Jump to content

Predaja prijedloga na zemljišnjiku ?


pape

Preporučene objave

Ima nas 5 suvlasnika na nekoliko parcela i sklopili smo ugovor o zamjeni parcela i ovjerili ga u javnog bilježnika.

Nas četvero živimo u Dubrovniku a jedan suvlasnik u Sloveniji, te me zanima ovo:

1. Mogu li ja sam kao jedna od 4 stranaka i 1 protustranka u ugovoru o zamjeni, sam potpisati i predati prijedlog za uknjižbu, na zemljišnik

2. Hoće li u tom slučaju proći uknjižba za sve stranke i protustranku ugovora ?

3. Koje dokumente osim ugovora, je potrebno priložiti prijedlogu uknjižbu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima nas 5 suvlasnika na nekoliko parcela i sklopili smo ugovor o zamjeni parcela i ovjerili ga u javnog bilježnika.

Nas četvero živimo u Dubrovniku a jedan suvlasnik u Sloveniji, te me zanima ovo:

1. Mogu li ja sam kao jedna od 4 stranaka i 1 protustranka u ugovoru o zamjeni, sam potpisati i predati prijedlog za uknjižbu, na zemljišnik

2. Hoće li u tom slučaju proći uknjižba za sve stranke i protustranku ugovora ?

3. Koje dokumente osim ugovora, je potrebno priložiti prijedlogu uknjižbu ?

 

vi imate novaca na bacanje ? zamjena imovine podliježeplaćanju poreza za svakog sudionika zamjene.

zašto niste tražili razvrgnuće suvlasništva.sud donese odluku. porez plaćaonaj ko stekne veču vrijednost od onoga što je imao prije razvrgnuća suvlasništva.

 

ali sad kad postoji ugovor koji je ovjerio javni bilježnik po tom ugovoru ste obvezni prijavit poreznu obvezu (u roku od 30 dana) bez obzira upisali vlasništvo ili ne.

nevjerujem da će vam jedan ugovor proći u grutovnici

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na strpljenju, ako malo slabije shvaćam neke stvari

Ok, znači ne može bez njegove punomoći nikako.

Koliko shvaćam, znači i svi ostali suvlasnici trebaju svak za sebe pisati zahtjeve za uknjižbu i odnijeti ih na zemlisnjik.

Jesam li dobro shvatio.

Hvala na strpljenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maloprije sam bio na zemljišniku i kažu da ne treba nikakva punomoć i da može jedna osoba da preda zahtjev za svih.

Vi postupite kako vam kažu,budući da vam to ide u prilog,no ja ću se držati odredbi Zakona.

Naime,temeljem odredbe članka 89.a Zakona o parničnom postupku ,u zemljišnoknjižnom postupku glede ponošenja prijedloga za uknjižbu: “Stranku kao punomoćnik može zastupati samo odvjetnik, ako zakonom nije drugačije određeno.

Stranku može kao punomoćnik zastupati osoba koja je s njome u radnom odnosu, ako je potpuno poslovno sposobna.

Stranku kao punomoćnik može zastupati srodnik po krvi u pravoj liniji, brat, sestra ili bračni drug – ako je potpuno poslovno sposoban i ako se ne bavi nadripisarstvom.”

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi postupite kako vam kažu,budući da vam to ide u prilog,no ja ću se držati odredbi Zakona.

Naime,temeljem odredbe članka 89.a Zakona o parničnom postupku ,u zemljišnoknjižnom postupku glede ponošenja prijedloga za uknjižbu: “Stranku kao punomoćnik može zastupati samo odvjetnik, ako zakonom nije drugačije određeno.

Stranku može kao punomoćnik zastupati osoba koja je s njome u radnom odnosu, ako je potpuno poslovno sposobna.

Stranku kao punomoćnik može zastupati srodnik po krvi u pravoj liniji, brat, sestra ili bračni drug – ako je potpuno poslovno sposoban i ako se ne bavi nadripisarstvom.”

 

Ali oni su svi 'stranka u postupku'.

Svaki od njih pet je potpisnik tog dokumenta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija