Jump to content

Bankrot


zarasam

Preporučene objave

Poštovani!

Imam problem sa poslovnim prostorom.Kupila sam prije desetak godina poslovni prostor u zgradi koja nije bila dovršena a namjenjena je samo za poslovne prostore.Pošto je zgrada bila u izgradnji prostor sam trebala preuzeti nakon završetka zgrade.Po ugovoru sam trebala preuzeti završen prostor.Još da dodam da to nije uknjiženo i da je sa svim kupcima napravljen samo aneks ugovor.Vlasnik te zgrade je bankrotirao i pojavio se neki drugi čovjek tj. vlasnik zemljišta na kojemu je zgrada napravljena i kojemu nije isplačena ta zemlja.Neki dan je sazvao skupštinu na kojoj nas je obavijestio da moramo dodatno ulagati u te prostore i onaj tko ne bude ulagao da neće moći uknjižiti taj prostor.Kaže da mi sami sada moramo završiti svoje prostore,prikljućiti struju,vodu,asfalt ispred zgrade,urediti stubišta,hodnike,wc-e i sve ostalo...Meni osobno je rekao (pošto nije samo moj prostor već i od moje nećakinje) da će on uknjižiti prostor na onu od nas dvije koja bude učestvovala u svim tim radovima.Mene zanima da li je to istina i da li on ima pravo na to jer prostor nije uknjižen?Još bih vas zamolila da mi objasnite koliko je validan taj aneks ugovor.Pokušala sam objasniti situaciju u kojoj se nalazim i nadam se da će te me shvatiti što sam htjela reči i pitati...Eh još bih dodala da po aneks ugovoru imam pravo na penale ako prostor ne bude useljiv do određenog roka (taj rok je davno prošao,prije par godina).Ovako ispada umjesto da oni mene isplate ja još moram dodatno ulagati.

Zahvaljujem se na odgovoru!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija