Jump to content

Zakon o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima


California

Preporučene objave

Pozdrav,

 

jedno pitanje u vezi izricanja zaštitne mjere tj zabrane pristupa športskim natjecanjima.

 

Izrečena mi je zabrana prisustvovanja športskim natjecanjima te sam na nju uložio žalbu. Žalba je odbijena i zabrana prihvaćena. Sada me zanima od kada zabrana počinje teći? Po logici, zabrana bi trebala biti pravomocna od trenutka kada sam ja preuzeo rješenje te trajati idućih godinu dana.

 

Pitam ovo iz razloga jer su me prije odgovora na žabu zvali i maltretirali iz policije da imam zabranu i da se moram javljati. U zakonu ne mogu pronaci članak koji o tome govori a želim se ograditi od mogucih buduci problema.

 

Ukoliko netko ima iskustva s time ili nekakva saznanja, hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

I slobodno se pozovete na argumentaciju da nigdje u Zakonu o SNŠN-a ne piše ništa o početku tijeka zabrane, kao primjerice vezano uz zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom u Prekršajnom zakonu, pa se logičnim nameće zaključak da zabrana kreće od primitka pravomoćne presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti prvo njih pitaj zašto je različito vrijeme trajanje zabrane pa neka ti pismeno odgovore.

Žalit se uvijek možeš no međutim ukoliko te zateknu na utakmici u vrijeme trajanja zabrane po njihovom imat ćeš samo većih problema a tvoja žalba neće odgodit zabranu.

 

U policiji se ne može s nikim upućenim i razumnim razgovarati jer oni ne znaju osnove nijednog zakona a ni načina na koji taj zakon djeluje i kada se sve primjenjuje. Ni ne planiram ići na utakmicu u to vrijeme ali mislim da bi po ovome moja zabrana trajala godinu i dva mjeseca jer je netko nesposoban.

 

I slobodno se pozovete na argumentaciju da nigdje u Zakonu o SNŠN-a ne piše ništa o početku tijeka zabrane, kao primjerice vezano uz zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom u Prekršajnom zakonu, pa se logičnim nameće zaključak da zabrana kreće od primitka pravomoćne presude.

 

To ću probati nagodinu kada zabrana bude pri kraju jer mislim da ja nisam kriv i ne bih trebao ispaštati jer je netko "zaboravio/nije stigao unijeti u sistem", ipak se tu radi o nečijem životu i obavezama.

 

Po ovome bih ja opet rekao da sve ovisi o sutkinji/sucu, na njihovu milost i nemilost, koji može uvažiti i ne mora ovu paralelu za motorna vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U policiji se ne može s nikim upućenim i razumnim razgovarati jer oni ne znaju osnove nijednog zakona a ni načina na koji taj zakon djeluje i kada se sve primjenjuje. Ni ne planiram ići na utakmicu u to vrijeme ali mislim da bi po ovome moja zabrana trajala godinu i dva mjeseca jer je netko nesposoban.

 

Ako ne misliš ići na utakmice onda ti je svejedno da li možeš s nekim razgovarat ili ne možeš.

Tvoja volja,tvoj život.

 

Kako si dobio zabranu ako ne poznaju osnove nijednog zakona?Donijela roda pa spustila kroz dimnjak :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, bez uvrede, ali obzirom si i sam vjerojatno bil tu i tam na nekoj tekmi, ne u službenom svojstvu :-D, onda znaš jako dobro da ponekad i nevin može "nadrapati".

 

Ne ulazim u anticipiranje ovog slučaja Californie, ali znam ljude koji su "dobili svoje", samo zato jer su se nalazili u grupi, koja je napravila s.anje. Plavi dečki su izdvojili upravo tu osobu i badava svi svjedoci, badava i priznanje stvarnog krivca - njega su "vdrapili" i zabrana i sve je pravomoćno. Tako da je nažalost moguće, pogotovo tamo gdje nema video-nadzora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne misliš ići na utakmice onda ti je svejedno da li možeš s nekim razgovarat ili ne možeš.

Tvoja volja,tvoj život.

 

Kako si dobio zabranu ako ne poznaju osnove nijednog zakona?Donijela roda pa spustila kroz dimnjak :neznam:

 

Ne mislim ici ali je stvar u tome da se nebi trebao javljati svaki vikend, to mi predstavlja problem.

 

Ne donosi policija presudu nit dijeli zabrane nego sud.

Npr u policiji ne znaju da ti dok imas zabranu mozes ici kod tetke u Njemacku na dan utakmice koja se odigrava u Zg recimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, bez uvrede, ali obzirom si i sam vjerojatno bil tu i tam na nekoj tekmi, ne u službenom svojstvu :-D, onda znaš jako dobro da ponekad i nevin može "nadrapati".

 

Ne ulazim u anticipiranje ovog slučaja Californie, ali znam ljude koji su "dobili svoje", samo zato jer su se nalazili u grupi, koja je napravila s.anje. Plavi dečki su izdvojili upravo tu osobu i badava svi svjedoci, badava i priznanje stvarnog krivca - njega su "vdrapili" i zabrana i sve je pravomoćno. Tako da je nažalost moguće, pogotovo tamo gdje nema video-nadzora.

Nisam bar 20 godina.

 

Slažem se.

 

Ne mislim ici ali je stvar u tome da se nebi trebao javljati svaki vikend, to mi predstavlja problem.

 

Ne donosi policija presudu nit dijeli zabrane nego sud.

Npr u policiji ne znaju da ti dok imas zabranu mozes ici kod tetke u Njemacku na dan utakmice koja se odigrava u Zg recimo.

Javljaš se jer tako piše u zakonu.

 

Oni samo postupaju po zabrani tj.kontroliraju da li se postupa po istoj.

 

Godinu dana se moraš javljat ali ona dva mjeseca ne moraš a to možeš riješit odmah,dakako ako želiš.

Ako lokalce boli briga onda postoji http://www.mup.hr/main.aspx?id=104 .Napiši,opiši i traži objašnjenje.Za svoje dobro ne za moje jer ja nemam zabranu ni obavezu javljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bar 20 godina.

 

Slažem se.

 

 

Javljaš se jer tako piše u zakonu.

 

Oni samo postupaju po zabrani tj.kontroliraju da li se postupa po istoj.

 

Godinu dana se moraš javljat ali ona dva mjeseca ne moraš a to možeš riješit odmah,dakako ako želiš.

Ako lokalce boli briga onda postoji http://www.mup.hr/main.aspx?id=104 .Napiši,opiši i traži objašnjenje.Za svoje dobro ne za moje jer ja nemam zabranu ni obavezu javljanja.

 

Ne znam koji dio nije jasan, ne pozivam se uopce na to da se necu javljati, nego na ovaj dio da netko unosi kako mu volja, i produzava zabranu.

Tu sam i dosao pitati za svoje dobro a ne tvoje, hvala.

 

Ažurirano

 

Sivko, bez uvrede, ali obzirom si i sam vjerojatno bil tu i tam na nekoj tekmi, ne u službenom svojstvu :-D, onda znaš jako dobro da ponekad i nevin može "nadrapati".

 

Ne ulazim u anticipiranje ovog slučaja Californie, ali znam ljude koji su "dobili svoje", samo zato jer su se nalazili u grupi, koja je napravila s.anje. Plavi dečki su izdvojili upravo tu osobu i badava svi svjedoci, badava i priznanje stvarnog krivca - njega su "vdrapili" i zabrana i sve je pravomoćno. Tako da je nažalost moguće, pogotovo tamo gdje nema video-nadzora.

 

Naravno, svaka zabrana je drukcija i sebi svojstvena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam koji dio nije jasan, ne pozivam se uopce na to da se necu javljati, nego na ovaj dio da netko unosi kako mu volja, i produzava zabranu.

Tu sam i dosao pitati za svoje dobro a ne tvoje, hvala.

Ni ja ne znam koji dio tebi nije jasan a odgovor si dobio.Objasnio sam ti što da radiš za tvoje dobro.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G man je spomenuo da ste sluzbena osoba, pa to donekle objasnjava neke stvari.

 

Jeste i složio se sa mnom, a od prepucavanja nitko neće imati koristi.
Pa ću se složit još jednom ali neću pisat nego kopirat.

 

"Sukladno članku 5. Zakona o policiji („Narodne novine“ broj: 34/11, 130/12, 89/14, 151/14, 33/15) svaka fizička ili pravna osoba koja smatra da su njoj ili drugoj osobi djelovanjem ili propuštanjem djelovanja policijskog službenika, u primjeni policijskih ovlasti, povrijeđena prava ili slobode, ima pravo podnijeti pritužbu nadležnoj ustrojstvenoj jedinici Ministarstva unutarnjih poslova u roku od 30 dana od dana saznanja za povredu."

http://www.mup.hr/main.aspx?id=104

 

 

Vjerovatno odgovor "da, ti si u pravu,ne mogu ti ništa po tvojoj pravomoćnoj presudi" nije dobio jer ga nije ni mogao dobit.Kako ima posla sa državnom administracijom debele kože savjetovano je da se pritužba da odmah jer će odgovor duže čekat a poznavajući rad ekipe ako odgovor zatraži pred kraj mjere isti bi mogao doći nakon što sve završi a to nije posao.

 

Što se mene tiče može na sve utakmice odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Kao što ste rekli, pisao sam prigovor na navedene adrese. Nakon nekog vremena stigao je odgovor da je kolegica postupila kako treba, da je radila po pravilniku bla bla, očekivan odgovor. Nadam se da je ipak dobila jezikovu juhu off the record i da joj je prigovor negdje zabilježen u profilu.

 

Naravno, ne moram ni napominjati da je sljedeći put sve bilo med i mlijeko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija