Jump to content

Obavezni prekršajni nalog zbog razgovora na mobitelu


ivan2505

Preporučene objave

Poštovani novi sam na ovome forumu i molim vas za pravno-stručnu pomoć oko moga problema. Jučer me zaustavila policija na Radničkoj cesti u Zagrebu jer su me uhvatili zbog razgovora na mobitelu. Bili su dvoje u autu i prilikom pretjecanje vidjeli su me i zaustavili me.

Ja sam porekao prekršaj i nisam htio potpisati prekršaj.

Oni su mi automatski ispisali OBAVEZNI PREKRŠAJNI NALOG u visini 500 kn (ako se plati u roku 8 dana 2/3 kazne smatrat će da je kazna u cijelosti izvršena) + 100 kn troškove prekršajnog postupka. Imam pravo na žalbu u roku 8 dana.

 

 

  • Htio sam vas pitati da li se ima smisla žaliti? Bojim se da ne dobijem još veću kaznu ili neke dodatne troškove suda?
  • Da li se mogu pozvati da nije ispravno utvđeno činjenično stanje?
  • ili da tražim oprost kazne zbog ekonomskih razloga(plaća nam kasni 4 mjeseca) i nekažnjavanja?
  • Da li imate nekakav primjer pisanja žalbe?

 

Unaprijed zahvaljujem

Obavezni prekršajni nalog.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ekonomski razlozi te nisu spriječili da praviš prekršaj?

plati kaznu. ne povečavaj troškove. policajcima se vjeruje. osim ako imaš jači "dokaz".

Naravno da ekonomski razlozi nisu glavni razlozi za opravdanje prekršaja, ali me zanima da li to prolazi za smanjenje kazne uz dosadašnje ne kažnjavanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A moglo se i priznat pa dobiti mogučnost plačanja pola u roku tri dana bez troškova.

Lega, naravno da se svašta moglo i da nisam najbolje reagirao u datom trenutku jer očito nisam imao svoj dan i lako je sada govoriti što sam mogao. Evo i ti si sada napisao u poruci da sam mogao priznat i platit u roku 3 dana bez troškova. Kako možeš nešto platiti a da nemaš troška?

Možda jedino da skinem sa ženinog računa a da ne skuži. :misli:

Dakle, molim za svaki dobronamjerni savjet kako umanjiti postojeću štetu.

Još jednom molim ako tko ima šprancu pisanja žalbe da mi je pošalje.

Pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste me razumjeli. Mislio sam na troškove postupka (500+100).

 

A evo i link za pisanje prigovora. http://automobili.dnevnik.hr/novosti/savjeti/kako-napisati-zalbu-za-prometni-prekrsaj

 

+ obavezno navesti tešku materjalnu situaciju (ne primanje dohotka 4 mj), može se i odnijeti u PP koja je nalog izdala ali u oba slučaja u 2 primjerka (ako nosite sami u PP, treći ostaviti sebi nakon što lupe pečat da su primili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... Evo i ti si sada napisao u poruci da sam mogao priznat i platit u roku 3 dana bez troškova. Kako možeš nešto platiti a da nemaš troška?..

 

Ako priznaješ prekršaj i želiš platiti, možeš platiti odmah pola kazne ili dobiti obavijest i uplatnicu kojom u roku od 3 dana plaćaš pola kazne. U oba ta slučaja nema nikakvih troškova postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako priznaješ prekršaj i želiš platiti, možeš platiti odmah pola kazne ili dobiti obavijest i uplatnicu kojom u roku od 3 dana plaćaš pola kazne. U oba ta slučaja nema nikakvih troškova postupka.

To bi vrijedilo da sam odmah priznao policajcu, ali sada bih morao platiti 2/3 kazne + 100 Kn = 433 Kn :lizaljka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija