Jump to content

jedna osoba-dvije pretplate na dvije adrese?


stela2

Preporučene objave

živim sa kćerkom i zetom u zajedničkom domaćinstvu i plaćamo pretplatu na ime zeta.

ja imam svoj stan (vlasništvo) koji sam neko vrijeme iznajmljivala, no već duže vrijeme je prazan.

kćer je odjavila rtv pretplatu sa opaskom da u tom stanu više nitko ne živi. jednom mjesečno kćer ode u taj prazan stan da ga prozrači, prekontrolira i uzme račune. tako se je tamo zatekla kad je pozvonio kontrolor za pretplatu. rekla mu je da tu nitko ne živi, no on je zapisao da je zatekao nekoga u stanu. molim da me savjetujete što mi je raditi ako dobijemo račun za plaćati pretplatu. obzirom mi, kao zajedničko domaćinstvo već plaćamo jednu pretplatu, da li moramo plaćati još jednu? kako hrt-u dokazati gore navedeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jednom mjesečno kćer ode u taj prazan stan da ga prozrači, prekontrolira i uzme račune.

vrlo jednostavno,čak nije bitno da li igdje plaćaš pretplatu....pretplata se plaća na uređaj ,a ne na prazan stan ....čak možeš i živjeti unutra samo ne smiješ imati uređaje koji mogu primiti tv signal.....s obzirom da je prazan stan ,ako dobijete račun,napravite žalbu i nek kontrolor pregleda stan i nek napiše gdje je vidio uređaje........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav!

Imam slicnu situaciju. Zivim u stanu koji je vlasnistvo roditelja (konkretno vodi se na tati). Tata placa RTV pristojbu uredno. No, nismo zajednicko domacinstvo. Tata dio godine boravi u stanu iako mu je adresa na osobnoj drukcija.

U slucaju kontrole, mogu li se ja pozvati na cinjenicu da je tata vlasnik stana i da je uredni platisa RTV pristojbe, dati njegov OIB i traziti da provjere navedeno? Ili moram placati posebnu pretplatu?

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Imam slicnu situaciju. Zivim u stanu koji je vlasnistvo roditelja (konkretno vodi se na tati). Tata placa RTV pristojbu uredno. No, nismo zajednicko domacinstvo. Tata dio godine boravi u stanu iako mu je adresa na osobnoj drukcija.

U slucaju kontrole, mogu li se ja pozvati na cinjenicu da je tata vlasnik stana i da je uredni platisa RTV pristojbe, dati njegov OIB i traziti da provjere navedeno? Ili moram placati posebnu pretplatu?

Hvala na odgovoru!

ako potpišeš prijavu za pristojbu moraš plaćati.

otac koji je vlasnik stana i plaća pristojbu može na drugim mjestima posjedovati rtv prijemnike i plaćati samo jednu pristojbu.

stan je od ova .uređaji i stvarui su od oca. stan koristi (povremeno ali ga koristi).

nema obvezu plaćati još jednu pristojbu.

ali ako ti potpišeš prijavu za plaćanje pristojbe imaš obvezu bez obzira što i otac plaća HRT pristojbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Vezano uz temu...vrlo slično.

 

Imam u svom vlasništvu stan i grasonjeru (na dvije adrese), i na obje plaćam RTV pretplatu na svoje ime.

Naime, u stanu živim sa ženom i sinom, a u garsonjeri živi moja mama koja je prijavljena na toj adresi.

Moram li plaćati obje pretplate ili samo jednu? Ne bih htio mami stvoriti probleme s inkasatorima, a opet zašto plaćati 160, ako je po zakonu 80kn.

Pomoć?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano uz temu...vrlo slično.

 

Imam u svom vlasništvu stan i grasonjeru (na dvije adrese), i na obje plaćam RTV pretplatu na svoje ime.

Naime, u stanu živim sa ženom i sinom, a u garsonjeri živi moja mama koja je prijavljena na toj adresi.

Moram li plaćati obje pretplate ili samo jednu? Ne bih htio mami stvoriti probleme s inkasatorima, a opet zašto plaćati 160, ako je po zakonu 80kn.

Pomoć?

 

ako si potpisao dvije prijave imaš obvezu vršiti plaćanje po obije prijave.

ako si potpisao samo jednu prijavu plaćaj pristojbu po prijavi koju si potpisao.

drugu pristojbu zanemari (ili odjavi pismeno i preporučeno i sa povratnicom). ako stigne rješenje za ovrhu obvezno pisati prigovor. usporavati račun u cijelosti s obrazloženjem da plaćaš pristojbu. kao dokaz priloži kopioje uplatnica.

bilo bi poželjno koristiti uslugu odvjetnika da bi HRT imao trošak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
ako potpišeš prijavu za pristojbu moraš plaćati.

otac koji je vlasnik stana i plaća pristojbu može na drugim mjestima posjedovati rtv prijemnike i plaćati samo jednu pristojbu.

stan je od ova .uređaji i stvarui su od oca. stan koristi (povremeno ali ga koristi).

nema obvezu plaćati još jednu pristojbu.

ali ako ti potpišeš prijavu za plaćanje pristojbe imaš obvezu bez obzira što i otac plaća HRT pristojbu.

 

 

Evo da nastavim na svoje pitanje od prije godine dana :D

Danas na vrata dolaze dvojica koji se predstavljaju kao kontrolori drzavne televiizije. Jedan mi mahne zutom plastificiranom karticom ispred lica na kojoj sam samo uspjela procitati: Kontrolor.

Oni imaju podatak o prezimenu koji su procitali na vratima stana i imaju podatak "da se tu trosi struja". Pitam kakve to ima veze. Kazu: znaci netko zivi. Objasnim da je stan tatin, da je on na drugoj adresi, da su stvari njegove da je on uredan platisa. Prijete mi sudom i kaznom ako se "ne dogovorimo". Ja se smijem i pitam koga ce tuziti jer moje ime ne znaju. Kazu, oni ce tatu. A tata placa.

Drugi tip vadi mobitel i kaze sad ce on MUP zvati i pitati tko zivi na ovoj adresi i onda cu dobiti kaznu i od HRT-a i Elektre (ne znam kako su do Elektre dosli). Ja kazem nazovite. E ipak ne ce. Kazem da ne ce jer nema ovlasti. Kaze on ima, jer oni su drzavna televizija.

Kazem da sam trazila pravni savjet o tome trebam li placati, ali oni tvrde da oni znaju bolje od pravnika - ne pitaju ni kod koga pravni savjet. Lupaju neke clanke, prijete kaznama, ni u jednom trenutku ne pitaju imam li TV. Oni su kazu utvrdili da ja tu zivim i sad ce meni doci kazna. Hocu li potpisati? Rekoh, ne. I onda ljuti odose.

 

Sto da sad ocekujem? Ako dodje kazna, pisem li prigovor na to?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.tata dio godine boravi u stanu i plaća pretplatu tamo gdje inaće boravi...po tome u tom stanu koji je njegov ne bi trebao plaćati pretplatu.

2.ti živiš u stanu i odvojeno si kučanstvo od oca,što znaći da bi ti trebala plaćati pretplatu.

 

imaš osnova da se izvlačis s time da je to tv od oca itd....međutim zakon o televiziji je da nekažem nakaradan jer ako oni ustanove da ti imaš bilo koji uređaj koji može gledati tv program ,npr kompjuter,tablet itd....ti automatski isto postaješ tv pretplatnik...

 

kompjuter tebi može isključivo biti za internet ili bilo što drugo,ali zakonodavci nisu na tom nivou da to shvate.....

normalno,pravi žalbu,ali sa ovakvim zakonima je sve moguće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru!

Samo jos da priupitam; iako smo dva kucanstva, ja s roditeljima ima sastavljen ugovor o dozivotnom uzdrzavanju - spominjem to jer sam na stranicama HRT-a nasla da pod kucanstvo smatraju zajednicke prihode, troskove zivota, itd. Igra li to ikakvu ulogu?

I isto oni na svojim stranicama kazu da je obveznik "osoba koja u svom vlasnistvu ili posjedu ima TV". A ako nije moj? Znam da se sad hvatam za slamke. Nije toliko stvar u 80 kn mjesecno - mada se bojim da bi tu oni lupili i neke "zaostatke", nego u principu - doci mi na vrata i prijetiti MUP-om.

U svakom slucaju, mogu li ja sad stvarno ocekivati od njih nekakvu kaznu, prijavu, ovrhu, upozorenje....?

Hvala jos jednom i sorry sto gnjavim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru!

Samo jos da priupitam; iako smo dva kucanstva, ja s roditeljima ima sastavljen ugovor o dozivotnom uzdrzavanju - spominjem to jer sam na stranicama HRT-a nasla da pod kucanstvo smatraju zajednicke prihode, troskove zivota, itd. Igra li to ikakvu ulogu?

I isto oni na svojim stranicama kazu da je obveznik "osoba koja u svom vlasnistvu ili posjedu ima TV". A ako nije moj? Znam da se sad hvatam za slamke. Nije toliko stvar u 80 kn mjesecno - mada se bojim da bi tu oni lupili i neke "zaostatke", nego u principu - doci mi na vrata i prijetiti MUP-om.

U svakom slucaju, mogu li ja sad stvarno ocekivati od njih nekakvu kaznu, prijavu, ovrhu, upozorenje....?

Hvala jos jednom i sorry sto gnjavim.

 

Poštovana!

 

Mislim da vam ne mogu ništa i da su ispucali svoje argumente pred vašim vratima u pokušaju da vas prisile da potpišete prijavu!

Vjerojatno neće podnijeti nikakvu prijavu jer potrošnja struje nije nikakav argument da imate prijemnik! Člankom 34. st.5 Zakona o HRT je regulirano da prijemnik morate prijaviti 30 dana od dana stjecanja ili 15 dana od dana promjene mjesta stanovanja, tako da vi uvijek na prekršajnom ročištu možete izjaviti da ste kontrolorima izjavili da nemate nikakav uređaj (oni moraju dokazati da ste ga imali, pa čak zbog toga u prijavi navode tip i vrstu uređaja) jer ga niste ni imali, a kad bi ga stekli izvršili bi prijavu u zakonskom roku (30 dana od dana stjecanja)! Ako vas prekršajni sudac i osudi, kazna će biti maksimalno 1000 kn uz sudske troškove! Kontrolori imaju običaj uvaliti "uhvaćenom" novom pretplatniku uplatnicu od 480 kn kao određenu kaznu, ali to nije UTEMELJENO NA ZAKONU! Dužni ste plaćati samo pretplatu nakon datuma prijave! Ako pak želite izbjeći daljnja maltretiranja, dobrovoljno prijavite prijemnik na posebnom obrascu na stranicama HRT-a, a tad će te imati i argument za eventualni prekršajni postupak da ste prijavili uređaj u zakonskom roku kad ste ga stekli, a naravno prije ga niste imali!:propis:

 

Ažurirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

ukratko muči me ovaj bauk s pristojbom... otišao sam od roditelja koji su oduvijek plaćali pristojbu i uselio u stan. Tamo držim stolno računalo i tablet, no televiziju nikada ne gledam jer ju na kraju ni nemam, no vidim na forumu da sam kao obveznik i radi toga plaćati pristojbu?!

Zanima me konkretno ako bi mi gospoda pozvonila na vrata i počela prodavati priče, jasna je stvar da je stan moja privatna imovina i da ja nikoga nisam dužan puštati unutra, je li tako? Ako policija nema ovlasti za takav ulazak, kako si oni daju za pravo tako širiti dezinformacije... Tim više ne moram im ni otvoriti vrata. A u slučaju da treba voditi razgovor mogu izaći ispred vrata, jel...

Nisam ja taj koji treba dokazivati da ja nemam TV, nego oni da ga imam. Pa kako to u praksi rade? Osim ako isprepadaju ljude i tako ih nagovore da nešto potpišu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ukratko muči me ovaj bauk s pristojbom... otišao sam od roditelja koji su oduvijek plaćali pristojbu i uselio u stan. Tamo držim stolno računalo i tablet, no televiziju nikada ne gledam jer ju na kraju ni nemam, no vidim na forumu da sam kao obveznik i radi toga plaćati pristojbu?!

Zanima me konkretno ako bi mi gospoda pozvonila na vrata i počela prodavati priče, jasna je stvar da je stan moja privatna imovina i da ja nikoga nisam dužan puštati unutra, je li tako? Ako policija nema ovlasti za takav ulazak, kako si oni daju za pravo tako širiti dezinformacije... Tim više ne moram im ni otvoriti vrata. A u slučaju da treba voditi razgovor mogu izaći ispred vrata, jel...

Nisam ja taj koji treba dokazivati da ja nemam TV, nego oni da ga imam. Pa kako to u praksi rade? Osim ako isprepadaju ljude i tako ih nagovore da nešto potpišu...

 

U pravu ste, to rade samo da na prepad sami priznate posjedovanje uređaja pa u svom formularu za prijavu imaju čak i rubriku u koju unose vrstu i marku uređaja! Normalno je da razgovarate ili ne razgovarate ako ne želite s njima pred vratima! Bolje je što manje razgovarati, a dovoljna je izjava da nemate nikakav prijemnik i da vas to uopće ne zanima! AKO ipak prijava dođe do suca za prekršaje možete jednostavno izjaviti da nemate nikakav prijemnik, čak ni pametan telefon a kompjuter koristite samo na poslu ili kod roditelja, a u svom stanu uglavnom samo prenoćite! Naravno ni u vozilu nemate radio prijemnik ako glasi na vas!

Kao argument možete na sudu i pokazati neki prastari mobitel bez mogućnosti pristupa internetu! Teret dokazivanja da imate uređaj je na njihovom odvjetniku, ali ako nemaju nikakav dokaz teško da će se odlučiti za prijavu!:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da ako je dovoljno da kontrolorima se ne dozvoli ulazak u stan i da na sudu kažete ja nemam ništa prolazi samo u slučajevima gdje htv odustane od vas....ako ne odustanu ,oni navedu neki razlog (tipa čuli su tv pred vratima ili vidjeli kroz prozor) te zatraže od suda ulazak u stan sa nalogom ....i onda čovjek lijepo svaki dan čeka kad će mu netko na vrata pokucati i vidjeti da li on ima nešto od prijemnika....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se gorand! Radi se o igri živaca a konačno suci nisu skloni povjerovati u nevjerojatne argumente da postoji netko tko nema televizor, radio, smartphone, radio u autu ili kompjuter, ali u pitanju je naznačeno da se kontrolori još nisu pojavili i tko zna hoće li i kada i ljudski je kupovati vrijeme! Ako se pojave uvijek se može napraviti prijava sa izlikom da uređaj imaš tek nekoliko dana i da je baš dobro da su došli pa ne moraš sam raditi prijavu! Naravno nikakva plaćanja prije prijave ne dolaze u obzir!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1- a konačno suci nisu skloni povjerovati u nevjerojatne argumente da postoji netko tko nema televizor, radio, smartphone, radio u autu ili kompjuter,

2-Naravno nikakva plaćanja prije prijave ne dolaze u obzir!

1.moramo biti realni ,tko bi u današnje vrijeme povjerovao da netko nema prijemnik....a usput taj netko neda da se pogleda da nema prijemnik.....večina ljudi kad ne bi imala prijemnik bi rekla kontroloru da uđe i uvjeri se i doviđenja ...riješen problem...

2.naravno,dok ne bude morao nek ne plaća...

 

inaće izbjegavanja plaćanja obaveza nije u redu....međutim nek gospoda zakonodavci smisle novi pošten ,realan i razuman zakon o pretplati,pa nek onda očekuju da ljudi i plaćaju....

pod tim smatram da visina pretplate treba bi razumna...da se pretplata ne plaća na kompjuter jer to je najobičnija glupost....itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav!

Evo mene opet - uz isprike sto gnjavim.

Danas je stigla Obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka, opomena po zapisniku broj....

U Obavijesti mi citiraju clanke Zakona s iznosima kazni od 1000, 5000 i 2000 kn za neprijavljeni prijamnik.

U nekom obrazlozenju stoji da je kontrolor navedenog datuma bio na navedenoj adresi i ustanovio da se ne placa pristojba za 1 TV prijamnik - kontrolor nije bio u stanu, niti u jednom me trenutku nije pitao imam li prijamnik, rekao je da se "ovdje trosi struja" i poslali su mi uplatnicu na 240 kn koju ako platim, oni ce obustaviti prekrsajni postupak protiv mene.

Opomena nije dosla na potpis (preporuceno), samo je ubacena u sanducic, tako da imam srece da ju postar nije krivo ubacio sto se znalo dogadjati prije s postom.

Pisem prigovor je li tako? Sto mogu ocekivati nakon prigovora i postoji li neki vremenski rok u kojem oni mogu reagirati ili narednih 10 godina trebam iscekivati hoce li mi lupiti ovrhu :D?

Jos jednom hvala svima koji imaju zivce za mene odgovarati mi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Evo mene opet - uz isprike sto gnjavim.

Danas je stigla Obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka, opomena po zapisniku broj....

U Obavijesti mi citiraju clanke Zakona s iznosima kazni od 1000, 5000 i 2000 kn za neprijavljeni prijamnik.

U nekom obrazlozenju stoji da je kontrolor navedenog datuma bio na navedenoj adresi i ustanovio da se ne placa pristojba za 1 TV prijamnik - kontrolor nije bio u stanu, niti u jednom me trenutku nije pitao imam li prijamnik, rekao je da se "ovdje trosi struja" i poslali su mi uplatnicu na 240 kn koju ako platim, oni ce obustaviti prekrsajni postupak protiv mene.

Opomena nije dosla na potpis (preporuceno), samo je ubacena u sanducic, tako da imam srece da ju postar nije krivo ubacio sto se znalo dogadjati prije s postom.

Pisem prigovor je li tako? Sto mogu ocekivati nakon prigovora i postoji li neki vremenski rok u kojem oni mogu reagirati ili narednih 10 godina trebam iscekivati hoce li mi lupiti ovrhu :D?

Jos jednom hvala svima koji imaju zivce za mene odgovarati mi!

 

Zanimljivo je da iznos "kazne" varira od 240 do 480 kn iako NIGDJE u zakonu nije navedena odredba o retroaktivnom plaćanju pretplate! Napisao sam već da NEMAJU NIKAKVO zakonsko pravo naplaćivati pretplatu za vrijeme prije prijave prijemnika jer bi ta odredba trebala biti IZRIJEKOM navedena u nekom zakonu! Na koji se zakon i koji članak pozivaju kad žele naplatiti tih 240 kn? Vi sada možete: 1. Platiti taj iznos i postati njihov pretplatnik! 2. Prijaviti prijemnik KOJEG STE UPRAVO NABAVILI a prije ga niste imali i niste niti gledali i slušali RTV program u svom stanu, već samo kod roditelja! (prijavnicu imate na stranici HRT a rok za prijavu je prema zakonu o HRT 30 dana od dana nabavke prijemnika) 3. Ignorirati opomenu sa mogućom prijavom prekršajnom sudu i plaćanjem MAKSIMALNE kazne od 1000 kn za fizičku osobu! Nije sigurno da će im sudac povjerovati, jer je teret dokazivanja da imate prijemnik na njima, a inkasator ne zna ni marku prijemnika što inače obavezno upisuju u zapisnik! Ovršiti vas ne mogu jer niste njihov pretplatnik, i ako to pokušaju izjavite prigovor! Mogu vas prijaviti prekršajno, ali o tome sam pisao prije! Činjenica je da će te imati stalni pritisak uz moguću prekršajnu prijavu pa bih ja da sam na vašem mjestu prijavio prijemnik (znači varijanta 2.) Tad možete i službu naplate HRT-a izvijestiti pismeno sa povratnicom (crvenom) da ste u skladu sa člankom 34, stavak 5 zakona o HRT-u prijavili u zakonskom roku prijemnik koji ste upravo nabavili! Oni će vjerojatno odustati od retroaktivne naplate i prekršajnog postupka jer za to više ne bi imali osnove!:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kazna je 240kn tako da se neisplati gubiti živce s nadmudrivanjima od kada je tv itd...ako se želi poslati pretplatnik................međutim ,ako se ne želi biti pretplatnik (nemate tv ) a oni nisu ustanovili da ga imate,a naveli su...prijavite ih za laganje....normalno ,morat će te im dopustiti ulazak u stan da se uvjere da nemate prijemnik....i kad to završi,možda odustanu od vas....

već sam jednom napisao da kad se zakaće,teško ih se oterasiti i živjeti pod pritiskom,ali ako nemate tv,komp (mobitel se ne pokazuje) ili ga nećete imati još jedno vrijeme,napravite prigovor i nek provjere ......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima. Moram priznati da sam i sama razmisljala o opciji da jednostavno prijavim i da ih se rijesim (ali ne po njihovoj uplatnici, nego na HRT-ovim stranicama).

Ali ono sto me muci; sto ako ja stvarno ne bih morala placati, buduci da njihovi zakoni nisu jasni? Naime, ja sam UISTINU u ocevu stanu - nije to neki izgovor za njih, stan je na tati, stvari unutra su njegove. Nismo isto kucanstvo, tata je prijavljen na drugoj adresi, ali s roditeljima imam sklopljen kod biljeznika ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, a kucanstvo se kod HRT-a tretira kao zajednicki prihodi i rashodi - po Ugovoru s roditeljima oni su "na mojim prihodima i rashodima". A tata je godinama uredni pretplanik HRT-a, ima trajni nalog.

Hvala jos jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima. Moram priznati da sam i sama razmisljala o opciji da jednostavno prijavim i da ih se rijesim (ali ne po njihovoj uplatnici, nego na HRT-ovim stranicama).

Ali ono sto me muci; sto ako ja stvarno ne bih morala placati, buduci da njihovi zakoni nisu jasni? Naime, ja sam UISTINU u ocevu stanu - nije to neki izgovor za njih, stan je na tati, stvari unutra su njegove. Nismo isto kucanstvo, tata je prijavljen na drugoj adresi, ali s roditeljima imam sklopljen kod biljeznika ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, a kucanstvo se kod HRT-a tretira kao zajednicki prihodi i rashodi - po Ugovoru s roditeljima oni su "na mojim prihodima i rashodima". A tata je godinama uredni pretplanik HRT-a, ima trajni nalog.

Hvala jos jednom!

 

Zakon je jasan, i budući da ste ODVOJENO kućanstvo morate plaćati pretplatu ako imate prijemnik! (članak 34, stavak 6) Fizički ste odvojeni od roditelja i NE STANUJETE zajedno! Znači zanemarili ste drugi dio stavka 6 "koje ZAJEDNO STANUJU i zajednički troše svoje prihode"!

Kako će sudac ili sutkinja odlučiti u konkretnom slučaju možete znati jedino ako vaš slučaj dođe na sud! Moje iskustvo je da se obično stave na stranu jačeg (a to niste vi) pa čak koriste i infantilnu argumentaciju da se pretplata mora plaćati čak i ako nemate struje, a jedna je izjavila "naravno da morate plaćati, pa i ja plaćam"! :psuje: U svakom slučaju odluka je vaša! Siguran sam da im ne morate platiti ništa prije inspekcijskog nadzora i prijave jer to ne postoji nigdje u zakonu i radi se o varijanti APP te predstavlja izvanredni prihod HRT-a ako pristanete na reket!:sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji i šansa da oni pošto su vam ispostavili račun za platiti,a svodi se na to da su oni ustanovili da imate 1 tv,a vi to ignorirate i odete sami napraviti da ste upravo kupili tv,...a oni ne odustanu od svoje nakane...i dođete na sud....i tada ovisite da li će vam sud povjerovati da vi niste imali tv,a oni kažu da jeste i baš ste tad onda kupili tv i prijavili....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji i šansa da oni pošto su vam ispostavili račun za platiti,a svodi se na to da su oni ustanovili da imate 1 tv,a vi to ignorirate i odete sami napraviti da ste upravo kupili tv,...a oni ne odustanu od svoje nakane...i dođete na sud....i tada ovisite da li će vam sud povjerovati da vi niste imali tv,a oni kažu da jeste i baš ste tad onda kupili tv i prijavili....

 

Oni nisu usli u stan. Njihov argument je bio "da se ovdje trosi struja". Ni u jednom me trenutku nisu pitali imam li tv. Nisu me ni pitali placam li pretplatu. Nisu TV spomenuli , samo struju :D I oni su utvrdili da tu ja zivim. A ne znaju ni tko sam ja. Ime su pokupili s postanskog sanducica najvjerojatnije. Tako da koliko god ja ne mogu dokazati da sam ga tek kupila, oni definitivno ne mogu dokazati da sam ga imala.

Da su poslali uplatnicu na jedan mjesec, ok, ali te fore sa zaostatcima.... Stan je mogao biti prazan do jucer... Oni to ne znaju. I mahanje iskaznicom kao da su tajna sluzba, prijetnje MUP-om i Elektrom (to mi je najjace).... Ljuta sam kao ris...Ali sam svjesna da bi se moj inat mogao meni obiti o glavu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni nisu usli u stan. Njihov argument je bio "da se ovdje trosi struja". Ni u jednom me trenutku nisu pitali imam li tv. Nisu me ni pitali placam li pretplatu. Nisu TV spomenuli , samo struju :D I oni su utvrdili da tu ja zivim. A ne znaju ni tko sam ja. Ime su pokupili s postanskog sanducica najvjerojatnije. Tako da koliko god ja ne mogu dokazati da sam ga tek kupila, oni definitivno ne mogu dokazati da sam ga imala.

Da su poslali uplatnicu na jedan mjesec, ok, ali te fore sa zaostatcima.... Stan je mogao biti prazan do jucer... Oni to ne znaju. I mahanje iskaznicom kao da su tajna sluzba, prijetnje MUP-om i Elektrom (to mi je najjace).... Ljuta sam kao ris...Ali sam svjesna da bi se moj inat mogao meni obiti o glavu....

 

Sviđa mi se kako razmišljate Thannya!:palac: Bit će te dobri na sudu ako zatreba!:zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni nisu usli u stan. Njihov argument je bio "da se ovdje trosi struja". Ni u jednom me trenutku nisu pitali imam li tv. Nisu me ni pitali placam li pretplatu. Nisu TV spomenuli , samo struju :D I oni su utvrdili da tu ja zivim. A ne znaju ni tko sam ja. Ime su pokupili s postanskog sanducica najvjerojatnije. Tako da koliko god ja ne mogu dokazati da sam ga tek kupila, oni definitivno ne mogu dokazati da sam ga imala.

Da su poslali uplatnicu na jedan mjesec, ok, ali te fore sa zaostatcima.... Stan je mogao biti prazan do jucer... Oni to ne znaju. I mahanje iskaznicom kao da su tajna sluzba, prijetnje MUP-om i Elektrom (to mi je najjace).... Ljuta sam kao ris...Ali sam svjesna da bi se moj inat mogao meni obiti o glavu....

 

Nemojte biti naivni.Maltretirati će vas do besvjesti.Ignorirati će sve vaše dopise,žalbe i slično.Imam odluku Vlade RH da ne trebam plaćati pretplatu,ali su mi poslali ovrhu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledaj thannya,slažem se ja posve s tobom...ali tu oko pretplate neke stvari nisu normalne,tako da normalno razmišljanje tu nema šanse....nedavno je bio slučaj gdje su studentu ili studentici naplatili pretplatu jer živi odvojeno od svoje obitelji (što je normalno jer studira izvan mjesta) i ima laptop.....po tome čovjek nesmije imati laptop bez pretplate...to je najobičnija glupost,ali svi kažu da je to po zakonu da mogu naplatiti pretplatu....evo jedan od linkova http://net.hr/danas/hrvatska/hrt-u-lovu-na-studente-ako-imaju-laptop-moraju-platiti-rtv-pristojbu/

 

ti kažeš nisu ni vidjeli tv...pa zato sam ti i rekao da ili plati tih 200ak kn i nastavi plaćati pretplatu ili moraš njih optužiti da su slagali u izvješću....jer ako ti prešutiš tu njjihovu "kaznu" i sama prijaviš tv...tko kaže da oni neće pokrenuti postupak i to tražiti........

 

tvoja samostalna prijava ima smisla ,samo ako idemo sa pretpostavkom da će oni s tim biti zadovoljni....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nemaju bas racunicu financijsku natjerivati se oko 200 kn, a netko je tu na forumu rekao da je za fizicke osobe maksimalna kazna 1000. Vjerujem da mojom prijavom TV uredjaja ce biti postignut njihov cilj; a taj je da me natjeraju da postanem pretplatnik.

U svakom slucaju, mislim da su mi vece sanse da me ostave na miru tako, nego da se s njima povlacim po sudovima. Ako nista drugo, za moje mentalno zdravlje bolje je da izbjegnem sudove.

A vidjet cemo. A ovih dvjesto kuna sto cu ustedjeti i ne platiti njima, mogu uplatiti misu da se uskoro kao u svim normalnim drzavama prestane placati pretplata, nego samo programi koje zelim gledati i placati. :D

Hvala vam svima jos jednom na strpljenju i dobronamjernim savjetima! <3

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poruka svim studentima:

Niste dužni plaćati još jednu pristojbu ako primjerice živite u drugom gradu dok studirate,a u mjestu prebivališta plaćate pretplatu vi ili vaši roditelji.Nije važno imate li laptop,računalo ili pametni mobitel.HRT će vam svakako pokušati naplatiti još jednu pristojbu,možda će vam prijetiti,poslati prijavu,ovrhu,ali po zakonu ne smiju.Put do istjerivanja pravde bit će dugačak i mukotrpan,ali ne odustajte.Na svima nama je da promijenimo način na koji jedna javna ustanova poput HRT koja bi trebala biti tvornica kulture i kulturnog ophođenja prema svojim građanima posluje te je od javnog servisa svojim građanima postala nešto sasvim suprotno te iste te građane maltretira metodama zastrašivanja,ucjenama i nepravovaljanim ovrhama što ipak pripada nekim drugim vremenima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija