opcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetima. Srecom (ako je to moguce reci, obzirom na situaciju;da) samo nam je auto zajednicka imovina. Zivimo u kuci koja srecom glasi na mog oca dok moj muz u njoj zivi kao gost punih 7 god ( bas kad je krenula kriza). Nisam se udavala zbog novaca al sad gledajuci s ovom pameti, lijepo sam nasamarena. Dobra ili glupa pitam se sto sam bila vise...Kad kazem gost to znaci da nije platio ni 10 racuna niti mi daje pare za njih ili hranu..no ima svoj stan u svicarcima i mamicu koja se ne da iz njega (a ima kuda), jer nedaj Boze da se iznajmi kome...i tako on financira mamicu a ja sve ostalo. I onda mi frajer kaze da sam materijalist...jos jednom hvala na savjetima..ako maminog sina Irska ne promijeni, znam sto mi je ciniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.no ima svoj stan u svicarcima i mamicu koja se ne da iz njega (a ima kuda), jer nedaj Boze da se iznajmi kome...i tako on financira mamicu a ja sve ostalo. I onda mi frajer kaze da sam materijalist.

 

kad je taj stan kupljen ? prije braka ili za vrijeme trajanja braka i zajedničkog života.

ako je kupljen prije braka tada je stan osobno vlasništvo.

ako je kupljen u braku tada je stan bračna stečevina kao i kredit. tražite utvrđivanje i podjelu bračne stečevine. u svakom slučaju tražite ovrat 1/2 uplaćene svote za isplati kreditnih rata (koje su plaćene za vrijeme zajedničkog života).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan je kupljen prije braka. Gospodin je sve sto bi zaradio davao za ratu kredita i za rezije za stan u kojem ne zivi ali na koji je prijavljen.

 

novac kojim je platio rate za kredit je zarađen u braku (predpostavljam ) dakle bračna stečevina. imaš pravo tražiti povrat 1/2 tog iznosa kao i iznosa od kojeg su plaćene režije za stan u kom ne živi (ali ga koristi njegova majka).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A u slucaju da on okrene pricu i da kaze (i da naravno "nadje" svjedoke) da u tom stanu zivi od pocetka braka, da li i tada imam isto pravo na 1/2 povrata uplacenih rata kredita u periodu braka?

 

ako živite zajedno i imate prebivalište u stanu gdje živite u policiji imaju podatke o svakoj promjeni prebivališta.

na koju adresu glasi njegova osobna iskaznica?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Adresa na koju je prijavljen je na stan u kojem ne zivi a za koji placa kredit i rezije. Sve je to kako mi se cini dobro proracunato od pocetka..samo ja glupaca to nisam vidjela..

Po rodjenju djeteta trazio je da ga prijavi na sebe da mu bude olaksica obzirom da je tada radio u firmi za drugoga. Nevoljko sam pristala na to. A sad mi ne da da odem na policiju prijaviti dijete na adresu na kojoj stvarno zivi. Time cu se pozabaviti kad ode za Irsku, jer postaviti cu pitanje s kime dijete zivi ako je on van RH. Nevjerojatno kako ti se zivot moze zakomplicirati. ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Adresa na koju je prijavljen je na stan u kojem ne zivi a za koji placa kredit i rezije. Sve je to kako mi se cini dobro proracunato od pocetka..samo ja glupaca to nisam vidjela..

 

Dakle, vaš mužić se od početka brinuo samo za svoju majčicu (koja, čini mi se, nije ni jako stara ni nemoćna niti bez prihoda i bez druge imovine. Vas i svog sina nije ozbiljno doživljavao.. Takav odnos često struka naziva 'emocionalni incest'.

 

Moj savjet.

Stan zaboravite.

Ako je kupljen pred 6-7 godina, i to kreditom u švicarcima (u najgore vrijeme) onda je izgubljen. Neotplaćeni iznos kredita sada je znatno veći nego vrijednost stana.

 

Razmislite o tome da pokrenete razvod kad on ode.

Od njega ovako nikakva korist, samo teret. Nek onda bar plaća alimentaciju. A možda ga pokretanje razvoda promijeni, pa se uozbilji.

 

A ako vam počnu dolaziti njegovi vjerovnici radi njegovih dugova, uputite ih na adresu gdje je prijavljen, kod mamice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako. Od prve do zadnje recenice felixxa pogodjeno. Em mamica ima tek 57 god . (smuljana invalidska od njene 50.- a zapravo nece da radi), sve po ostavini prepisala svom bratu (jer kao sto ce to njenom sinu????)...editirao moderator koja je odgojila isto takvog sina.

 

Doista nikakve koristi nemam od njega (jedva plati vrtic,naravno ne u roku nego kad priprijetim da cu mu nazvati mamicu- i to je palilo par puta dok mi frajerica nije rekla da to nije njen problem), samo stres i sve vise prijetnji i zastrasivanja..(naravno da to trpim jer da sam ga prijavila da mi prijeti zivotom, ne bi mogao otici van hr)..,

 

Ako po odlasku nastavi sa zanemarivanjem i bezobrazlukom , razvod mi je jedina opcija (mada ga bi on zelio odmah al pod uvijetom da dijete bude jedan tjedan kod mene a jedan kod njega (odnosno mamice), na sto nikako ne pristajem jer nema nikakve odlike dobrog oca (ne brine ni sto ce dijete jesti ni sto ce obuci a kamoli nesto trece)...jer kazu, kakav muz takav otac..

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razvod mi je jedina opcija (mada ga bi on zelio odmah al pod uvijetom da dijete bude jedan tjedan kod mene a jedan kod njega (odnosno mamice), na sto nikako ne pristajem jer nema nikakve odlike dobrog oca (ne brine ni sto ce dijete jesti ni sto ce obuci a kamoli nesto trece)...jer kazu, kakav muz takav otac..

 

razumljivo je da vam nije pravo sto ste lose prosli sa izborom muza

 

medutim pokusajte ne voditi rat preko djeteta

 

to jest otac djeteta, i da vas podsjetim sami ste ga birali, a to sto ste pogrijesili ne smijete lomiti preko djeteta

 

ako postane dobar otac, vase djete je na dobitku

 

ako zaista bude los kako ste vi uvjereni u to, onda toga oca nastojete popraviti a ne uskracivati djetetu sansu da ima oca

 

za vrlo kratkih nekoliko godina bit ce vam drago ako me poslusate jer vam zivot ide dalje a pogreske iz proslosti treba ostaviti u proslosti a ne biti rob svojih pogresnih odluka

 

kad vam djete postane punoljetno dobro bi bilo da bude samostalno i sto manje osteceno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je na sto ciljate. I ja bi bila presretna da se otac bavi sinom a ne da ga pokupi i iskipa kod svoje mamice dok on ode dalje. Nisam rodila dijete da bi ga takva svekrva odgajala. Mali mi je znao doci doma sa upaljacima (baka mu dala da se igra), pa dodje sa igrackom ("posudjenom" iz knjiznice), jer njoj se ucinilo zgodnom da mazne dio jer mali je to htio. I jos nesto meni bitno. A to je zdravlje djeteta sto ni muzu ni njoj nije ocito bitno ili im je bitno da meni prkose. Klinjo je jednom prilikom imao glukozu 10 na sto sam se smrzla i nakon pretraga i dog sa pedijatricom je receno da treba jako pripaziti na slatko sto mu se daje. No na to pazim jedino ja. Svaki put dobije i od jednog i od dr neko cokoladno xxxxx. Ne podnosim da se dijete kupuje na taj nacin. Mislite da grijesim?

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Adresa na koju je prijavljen je na stan u kojem ne zivi a za koji placa kredit i rezije. Sve je to kako mi se cini dobro proracunato od pocetka..samo ja glupaca to nisam vidjela..

Po rodjenju djeteta trazio je da ga prijavi na sebe da mu bude olaksica obzirom da je tada radio u firmi za drugoga.

 

različita prebivališta su dokaz da ne živite zajedno .odvojen život više od godinu dana se smatra da je brak razveden. ta činjenica olakšava razvod.

 

Pravna osnova razvoda braka

Članak 51.

 

Sud će razvesti brak:

 

1. ako oba bračna druga predlažu razvod braka na temelju sporazuma

 

2. ako utvrdi da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni ili

 

3. ako je od prestanka bračne zajednice protekla godina dana.

prebivalište djeteta je otežavajuća okolnost ali i to se da utvrditi dokazivanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija