Jump to content

Promjena direktora, vlasništva jdoo uz Ugovor


Minervas

Preporučene objave

Poštovani, potreban mi je pravni savjet vezano za moj problem.

 

Naime, radim u novoosnovanoj firmi koja djeluje cca. godinu dana.

Ja sam vlasnik firme skupa sa još jednim, obojica imamo udjela po 50%.

Drugi vlasnik je ujedno i direktor Društva.

 

Zbog lošeg poslovanja firme, ali i zbog neslaganja između nas dvojice (vlasnika), drugi vlasnik odlučio je prenijeti svoj dio vlasništva na mene (prvog vlasnika), kao i mjesto direktora Društva bez ikakvih dodatnih odšteta, namirivanja - jednostavno mi želi sav svoj udio dati meni bez ikakvih potraživanja.

 

Napisali smo Ugovor o prijenosu vlasništva gdje je jasno navedeno sve gore napisano, te namjeravamo to ovjeriti kod jb.

 

Moja pitanja sada glase...

 

1. Koja je prva pravna procedura za promjena direktora Društva, te što od papirologije moram prikupiti za to?

 

2. Tko kome potpisuje otkaz Ugovora o radu na radno mjesto direktora (pošto smo obojica vlasnici, a on direktor)?

 

3. Mora li direktor dodatno pisati zamolbu (ili neki drugi dokument) gdje izričito ON traži otkaz na mjesto direktora, a pošto isto postoji sve napisano u Ugovoru o prijenosu vlasništva?

 

4. Koliki su troškovi promjene direktora (nema mi smisla da me zbog promjene direktora troškovi dođu više nego osnivanje same firme :jok:)?

 

5. Koji je postupak za prijenos vlasništva u Društvu i koliki su troškovi?

 

To je to. Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija