Jump to content

Prodaja nekretnine uz preuzimanje kredita ?


Draganec

Preporučene objave

Poštovani forumaši!

 

Da li je moguća prodaja nekretnine ( ucrtana,legalizirana, vl.1/1 ) uz uvjet da kupac preuzme plačanje nenamjenskog kredita u bankama, te da razliku namiri gotovinom?

 

Naime, kupac je spreman preuzeti otplatu kredita i isplatiti razliku u gotovini.

 

Pitanje:

 

1. Najkrači postupak sklapanja ugovora, ali da bude sve po zakonu i bez mrljanja i brljanja. Prvi koraci....kome se obratiti?

 

2. Da li može kupac biti stranac, zaposlen več duže vrijeme kod poslodavca u RH. ( Ima obitelj... ženu, djecu... Na prvi pogled osoba od povjerenja sa ciljem da ostane u RH trajno.

 

3. Da li poslodavac može u ime svog djelatnika kupit nekretninu na svoje ime u istim uvjetima, gore navedenim?

 

Eto, mislim da sam bio jasan i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Zar vam onda nije jednostavniji put sklapanje ugovora o zajmu za iznos otplate kredita, pa po otplati sklapanje kupoprodaje gdje se u cijenu uračuna iznos zajma plus razlika?

 

Jer u vašoj varijanti se i banku nešto pita, a hoće li pristati?

 

2. Ako se radi o državljaninu države članice EU - može. Ako nije državljanin države članice EU, moguće je uz dva uvjeta - reciprocitet (dakle, da i naš državljanin u njegovoj državi ima isti tretman) i suglasnost ministra pravosuđa.

 

3. Ne razumijem upit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Zar vam onda nije jednostavniji put sklapanje ugovora o zajmu za iznos otplate kredita, pa po otplati sklapanje kupoprodaje gdje se u cijenu uračuna iznos zajma plus razlika?

 

Jer u vašoj varijanti se i banku nešto pita, a hoće li pristati?

 

2. Ako se radi o državljaninu države članice EU - može. Ako nije državljanin države članice EU, moguće je uz dva uvjeta - reciprocitet (dakle, da i naš državljanin u njegovoj državi ima isti tretman) i suglasnost ministra pravosuđa.

 

3. Ne razumijem upit.

 

Poštovani G-man. Istina ,malo je zakukuljeno, zamumuljano. Dvije banke se slažu,a treća ne. Ukupni dug je u svima oko 110.000,00 kn, stime da ima depozita oko 23.000,00kn ukupno.

Ako kupca pustim sa rodbinom u kuću i sa nekim od sklopljenih ugovora i neka nešto krene po zlu,npr. da isti ne može otplačivati zajam, dobije otkaz i sl. Da i javni bilježnik ovjeri, opet natezanja, a možda i suda.

Državljanin države članice EU je osoba.

Zahvaljujem G-man. Bilo bi najbolje keš i kljuć u ruke. Kupac je uporan, a onda neka se i potrudi i snalazi.

 

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tri banke su u pitanu? Bogme ste optimistični, jer teško je od jedne dobiti suglasnost, a kamoli od tri.

 

Možda me niste shvatili - kupac vama dade zajam, vi s njim zatvorite kredite i riješite se banaka, a nakon toga sklapate kupoprodaju, gdje u cijenu uračunate dani zajam plus razlika. Ako je poštenih namjera, pristat će. Ako ne, hvala lijepa, jer ionako bez banaka ovaj "deal" ne može proći.

 

Ako je državljanin države članice EU, onda nema brige, jer su oni izjednačeni sa RH državljanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tri banke su u pitanu? Bogme ste optimistični, jer teško je od jedne dobiti suglasnost, a kamoli od tri.

 

Možda me niste shvatili - kupac vama dade zajam, vi s njim zatvorite kredite i riješite se banaka, a nakon toga sklapate kupoprodaju, gdje u cijenu uračunate dani zajam plus razlika. Ako je poštenih namjera, pristat će. Ako ne, hvala lijepa, jer ionako bez banaka ovaj "deal" ne može proći.

 

Ako je državljanin države članice EU, onda nema brige, jer su oni izjednačeni sa RH državljanima.

 

Shvatio sam, ali i ja smatram da "deal" neće proći bez banaka.

 

Eto, zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dvije banke se slažu,a treća ne. Ukupni dug je u svima oko 110.000,00 kn, stime da ima depozita oko 23.000,00kn ukupno.

 

Pa ne radi se tu o nekim iznosima.

Ti krediti su nenamjenski - je li uopće ijedan od tih kredita upisan kao teret na nekretnini?

 

Ako nije, zašto onda uopće mješati te banke u bilo što?

 

Neka kupac uz jamstvo svog poslodavca digne hipotekarni kredit i kupi vašu kuću. Vi nastavite otplaćivati te kredite, a vi ćete od banke koja je dala hipotekarni kredit dobiti isplatu za kupnju kuće. Kupac otplaćuje svoj hipotekarni kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ne radi se tu o nekim iznosima.

Ti krediti su nenamjenski - je li uopće ijedan od tih kredita upisan kao teret na nekretnini?

 

Ako nije, zašto onda uopće mješati te banke u bilo što?

 

Neka kupac uz jamstvo svog poslodavca digne hipotekarni kredit i kupi vašu kuću. Vi nastavite otplaćivati te kredite, a vi ćete od banke koja je dala hipotekarni kredit dobiti isplatu za kupnju kuće. Kupac otplaćuje svoj hipotekarni kredit.

 

Poštovani Felixx!

Da krediti su nenamjenski. 1- otplačen 70%, 2- 50% , a 3 je najduži i tek 2026. je kraj isplate trećem kreditu. Istom je rata 107 eura, ali je i najveći depozit.

Tereta na nekretnini nema i sve uredno otplačujem u mjesečnim ratama na mirovini.

2. Da, može kupac uz jamstvo poslodavca podići kredit, hipotekarni. Istom dato do znanja. Postoje razne varijante, ali znanja radi..... želim čistu savjest i čiste ruke.

Još jednom! najbolje bi bilo keš lova i ključ u ruke po sklapanju ugovora i sjedanju novca na račun od strane banke ili več na vidljivi i dokumentirani način.

 

Od moje kuće do posla nema 10 min. hoda, pješice. Škola,trgovine, D. zdravlja,crkva,pošta,autobusna stanica, (Plodine, Konzum 5 km.) Gradski vodovod,+ bunar-hidrofor ( nepresušno),asfalt itd. Ajd da ne zaradim KAZNU od Moderatora kao " oglašavanje", ali to je to! i bez ZAMJERKE!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tereta na nekretnini nema i sve uredno otplačujem u mjesečnim ratama na mirovini.

zašto pitanje o preuzimanju kredita ako nema hipoteke nakući ?

dogovorite se za cijenu. dogovorite se o otplati na rate ali tabularnu ispravu daješ kad bude uplaćena zadnja rata.

otplatu ugovorene cijene može vršiti uplatom rata za kredite (ako se tako dogovorite).

 

bili ko može uplaćivati tvoj kredit. banka mora primiti uplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto pitanje o preuzimanju kredita ako nema hipoteke nakući ?

dogovorite se za cijenu. dogovorite se o otplati na rate ali tabularnu ispravu daješ kad bude uplaćena zadnja rata.

otplatu ugovorene cijene može vršiti uplatom rata za kredite (ako se tako dogovorite).

 

bili ko može uplaćivati tvoj kredit. banka mora primiti uplatu.

 

Poštovani bovu.

 

Cijena dogovorena. Međutim, ne želim otplate na rate. Neka kupac preuzme dugovanja po kreditima i neka on otplačuje, odnosno bude nositelj kredita, a ja dobijem potvrdu od banke da nemam dugovanja prema istima.

Navodite da bilo tko može uplačivati rate kredita. Da, točno je,a što ako koja rata ne dođe na vrijeme, a ja sam i dalje nositelj kredita?

Tabularna isprava. Ne dolazi u obzir iz razloga što ne želim upasti u paukovu mrežu

sudskog posla, obzirom na vremena kakova su danas.

Znači: Kupac od dogovorene kupoprodaje odbija kredit, a razliku isplačuje u gotovini i to je sva mudrija. Jedino se još moramo dogovoriti oko depozita, a i to je stvar između banke, mene i kupca ako preuzima kredit kao budući dužnik, nositelj. Možemo ostavit i depozit u njegovo ime i sve 5.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači: Kupac od dogovorene kupoprodaje odbija kredit, a razliku isplačuje u gotovini i to je sva mudrija. Jedino se još moramo dogovoriti oko depozita, a i to je stvar između banke, mene i kupca ako preuzima kredit kao budući dužnik, nositelj. Možemo ostavit i depozit u njegovo ime i sve 5.

 

što kažu praviš račun bez krčmara ili pališ vatru da bi peko zeca a zec je negdje u šumi (niji ni viđen a kamoli ulovljen)

 

ako banke ne pristanu na preuzimanje kredita niš od dogovora.

može dignuti novi kredit i otplatiti tvoj (dali hoće ?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što kažu praviš račun bez krčmara ili pališ vatru da bi peko zeca a zec je negdje u šumi (niji ni viđen a kamoli ulovljen)

 

ako banke ne pristanu na preuzimanje kredita niš od dogovora.

može dignuti novi kredit i otplatiti tvoj (dali hoće ?)

 

Da,bovu, imate pravo. Najbolja i najsigurnija solucija je da kupac digne kredit i isplati prodavaoca i stvar rješena. Kupcu dato do znanja. Neka mu supruga bude sudužnik ,a poslodavac jamac. Kupcu osobno je mali dohodak za cjelokupni iznos cjene nekretnine. Njegov izbor. Što se tiče banaka znate i sami da se žele osigurati što je bolje moguće, iako je kupac mlad ( u 37 god.)

Što se tiče mog kredita prema bankama u tom slučaju nije sporan. Ali ne možeš imat "ovce i novce".Meni osobno nije hitnost, ali bi se želio rješit nekretnine zbog održavanja iste, a i djeca su otišla svaki na svoju stranu i koliko vidim nemaju volju za istu.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija