Jump to content

Ostecenje drzavne imovine


ekv

Preporučene objave

Pozdrav,

par pitanja za Vas, naime situacija sljedeca, iman 19 godina i ostetila san policijska vozila pod utjecajen alkohola,kazna procjenjena na oko 2400 kn. U stanici su mi rekli da ce sudac odluciti o kazni i da cu je dobit na kucnu adresu, nisu rekli da cu dobit poziv na sud, iako mislim da bi trebala? Sto ako, ne platim kaznu,prvi put san kaznjavana,mogu li se izvuc radom za opce dobro ili uvjetnom? Mogu li ulozit zalbu s obziron da san (propali haha) student i neman primanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje će se raditi o kaznenom djelu oštećenja tuđe stvari iz čl. 235. KZ-a, koje se progni po službenoj dužnosti, ako je počinjeno na štetu državne imovine.

 

Prije suda stići će poziv sa DORH-a za tzv. prvim ispitivanjem (ako već nije obavljen), a nakon toga, imajući u vidu sve okolnosti, i pod uvjetom da se radi o prvom kaznenom djelu, to će se riješiti putem kaznenog naloga sa uvjetnom osudom, ali štetu načinjenu automobilima ćete biti dužna naknaditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne platin iden u zatvor?

 

Ako će biti uvjetna osuda (a najvjerojatnije bude), onda će u sklopu nje biti naložena naknada učinjene štete, što će u slučaju da to ne učinite, otvoriti mogućnost opoziva uvjetne osude i određivanja izdržavanja kazne zatvora.

 

No, ishod tog postupka ovisio bi prije svega o vašim financijskim prilikama, ako su izuzetno loše i ostanu takve, teško da će se ići u opoziv. No, svakako se potrudite naknaditi štetu, jer vam ne treba živciranje oko toga hoće li vam ili ne, opozvati uvjetnu osudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako će biti uvjetna osuda (a najvjerojatnije bude), onda će u sklopu nje biti naložena naknada učinjene štete, što će u slučaju da to ne učinite, otvoriti mogućnost opoziva uvjetne osude i određivanja izdržavanja kazne zatvora.

 

No, ishod tog postupka ovisio bi prije svega o vašim financijskim prilikama, ako su izuzetno loše i ostanu takve, teško da će se ići u opoziv. No, svakako se potrudite naknaditi štetu, jer vam ne treba živciranje oko toga hoće li vam ili ne, opozvati uvjetnu osudu.

 

 

Prva ligaa,hvala pubo,ovo je najje.enija stranicu koju san vidila.hvala :)

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako će biti uvjetna osuda (a najvjerojatnije bude), onda će u sklopu nje biti naložena naknada učinjene štete, što će u slučaju da to ne učinite, otvoriti mogućnost opoziva uvjetne osude i određivanja izdržavanja kazne zatvora.

 

No, ishod tog postupka ovisio bi prije svega o vašim financijskim prilikama, ako su izuzetno loše i ostanu takve, teško da će se ići u opoziv. No, svakako se potrudite naknaditi štetu, jer vam ne treba živciranje oko toga hoće li vam ili ne, opozvati uvjetnu osudu.

 

I jos pitanje,znaci ako ne platin kaznu,i ne opozovu uvjetnu ako bude sto ce se dogidit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Nisan ni mislila da ce mi bit oprosteno. Mene samo cudi kako nitko ovdje nije znao ili nije rekao da se na mlade punoljetnike primjenjuje Zakon o sudovima za mladež i da nema kazne zatvora,nego upucivanje u odgojnu ustanovu na privremeni ili stalni boravak i ostale odgojne mjere. Tako dakle nema ni uvjetne osude nego sudski ukor itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, zahvaljujem na povratnom infu.

 

Mene samo cudi kako nitko ovdje nije znao ili nije rekao da se na mlade punoljetnike primjenjuje Zakon o sudovima za mladež i da nema kazne zatvora,nego upucivanje u odgojnu ustanovu na privremeni ili stalni boravak i ostale odgojne mjere.

 

Što se ovog tiče - vidite si odredbe čl. 104-106. Zakona o sudovima za mladež, pa ćete vidjeti pod kojim uvjetima se primjenjuju odredbe maloljetničkog kaznenog prava (iznimka). Ovaj puta imali ste sreću. Za ovo naknadno neće biti tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, zahvaljujem na povratnom infu.

 

 

 

Što se ovog tiče - vidite si odredbe čl. 104-106. Zakona o sudovima za mladež, pa ćete vidjeti pod kojim uvjetima se primjenjuju odredbe maloljetničkog kaznenog prava (iznimka). Ovaj puta imali ste sreću. Za ovo naknadno neće biti tako.

 

 

Oces se kladit da oce?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NIsta ekipa,nadan se da necu vise svracat na ovi portal;hvala vam na odgovorima i pomalo. Peace

 

Samo ti skupljaj ovakve gluposti u svoj dosje. I onda ti se može dogoditi da se za koju godinu nađeš na krivom mjestu u krivo vrijeme. Ni kriva ni dužna. Možda ti kakav gelipter pokloni zlatni lančić. Pa se ustanovi da je pripadao kakvoj bakici ubijenoj prilikom provale. Pa ti dušo sa takvim huliganskim dosjeom dokazuj da nisi bila 'u ekipi'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj emotikon smijeh je stavljen iz razloga jer vidim da "Ekv" nažalost ne shvaća u kojem smjeru ide. Ne kažem da nije moguće da ćete i za ova druga (ne)djela proći "lišo", ali ono što je zabrinjavajuće, je da vi, koliko vidim uopće ne shvaćate bit problema, i nažalost, opcija koju je Felixx spomenuo, danas-sutra jeste moguća.

 

A nakon navršene 21. godine života, nema više popusta. U bilo kojem pogledu, a prošlost postaje otegotnom itekako.

 

No, svatko je "kovač svoje sudbine", na nama ovdje je da pokušamo ukazati na "kriva skretanja", ali u konačnici volan je u vašim rukama. Pa dokle stignemo.

 

Želim vam sreću, Ekv. I pamet. Život je prekratak da ga tratite na ovaj način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka rijec koju si reka je istina. Svjesna san i ja toga svega,ali nista ne poduziman. Mozda odgojme mjere i urode plodon. Evo bas danas popodne su mi zvali oca iz CZSS Split (inace studiran u Splitu) i posto san sad doma rekli da in se javin nakon blagdana...jeli to neka ajmo rec preventivna mjera dok se ne donese presuda ili sto li vec?

 

G-man hvala ti i sve najbolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je ona iznimka koju je spomenuo G-man - procjenjivat će imaju li odgojne mjere uspjeh, je li ovakvo ponašanje odraz nezrelosti i godina ili nečeg drugog i sl. Nije to ne znam kako strogo i često se ide linijom manjeg otpora (s ciljem zaštite tvoje ličnosti i razvoja), ali kako kaže G-man, sve do možda jednom.

 

I ako može malo pitanje, što studiraš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je ona iznimka koju je spomenuo G-man - procjenjivat će imaju li odgojne mjere uspjeh, je li ovakvo ponašanje odraz nezrelosti i godina ili nečeg drugog i sl. Nije to ne znam kako strogo i često se ide linijom manjeg otpora (s ciljem zaštite tvoje ličnosti i razvoja), ali kako kaže G-man, sve do možda jednom.

 

I ako može malo pitanje, što studiraš?

 

Upravni studij :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija