Jump to content

Kopiranje web stranica


Zatelkac

Preporučene objave

Hipotetski me interesira kada bi išao napraviti novi booking.com ili bilo koju sličnu stranicu da li kršim neka prava (pretpostavljam autorska) ako kopiram funkcionalost cijele

 

Da pojasnim:

1. Napravio bi svoj dizajn

2. Programirao bi stranicu sam

3. Logo, tekstove, slike bi postavio sam ili bi ih kupio na nekom od stranica gdje dobijem licencu za korištenje slika itd.

Dakle ovaj dio je originalan.

 

Ono što bi kopirao (ne mislim doslovno nego bi sam isprogramirao, ali rezultat je isti) booking.com je funkcionalnost i alati. Alati za pretraživanje stranice, alati za unos smještaja, način naplate itd. Popis gradova, država, sustav ocjenjivanja, kontakt itd.

 

Za primjer se može uzeti i neka druga stranica, npr. tripadvisor. Koncept i usluga koju pruža stranica bila identična ali napravljeno od nule.

 

I dodatno pitanje.: S obzirom da nisam u stanju sam sastaviti Terms of use, da li smijem kopirati s neke stranice ili to podliježe autorskom pravu ?

 

Lp,

ZT

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hipotetski me interesira kada bi išao napraviti novi booking.com ili bilo koju sličnu stranicu da li kršim neka prava (pretpostavljam autorska) ako kopiram funkcionalost cijele

 

Da pojasnim:

1. Napravio bi svoj dizajn

2. Programirao bi stranicu sam

3. Logo, tekstove, slike bi postavio sam ili bi ih kupio na nekom od stranica gdje dobijem licencu za korištenje slika itd.

Dakle ovaj dio je originalan.

 

Ono što bi kopirao (ne mislim doslovno nego bi sam isprogramirao, ali rezultat je isti) booking.com je funkcionalnost i alati. Alati za pretraživanje stranice, alati za unos smještaja, način naplate itd. Popis gradova, država, sustav ocjenjivanja, kontakt itd.

 

Za primjer se može uzeti i neka druga stranica, npr. tripadvisor. Koncept i usluga koju pruža stranica bila identična ali napravljeno od nule.

 

I dodatno pitanje.: S obzirom da nisam u stanju sam sastaviti Terms of use, da li smijem kopirati s neke stranice ili to podliježe autorskom pravu ?

 

Lp,

ZT

 

Pozdrav,

 

nisam pravnik, ali radim u turističkoj branši, konkretno, baš s online agencijama. Ako se ne varam, nitko nije zaštitio tražilicu kao alat, ili pregled država kao alat i sl... da je tako, onda bi npr 24sata trebali tražiti dopuštenje od index.hr da im se sportska rubrika naziva "Sport" jer su ovi već prije to imali.

Danas imaš mali milijun OTA (online travel agencies) i sve funkcioniraju na manje-više istom principu, tako da ne bi trebao imati problema...

 

A što se tiče Terms of Use, to možeš preuzeti, samo si posloži kako tebi odgovara, nema ti tu što tko prigovoriti, to su samo pravila koja želiš postaviti na svoj web

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija