Jump to content

djecji nakon smrti u njemackoj


Delta70

Preporučene objave

pozdrav svima.neznam gdje bi se obratio pa se nadam pomoc od vas.prica ide ovako..brat mi je umro u njemackoj u 38 godini od infarkta,imao je ugovor o radu ,socijalno osiguranje,mirovinsko osiguranje.radio je nesto vise od mjesec dana.pitanje.imaju li njegova djeca pravo na djecji doplatak iz njemacke.on nazalost nije stigao podnjeti zahtjev dok je bio ziv.hvala i bog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima.neznam gdje bi se obratio pa se nadam pomoc od vas.prica ide ovako..brat mi je umro u njemackoj u 38 godini od infarkta,imao je ugovor o radu ,socijalno osiguranje,mirovinsko osiguranje.radio je nesto vise od mjesec dana.pitanje.imaju li njegova djeca pravo na djecji doplatak iz njemacke.on nazalost nije stigao podnjeti zahtjev dok je bio ziv.hvala i bog

 

kao i u HR za dječiji doplatak je potrebno podnijeti zahtjev. kako će umrla osoba podnijeti zahtjev?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega bovu.nesto mi je jasno a nesto nije.kod nas kad netko umre drugi supruznik zatrazi neko pravo.pitanje je kako ce supruga umrlog zatraziti to pravo kad je ona u hr a pokojni je radio u njemackoj,nazalost kratko tako da nije imao vremena prevesti sve papire koji se traze a i poznavanje njemackog i administracie,gdje mora ,kada itd.pitao sam neke ljude ali se oni nisz susreli sa takvom situacijom.po novom zakonu u njemackoj djeca radnika koji radi u njemackoj a djeca su mu u hrvatskoj ima pravo na djecji doplatak cak i cetiri godine unazad.jedan mi je covjek rekao zato sto je umro ujutro u stanu u sest ujutro da nema pravo ,da se desilo na putu za posao ili na poslu druga prica.covjek je imao kredit i sada udovica ima veliki problem,dvoje djece je u pitanju,molim ako netko ima nekoga u njemackoj koji je potkovan sa dobrim znanjem jezika i regula koji tamo vrijede da ga zamoli da propita malo tu situaciju.pokojni je imao samo 38 godina,tragedija,znam da vjerovatno ima i gorih situacija ali svakome je njegov kriz najtezi.hvala svima i molim jos jednom za informacije.bog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.covjek je imao kredit i sada udovica ima veliki problem,

 

udovica ima problemaako je nasljedni i nasljedilajeimovinu u vrijednost (visini) iznosakredita.

ako nema što za nasljediti nije obvezna vračat kredit (osim ako je jamac platac)

 

Ažurirano

 

.po novom zakonu u njemackoj djeca radnika koji radi u njemackoj a djeca su mu u hrvatskoj ima pravo na djecji doplatak cak i cetiri godine unazad.

 

on višene radi u njemačkoj. prava i u njemačkoj počinju podnošenjem zahtjeva. osobakoja je umrla nemože podnijeti nikakav zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija