Jump to content

Iznajmljivanje stana obitelji s djecom i izbacivanje


istosad

Preporučene objave

Zanima me je li istina da u slučaju iznajmljivanja stana obitelji s djetetom ili djecom stanodavac ne može poduzeti odgovarajuće mjere (izbacivanje iz stana), ili pritom može naići na poteškoće na koje ne bi nailazio kad bi se radilo o podstanarima bez djece u slučaju neplaćanja stanarine ili računa, zbog zakonske zaštite obitelji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, ali koja je razlika da to sve napravim s "normalnim stanarima" u odnosu na stanare s djecom, ima li neke razlike? Znači li to da ako uredno prijavim poreznoj i kod javnog bilježnika, i ako mi uplate polog kako i spada za troškove režija koji stižu na naplatu nakon iseljenja, da gube pravne instrumente zaštite od izbacivanja na ulicu ukoliko ne podmire svoje obaveze kao i bilo koji drugi stanar(i)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poteškoće kod "izbacivanja" stanara mogu nastati kod doslovce svakog stanara, obzirom na posjedovnu zaštitu koju uživaju.

 

Aha, bitno mi je da ne uživaju neku posebnu zaštitu.

 

Možete li mi objasniti na što se konkiretno odnosi posjedovna zaštita?

Odnosi li se to na činjenicu da ne mogu jednostavno pozvati policiju da ih temeljem predočene dokumentacije deložira, nego moram pokretati postupak i čekati dok se ne završi i sl.?

 

Znam za neke slučajeve gdje su ljudi platili zaštitare da izvrše "izbacivanje", pretpostavljam da je to onda poželjno rješenje, pa onda neka oni pokreću postupak nakon izbacivanja ako im se to isplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, bitno mi je da ne uživaju neku posebnu zaštitu.

Posjedovna zaštita i jeste posebna(hitnog karaktera).

Odnosi li se to na činjenicu da ne mogu jednostavno pozvati policiju da ih temeljem predočene dokumentacije deložira, nego moram pokretati postupak i čekati dok se ne završi i sl.?

Upravo tako

Znam za neke slučajeve gdje su ljudi platili zaštitare da izvrše "izbacivanje", pretpostavljam da je to onda poželjno rješenje, pa onda neka oni pokreću postupak nakon izbacivanja ako im se to isplati.

u slučaju da se tako nešto desi,a "izbačeni"vas tuži,uspjeh u parnici zbog oduzimanja posjeda mu je pa skoro zagarantiran,a svi troškovi parničenja bi pali na Vas,budući da u takvom postupku sud uopće nebi vodio računa o problemu oko plaćanja najamnine i nepoštivanja ugovornih obveza,več iskljućivo dvije činjenice.

-da li je tužitelj bio u posjedu nekretnine i

-da li je posjed oduzet bez odluke nadležnog organa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučajevim koje je Matrix opisao, iseljenje ćete biti primorani tražiti sudskim putem (ako se stanari ne daju van svojom voljom). Samovolja će vas samo uvaliti u dodatne probleme, moguće i kaznene naravi. Ali, ponavljam - to vam se može desiti sa doslovce svakim stanarom. Ipak, takvi slučajevi su rijetki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučajevim koje je Matrix opisao, iseljenje ćete biti primorani tražiti sudskim putem (ako se stanari ne daju van svojom voljom). Samovolja će vas samo uvaliti u dodatne probleme, moguće i kaznene naravi. Ali, ponavljam - to vam se može desiti sa doslovce svakim stanarom. Ipak, takvi slučajevi su rijetki.

 

No, super, onda se ipak moram igrat dežurnog psihologa i detektiva i ulaziti u njihove privatne živote da bih utvrdio hoće li mi radit probleme, dakle automatski otpadaju ovi s djecom, čak i ako ne uživaju posebnu zaštitu, pripadnici određenih nacionalnih manjina koji slušaju turbo folk i redovito vježbaju i sl....također pretpostavljam da im to nikako ne smijem dat do znanja da me se ne bi sjetili tužiti za diskriminaciju iako se radi o mojem privatnom vlasništvu.

 

Koliko obično traje sudski postupak ako mi odluče uzurpirati privatni posjed?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dakle automatski otpadaju ovi s djecom, čak i ako ne uživaju posebnu zaštitu, pripadnici određenih nacionalnih manjina koji slušaju turbo folk i redovito vježbaju i sl....

 

Pazite samo da ne objavite takav oglas. :-)

 

Koliko obično traje sudski postupak ako mi odluče uzurpirati privatni posjed?

 

Nemoguće za precizirati, ovisi o puno faktora, može biti gotovo za par mjeseci, a može potarajati i godinama. Jeste li zamijetili da sam napisao da su takvi slučajevi iznimno rijetki?

 

Ukoliko imate sve legalne papire i ugovor istekne najjednostavinje je da se jednog dana pojavite i poskidate vrata i prozore sa svoje vlastite imovine.

 

I to bi se moglo percipirati kao čin smetanja posjeda. Uostalom, što sprečava stanare da tada kupe nova vrata i prozore, barem za privremenu uporabu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoguće za precizirati, ovisi o puno faktora, može biti gotovo za par mjeseci, a može potarajati i godinama. Jeste li zamijetili da sam napisao da su takvi slučajevi iznimno rijetki?

 

Jesam, međutim svejedno me uznemirava činjenica da je (posebno u današnje vrijeme opće zaduženosti) moguće da netko ne želi iseliti iz moje imovine i da mu ja ne mogu baš ništa (tj. mogu dići tužbu i čekati mjesecima ili godinama na rješenje).

 

Vjerujem da su takvi slučajevi rijetki jer je većina ljudi bar u tom smislu dovoljno civilizirana i bilo bi im neugodno uzurpirati nečiju imovinu, ali isto tako je očito moguće i da će netko s djecom radije ostati u stanu i odbiti izaći jer nije eto on kriv što mu poslodavac nije isplatio plaću ili je dobio otkaz i što ne može dozvoliti da mu djeca ostanu bez krova nad glavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam, međutim svejedno me uznemirava činjenica da je (posebno u današnje vrijeme opće zaduženosti) moguće da netko ne želi iseliti iz moje imovine i da mu ja ne mogu baš ništa (tj. mogu dići tužbu i čekati mjesecima ili godinama na rješenje).

 

Vjerujem da su takvi slučajevi rijetki jer je većina ljudi bar u tom smislu dovoljno civilizirana i bilo bi im neugodno uzurpirati nečiju imovinu, ali isto tako je očito moguće i da će netko s djecom radije ostati u stanu i odbiti izaći jer nije eto on kriv što mu poslodavac nije isplatio plaću ili je dobio otkaz i što ne može dozvoliti da mu djeca ostanu bez krova nad glavom.

 

Kao prvo neka se obrati svom poslodavcu a kao drugo postupitekako sam napisala.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Evo, Santolina će vam naknaditi troškove možebitnog postupka zbog smetanja posjeda, kojeg ćete izgubiti.

 

Dakle mora se čekati sud da se dobije vlastita nekretnina nazad?

Jedino ne razumijem, ako je to od njega stan i odluči skinuti svoje prozore zašto bi ga sud kaznio? Pa ima ključeve od stana i on je u principu i posjednik i vlasnik. To bi bilo nešto slično kao da žena tuži muža za smetanje posjeda jer je on odlučio farbati prozore i vrata priliko čega ih naravno mora i skinuti.

Možda je najbolje iznajmiti stan bez ikakvog ugovora. U tom slučaju deložiraš ekipu sam pa neka oni dokazuju da su posjednici mog stana. Kako će to ikada dokazati!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda je najbolje iznajmiti stan bez ikakvog ugovora.

ugovor je sklopljen samom činjenicom da drugoj osobi dajete nekretninu za stanovanje a kao protuslugu ubirete novac.

Kako će to ikada dokazati!?

lakše nego bi vi takve činjenice mogli osporiti.....

osobe koje bi stanovale u nekretnini nisu duhovi da bi ostali neprimjećeni od strane trećih osoba,(prijatelja,rodbine,poznanika itd),tako da vam iznesena teorija pada u vodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj savjet sam procitala kod istovjetnog slucaja i genijalan je.

savjet koji je pusto naklapanje i koje nije utemeljeno u zakonu,a druga je stvar što ometani posjednik u takvom slučaju nezatraži posjedovnu zaštitu,koju bi 100% dobio,naravno uz angažman odvjetnika i stvaranjem što većih parničnih troškova,koje bi u obvezi bio naknaditi tuženi,u suprotnom ovrha i po pitanju uspostavljanja prijašnjeg posjedovnog stanja i naknade troškova,pa bi onda nekom tek prisjelo farbanje prozora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle mora se čekati sud da se dobije vlastita nekretnina nazad?

 

Tako je. Sve ostalo je rizik, a ja naravno nemam :gatara: pa da mogu decidirano reći da će se najmoprimci pokriti po ušima i otići, bez traženja sudske zaštite.

 

Razumijem da se ljudima to čini čudnim, i da oni to smatraju "svojim", ali uvijek ću ljudima davati savjet i mišljenje, imajući u vidu najcrnji scenarij, da poslije ne bi bilo :ljut:...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam shvatila iz tuđih problema čitajući ovaj forum i svojih problema došla sam do zaključka da je zakon pisan i provodi se na način da više štiti one koji se ponašaju neodgovorno, neandertalski itd. Slovo zakona je možda pravedno, ali vrijeme izvršenja nikako.

U slučaju da ti podstanari neće izači iz stana trebaš čekati bar 5 godina da ga dobiješ nazad. Što zatim? Što ako je stan bio vrhunski sređen a sada je derutan? Ili što ako je obrnuto? Što ako je ostalo dugova za struju, vodu itd.? Što je sa stanarinom? Još 10 godina suda da se to sve sredi!? 15-20 godina života za nešto što bi trebalo i moglo biti riješeno za mjesec dana.....

Sada sam malo razmišljala. Dakle ja kao vlasnik stana u kojemu je podstanar koji ne želi izaći van ne mogu isključiti niti struju, vodu, telefon jer tako ometam njegova posjednička prava!? Dali ispravno razmišljam? Još će ispasti da me može tužiti npr. za stari plinski štednjak, staru boju na zidovima itd. Naime radi godina dotrajalosti svega može tražiti povečanje kvaliteta života u mom stanu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Poštovani moderatoru, imam potrebu da Vas obavijestim da se upravo meni dešava nacrniji scenarij o kojem se priča. 

Naime, iznajmio sam kuću jednoj višečlanoj obitelji, naravno u kojoj ima i maloljetne djece, obitelj koja živi od socijalne pomoći i dječjeg doplatka. Ta ista obitelj mi je nekliko godina uredno plaćala najamninu i od početka 2018. prestala ju je plaćati. Na uljudan i civiliziran način sam ih više puta molio da se isele iz kuće dajući im jedan razuman rok gdje bi oni mogli pronaći jedan novi smješaj. Oni su uvijek svoj odlazak pravdali i produžili za idući mjesec dok nisam shvatio da su to samo priče i da se oni ne misle iseliti, nego ostati u mojoj kući i neplaćati najamninu jer im očito država to omogućuje. Bitno je naglasit, da kuća od njihovog ulaska i danas nije više ista, interijer je totalno devastiran te sam im ukinuo ugovor o najmu.

Ne znam, planiram im isključiti struju i potom vodu te izvaditi sve stvari, koje su takodjer moje, iz kuće i nadati se da će onda sami izaći. 

Poštovani moderatoru, što mi je za činiti?! Zar ih moram tužiti, pa ćekati 5,6 godina do sudske odluke i rješenja da ih se iz moje kuće deložira? Namjerno i učestalo spminjem ovo "moja kuća" jer ovaj zakon koji je trenutno na snazi je blago rečeno sramotan i nevejrovatan, štite se neradnici, prevaranti, muljatori, lažljivci...:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam slučajeve u kojima su najmoprimcima isključivali struju i vodu, pa su onda oni sami iseljavali. Formalno govoreći, ugovorom o najmu ste se obvezali iznajmiti stan podoban za stanovanje, a isključivanjem vode i struje on to više nije, pa Vas, teoretski, ta višečlana obitelj može tužiti za nepoštovanje ugovora, no oni to najčešće ne čine nego nakon isključivanja vode i struje odlaze drugdje, nekad i bez informacije.

Nije to nešto što možete očekivati da bi Vam savjetovali na pravnom forumu: ono što mi možemo reći jest da morate podići tužbu radi iseljenja i predaje u posjed, i potom na temelju te sudske odluke provesti ovrhu radi iseljenja i predaje u posjed. Moguće je, iako ne znam udovoljavaju li uvjetima, da ti ovršenici tada imaju pravo na stambeno zbrinjavanje za razdoblje od 18 mjeseci od države, ali to se oni mogu raspitati u CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je naglasiti da ugovor više nije važeći, tj. istekao je najmoprimcima. Ako ja u tom slučaju njima ugasim vodu i struju, ne vidim gdje ja tu kršim zakon jer ugovor im je istekao a oni se nisu iselili. Gašenje struje i vode nastupa nakon isteka ugovora. 

Kontaktirajući sve mjerodavne institucije MUP, gardonačelnika, CZSS itd. dobio sam za mene negativan odgovor tj. oni se ograđuju od tog slučaja tvrdeći da oni tu ne mogu ništa napraviti. 

Zašto mi jedino preostaje sudska tužba znajući da je to jako spor proces? Ako sudski proces potraje 4-5 godina, ne vidim razloga zašto ta obitelj i dalje ne bi ostala u tom vremenu u mojoj kući ne plaćajući najamninu.

Po svemu sudeći zakon nije dobar, zakon je površan kojeg je potrebno pod hitno mijenjati jer koliko sam upoznat nisam jedini sa ovakvim slučajem. 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, Tommy1985 je napisao:

Ako sudski proces potraje 4-5 godina, ne vidim razloga zašto ta obitelj i dalje ne bi ostala u tom vremenu u mojoj kući ne plaćajući najamninu.

Uz tužbeni zahtjev za predaju nekretnine u posjed njenom vlasniku,imate na raspolaganju postaviti zahtjev za isplatu neplaćenih najamnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu se najmodavac uvali u još veće probleme. Ako ga hoćeš na silu izbaciti svi te od policije, czss., suda gledaju kao kriminalca koji tjera stanare iz svojega! Za to još možeš dobit i kaznenu prijavu. Stanare moraš moliti, pa tužiti deset godina platiti sud, odvjetnika, deložaciju oko 20.000 kuna, još če ti napra viti duga na režijama i kako to onda naplatiti kad su obično takvi bez imovine? Svaka čast takvom zakonu!!!   Za takve bi štetu i troškove trebala platiti država!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Tommy1985 je napisao:

Bitno je naglasiti da ugovor više nije važeći, tj. istekao je najmoprimcima. Ako ja u tom slučaju njima ugasim vodu i struju, ne vidim gdje ja tu kršim zakon jer ugovor im je istekao a oni se nisu iselili. Gašenje struje i vode nastupa nakon isteka ugovora. 

Kontaktirajući sve mjerodavne institucije MUP, gardonačelnika, CZSS itd. dobio sam za mene negativan odgovor tj. oni se ograđuju od tog slučaja tvrdeći da oni tu ne mogu ništa napraviti. 

Zašto mi jedino preostaje sudska tužba znajući da je to jako spor proces? Ako sudski proces potraje 4-5 godina, ne vidim razloga zašto ta obitelj i dalje ne bi ostala u tom vremenu u mojoj kući ne plaćajući najamninu.

Po svemu sudeći zakon nije dobar, zakon je površan kojeg je potrebno pod hitno mijenjati jer koliko sam upoznat nisam jedini sa ovakvim slučajem. 

 

 

 

Nažalost u istom sam problemu i sam ne vidim nikakv izlaz. Znam da se može ići tužbom, ali tu postoji problem da će prvo postupak potrajat koju godinu, a drugo ljude sa djecom neće tako lako deložirat i lako se može napravit cirkus sa medijima i svim živim, a tebi trošak i dalje raste. Isto je i problem da dobiješ sud ne možes naplatit dugove jer su socijalan slučaj i nemaju primanja (osim socijale koja se ne može ovršiti). Užasno teška situacija iz koje očito nema normalnog riješenja. Ja sam isključio struju da se ne gomilaju novi dugovi, ali su se priključili na susjeda. Predao sam i zahtjev za isključenje vode, ali bojim se da od toga ništa jer ni oni sami u Vodovodu ne znaju može li se to i boje se to napravit. Zatražio sam i ovdje na forumu savjet vezano za isključenje same vode da li se može po zakonu i koji je postupak. Nadam se da će mi netko dati neki savjet ukoliko zna. Držim vam fige da uspijete riješit svoj problem. Ukoliko saznate ikakvu informaciju koja bi mogla pomoci molim da je podjelite ovdje.

uređeno: od gledatelj
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poznajem slicnu situaciju sa kolegicom koja ne zivi u RH

Dok je nije bilobu zemlji udje tip sa obitelji u kucu ona dosla na godisnji,brava promjenjena,isla na policiju oni rekli da nista ne mogu uciniti i dali joj savjet da digne tuzbu.

Da li je to normalno? Pokusala da iskljuci i vodu i struju oni odgovorili posto ovaj ima psa u dvoristu da ne mogu tehnicki to rijesiti

PA GDJE TO U SVIJETU IMA? Bez ikakvog ugovora,papira,bilo cega,dok te nema,neko ti okupira imovinu i ti se sad godinama sa njim provlaci po sudu!!! Zali boze drzave kad je ovo dozvoljeno i moguce napraviti !!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem Moderatora ali ovo nije bilo poticanje na nasilje vec poziv da se da nekakav pravni savijet a kako sam primjetio i drugi sudionici u ovom postu se jednostavno pitaju kako se ovakve pravne situacije u nekoj drzavi clanici EU mogu desavati i da se to vodi kao pravno pitanje.A imamo zakone koji lijepo kazu da je Dom nepovrediv,a s tim bih redarstvene snage trebale i postupati a ne ljude slati po sudovima u parnice koje traju godinama

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2007_01_2_189.html

 

Jos malo

https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/141-clanak-narusavanje-nepovredivosti-doma-i-poslovnog-prostora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, antony100 je napisao:

A imamo zakone koji lijepo kazu da je Dom nepovrediv

Upravo iz nepovredivosti doma i vlasništva izvire taj problem. U ovom slučaju koji navodiš, s obzirom da ona tamo ne stanuje, to nije njen dom (ostaje vlasništvo, ali dom je ovom drugom, po nekoj osnovi). Vjerojatno ima i još elemenata koje ne navodiš, a koji su doveli do toga da policija ne postupa - ne može netko doći i useliti se u tvoju kuću dok tebe nema, to bi se riješilo odmah. U svim takvim situacijama se radi o pozadinskom dogovoru, sporu ili nekom trećem odnosu koji se provlači...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Upravo iz nepovredivosti doma i vlasništva izvire taj problem.

Upravo tako,naime prema pravnom shvaćanju Ustavnog suda Republike Hrvatske izraženom u odlukama broj U-III-5917/2013 od 23. svibnja 2014. godine, U-III-46/2007 od 22. prosinca 2010. godine, U-III-405/2008 od 21. veljače 2012. godine te U-III-1422/2006 od 6. lipnja 2012. godine, koje je istovjetno pravnom shvaćanju izraženom u presudama Europskog suda za ljudska prava  u predmetima B. protiv Hrvatske (presuda, 29. svibnja 2012. godine – zahtjev br. 42150/09), O. protiv Hrvatske (presuda, 21. lipnja 2011. godine: zahtjev broj 48833/07) ,a koje odluke Evropskog suda imaju pravnu snagu odredaba Ustava RH :-"dom“ je autonoman pojam koji nezahtijeva pravnu osnovu i ocjena o tome predstavlja li određeni prostor dom zaštićen člankom 8. st. 1. Konvencije ovisi o činjeničnim okolnostima,posebice o postojanju dostatnih i trajnih veza s tim prostorom, te zaštita prava na dom ne ovisi o zakonitosti posjeda na temelju domaćeg prava, jer se svakoj osobi, ukoliko tijekom postupka istakne prigovor miješanja u njezino pravo na poštivanje doma mjerom prisilnog iseljenja, mora omogućiti ocjena razmjernosti i razumnosti takove mjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To se tako tacno desilo,sve drugo je irelevantno,kako znam policija bez da ovaj ima bilo kakav papir nije zeljelo  uredovati i uputila nju da trazi pravdu na sudu.Sto hocu reci je da nasa policija ne radi ono sto bi trebalo i sa svojim postupcima doprinosi pravnoj nesigurnosti u kojem se nalazi masa ljudi.

Upravo ponovo pricao sa poznanicom i ona mi jos jednom ispricala

Ljudi usli u kucu promjenili brave,ona dosla da ih prijavi oni pokazali neku krivotvorinu koja nije billa upisana u zemljisnim knjigama a sto je gospodja prilozila a oni da se ne umaraju previse istu uputili da to rijesava u sporu na sudu.

Gdje su bile pravne sluzbe policije u tom trenutku i zasto nisu bile konzultirane to je pitanje ,jel tu su ocito skroz zakazale.

Sveopce pravno rasulo u Drzavi. 

 

Opet vi o postupcima,ovo,pa ono

Molim da mi se odgovori ko cini gresku u situaciji kako sqm je opisao i sta napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, antony100 je napisao:

ko cini gresku u situaciji kako sqm je opisao

Vi sa pasivnim držanjem(nepoduzimanje pravnih radnji),i traženjem krivnje u drugom.

 

prije 1 sat, antony100 je napisao:

sta napraviti

Vlasnička tužba radi predaje posjeda

 

prije 1 sat, antony100 je napisao:

Opet vi o postupcima

Da o postupcima i stajalištu Ustavnog suda RH po pitanju "Doma",obzirom da se u prethodnim postovima pozivate na "nepovredivost doma"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , antony100 je napisao:

sve drugo je irelevantno

Baš i ne, s obzirom da ovo prvi put nisi napisao:

 

prije 9 sati , antony100 je napisao:

kako znam policija bez da ovaj ima bilo kakav papir...

oni pokazali neku krivotvorinu koja nije billa upisana u zemljisnim knjigama

To što nije upisana u zemljišnim knjigama nije bitno, a neki papir imaju. Može se pokrenuti tužba (kao što je Matrix naveo), a može se podnijeti i kaznena prijava policiji ili državnom odvjetništvu ako se sumnja u krivotvorinu. Do tada je situacija takva kakva je. Stanje se ostavlja kako je zatečeno.

 

prije 9 sati , antony100 je napisao:

Gdje su bile pravne sluzbe policije u tom trenutku i zasto nisu bile konzultirane to je pitanje ,jel tu su ocito skroz zakazale.

Policija je postupila točno kako pravila nalažu - u slučaju nejasne situacije, ne može se odmah i na mjestu događaja odlučiti je li jače vlasništvo (ustavna kategorija, u ovom slučaju nejasna jer oboje imaju neki papir) ili nepovredivost doma (također ustavna kategorija, u ovom trenutku na strani onih koji su u kući), pa se ljudi upućuju u tužbu i kako sud odluči, tako će biti.

 

prije 9 sati , antony100 je napisao:

Sveopce pravno rasulo

Je, ovo je dugogodišnji pravni problem koji se ne rješava, ali ne iz razloga koje ti navodiš.

 

prije 9 sati , antony100 je napisao:

Opet vi o postupcima

Da, na pravnom portalu ćeš dobiti pravne savjete, a najčešće su potrebni neki pravni postupci.

 

prije 6 sati , antony100 je napisao:

nadao sam se da cetei savjetovati da poznanica podigne tuzbu protiv policije tj drzave zbog nepoduzimanja radnji koje su bili duzni napraviti u datom trenutku.

Zašto onda pitaš kad već znaš?

Ako će te to zadovoljiti, da, reci poznanici da podigne tužbu protiv policije i države. Uvijek je moguće tražiti sudsku zaštitu od policijskog postupanja i to joj nitko ne može uskratiti, ali u ovom slučaju (barem dok se ne razjasni kakav papir ti u kući imaju) je to gubljenje živaca, vremena i novaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Lijepi pozdrav. 

Imam pitanje vezano uz najam stana. Naime podstanari smo vec 4 godine, sve uredno placamo i odrzavamo. Prije dva dana stize mail od vlasnika stana da se iselimo u najkracem roku,a krajnji rok je 30.10., na sto mu mi govorimo da smo u procesu kupovine vlastitog stane te ga molimo da nam dopusti stanovanje jos max 3 mjeseca kako bismo mogli pronaci odgovarajuci stan te zakljucit realizaciju kredita. On nam ne zeli izaci u susret i zahtjeva da se islelimo. Zanima me ako mi do tada ne uspijemo naci odgovarajuci smjestaj dal imamo mi neka prava,posto eto imamo i dijete od 6 mjeseci,a kao podstanare na mjesec, dva dana nas nitko nece primit. 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda bi, po mom mišljenju, u vašem slučaju, vrijedila zakonska predmnjeva produljenja ugovora za isto vrijeme trajanja, te ukoliko najmodavac nema neku od zakonom propisanih osnova za otkaz ugovora (čl. 19. Zakona o najmu stanova) ili raskid ugovora (čl. 20. citiranog zakona) niti je samim ugovorom predviđena mogućnost otkaza, ne može vam ništa do isteka vremena na koje je najam zasnovan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Sličan problem sa ostalim ovdje.Iznajmili smo stan tročlanoj obitelji sa jednim punoljetnim djetetom.Ugovor nismo sklopili.Nakon velikog nagomilavanja dugova stanarine i računa nekoliko puta smo zatražili da odu i dali razuman rok usmeno i preko poruka.Na nekoliko poruka imamo da su i sami najavili i obećali odlazak određenim datumima međutim to se nije dogodilo.Bez našeg znanja i bez pitanja su promjenili bravu na ulaznim vratima i nakon nekoliko upita da nam se da kopija ključa su se oglušili.Pošto nismo mogli ući u svoj stan zamjenili smo bravu i ne puštamo ih više u stan.Zadržali smo neke njihove stvari unutra dok nam ne podmire bar 40% svih dugovanja.Zauzvrat nam prijete policijom,tužbom,da će provaliti u stan da ćemo mi njima još platiti.Istina na kraju ćemo morati i platiti velike dugove računa.Eto ukratko.Molim savjet da li imamo šanse da nas se ne smatra kriminalcima na sudu pošto smo nekoliko puta dali rok za iseljenje koji nije poštivan i izlazili u susret do iznemoglosti zbog neplaćanja a vraća nam se tako bezobzirno i bahato.Uglavnom imamo u mobitelima većinu vidljivo u porukama.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija