Jump to content

Komunalni redar-žalba na rad


PlanB

Preporučene objave

Dakle, kome se zaliti ili bar skrenuti pozornost na potpuno nejasne, da ne kazem sulude odluke komunalnog redara u vezi s "odrzavanjem javnih povrsina" ...

 

Prosla sam cijeli internet, i nisam nasla ijedno mjesto gdje bih mogla ukazati na njihove odluke koje, po meni, nemaju veze s vezom.

Ima toga vise, ali ovo sad sto su napravili je prevrsilo svaku mjeru.

 

Pitam se koje oni uopce obrazovanje imaju, i ima li na toj gradrevini bar jedan predmet s temom ekologije?

....

Da ne duljim, kome se zaliti na odluke redara od opceg znacaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, kome se zaliti ili bar skrenuti pozornost na potpuno nejasne, da ne kazem sulude odluke komunalnog redara u vezi s "odrzavanjem javnih povrsina" ...

 

Prosla sam cijeli internet, i nisam nasla ijedno mjesto gdje bih mogla ukazati na njihove odluke koje, po meni, nemaju veze s vezom.

Ima toga vise, ali ovo sad sto su napravili je prevrsilo svaku mjeru.

 

Pitam se koje oni uopce obrazovanje imaju, i ima li na toj gradrevini bar jedan predmet s temom ekologije?

....

Da ne duljim, kome se zaliti na odluke redara od opceg znacaja?

 

Do komunalnog redara meni npr je nemoguce doci, na interentu ne neki spisak po gradskim kotarevima i kad dodjes tamo u pravilu su zakljucana vrata, nemaju objavljen MOB ni e-mail, ti gradski kotarevi su prohujalo s vihorom-ostaci socijalizma i takvog ponasanja, tajnik me primio s nogu i otvreno kazao da ide na kvau i da mu se zuri !! Sramota ziva.A da je komunalni redar na terenu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalba ide odjelu za komunalni sustav i komunalno redarstvo grada/općine

 

A postoji načelnik ili gradonačelnik pa im se može obratit pismeno ili usmeno.

A i komunalni redar ujutro dođe na posao pa prije izlaska bar popije kavu :zbunj:

 

Dakle, zalba ide - njima !?

Jooj, boze, koja smo mi zemlja...

 

Zapravo ispada da su njihove odluke neupitne, i da nitko ne kontrolira njihov rad.

Za posljedice tih nepromisljrnih ili sasvim krivih odluka koje su urodile samo stetom i jos gorim stanjem nego sto je bilo prije- nitko nije odgovoran. Oni i dalje peru po svojem.

(Ne bih sad iznosila konkretne postupke, jer bi potrajalo..., ali ovdje gdje sam ja svojim su odlukama promasili ceo fudbal. Ili ne rade nista, ili rade jos vecu stetu...

Da ne pricam o objasnjenjima koja dobijem od njih!)

 

:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo ispada da su njihove odluke neupitne, ...

Nije točno.Ako su postupili protivno zakona i propiaa onda jesu,a ako se nekome ne sviđa kako su zakoni i propisi napisani a kom redari poštuju te zakone i propise onda je to drugi par opanaka.

 

Ne znamo što je i kako bilo a to je bitno da vidimo tko je pogriješio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, zalba ide - njima !?

Jooj, boze, koja smo mi zemlja...

 

Zapravo ispada da su njihove odluke neupitne, i da nitko ne kontrolira njihov rad.

Za posljedice tih nepromisljrnih ili sasvim krivih odluka koje su urodile samo stetom i jos gorim stanjem nego sto je bilo prije- nitko nije odgovoran. Oni i dalje peru po svojem.

(Ne bih sad iznosila konkretne postupke, jer bi potrajalo..., ali ovdje gdje sam ja svojim su odlukama promasili ceo fudbal. Ili ne rade nista, ili rade jos vecu stetu...

Da ne pricam o objasnjenjima koja dobijem od njih!)

 

A kako da vam pomognemo ako ne želite objasniti u čemu je problem?

 

Je li stvar u tome da ste vi nešto prijavljivali komunalnom redaru pa ne reagira, ili su vam oni dostavili nekakve 'naredbe' za ćišćenje javnih površina, košenje trave i sl..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni konkretno nitko ne treba pomoci, niti trazim pomoc za sebe.

Nije u pitanju nikakav osobni odnos niti naredbe komunalca-mene.

 

Jednostavno njihove pogresne odluke u vezi s odrzavanjem javnih povrsina.

 

Ja ne trazim pomoc za sebe ,nego trazim mjesto na kome se moze ukazati na njihove pogresne odluke. Izgleda da toga nema.

 

Sto kad oni nesto narede, neki veci zahvat u prirodi s objasnjenjem da to tako treba jer ce se ne znam sto dogoditi..., a za godinu dana ispadne samo steta na tom mjestu, nikakvo poboljsanje niti ono stanje za koje su oni rekli da ce biti nakon te intervencije. Zatim je potrebna jos veca intervencija nego sto bi bila potrebna bez njihova intervrniranja... Nikakve odgovornosti, nicega... Njihovo je razmisljanje -razmisljanje od danas do sutra.

I tako ucestalo...

 

Izgleda da mi preostaje jedino privatna tuzba.

Ponavljam, sto kad njihove odluke ne urode predvidenim rezultatom u koji se oni kunu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I propisi su često 'lokalni', pogotovo komunalni, tako da bi uz problem bilo dobro znati i lokaciju. :)

 

Ako nešto nije jasno što se tiče vlasti, postoji Zakon o pravu na pristup informacijama, pa ih možete priupitati.

 

Ako problem nije malen, vjerojatno ljudi o tome diskutiraju na Facebooku ili na forumima, i to je dobar put u nalaženju rješenja, a šutiti o tome ili tražiti neki univerzalni pravni lijek koji vrijedi za sve lokacije i za sve probleme, rijetko može nešto riješiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalba ide odjelu za komunalni sustav i komunalno redarstvo grada/općine

 

A postoji načelnik ili gradonačelnik pa im se može obratit pismeno ili usmeno.

A i komunalni redar ujutro dođe na posao pa prije izlaska bar popije kavu :zbunj:

 

Sivko nisi me shvatio, komunalnog edara nije bilo danima su vrata od gradskog kotara bila zaljucana usred sezone s obrazlozenjeme da je tajnik na godisnjem odmoru(zar vrijeme stane kad tajnik ode na godsnji?), NAPOKON kad sam docekala otkljucana vrata tajnik me primo s nogu i naprosto izgurao van da ima dogovor za kavu....a da sve mogu reci i njemu i ne treba mi komunalni redar koji je na terenu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da se ne razumijemo,odn.da nema univerzalnog pravnog rijeka na komunalne odredbe :(

 

Mjesto je takvo da su ljudi stariji ili jamraju u sebi i medu sobom, i ni sama nemam face niti ga mislim otvarati... Nista od svemirske vaznosti, jednostavno zaredane lose odluke. Sto tu nije jasno?

Po meni nije rjesenje dizati facebook grupe niti ne znam sto..., nego ih nauciti raditi.

Isto kako se lamentira na faceu, tako se lamentira i tu...

A, sve je ionako vec gotovo, samo se vec bojim pomisliti sto je sljedece. Jer kad oni posalju ljude na teren, kad se vi vratite doma, sve je vec gotovo. I, opet mozete samo lamentirat...:(

 

Ažurirano

 

Santolina, ocito sve podobni diletanti koji su tim mjestom uhvatili boga ta bradu...

Tipicno za nas...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da se ne razumijemo,odn.da nema univerzalnog pravnog rijeka na komunalne odredbe

 

Tako je.

Neke komunalne odredbe pojedinog grada ili općine su čak u suprotnosti sa raznim zakonima.

Ali u većini slučajeva, komunalne odredbe su valjane, a usvojila ih je lokalna samouprava, izglasane su na nekoj skupštini predstavnika koje su birali građani.

 

 

 

Mjesto je takvo da su ljudi stariji ili jamraju u sebi i medu sobom, i ni sama nemam face niti ga mislim otvarati... Nista od svemirske vaznosti, jednostavno zaredane lose odluke. Sto tu nije jasno?

Po meni nije rjesenje dizati facebook grupe niti ne znam sto..., nego ih nauciti raditi.

Isto kako se lamentira na faceu, tako se lamentira i tu...

A, sve je ionako vec gotovo, samo se vec bojim pomisliti sto je sljedece. Jer kad oni posalju ljude na teren, kad se vi vratite doma, sve je vec gotovo. I, opet mozete samo lamentirat...:

 

 

Pa glavni problem kod nas i jest što ljudi samo jamraju, umjesto da imaju kolektivnu svijest o tome da su oni ti koji takve odluke donose.

A to pogotovo može biti istina kada se radi o lokalnoj samoupravi.

 

Kod nas se popularizira fama da je politika nešto 'prljavo i pokvareno' i da se pošteni ljudi time ne bave.

 

I tko se onda time bavi? Razni smutljivci, udruge, bedaki bez ideja.

 

Većina odluka u našoj politici, jednako na nacionalnoj kao i na lokalnoj razini, bazira se na ad hoc odlukama ili plasiranim idejama nekih pojedinaca ili grupica , bez ikakvog plana i smisla.

Zato se pametni ljudi sa pravim idejama trebaju početi baviti politikom.

Na nacionalnoj razini to je teško. Ali na lokalnoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod nas se popularizira fama da je politika nešto 'prljavo i pokvareno' i da se pošteni ljudi time ne bave.

 

I tko se onda time bavi? Razni smutljivci, udruge, bedaki bez ideja.

 

Većina odluka u našoj politici, jednako na nacionalnoj kao i na lokalnoj razini, bazira se na ad hoc odlukama ili plasiranim idejama nekih pojedinaca ili grupica , bez ikakvog plana i smisla.

Zato se pametni ljudi sa pravim idejama trebaju početi baviti politikom.

Na nacionalnoj razini to je teško. Ali na lokalnoj?

 

Upravo to- ad hoc i nepromisljene odluke.

 

A,za percepciju politike i politicara u drustvu nije kriv nitko drugi nego oni sami.

Zale se na percepciju, ali u radu nema pomaka.

 

Osim toga, mozda se svi ne zele baviti politikom, ali je legitimno ocekivati od ljudi koji se zele baviti i koji su to sami izabrali- odgovornost i savjesno obavljanje duznosti.

 

Zasto oni ne bi imali odgovornosti?

Svi je imaju,i u tzv.najbeznacajnijem poslu, ali na njih se to nikada ne odnosi.

(idem u off ali ne mogu zaboraviti ono kerumovo "ja cu u Sabor doc kad ja to hocu"-

i nikom nista!

Nek njemu njegova radnica to kaze.

 

I,tko odrzava takvo stanje? Ni hdz ni sdp nego zajedno oboje.))

 

Ugl., ovaj postupak komunalca necu zaboraviti, mislim da ce me cuti kad se pokaze da nisu bili u pravu, a jos je bilo vremena sve ispraviti ili odluciti drugacije.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija