Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

bare

djecji nakon smrti u njemackoj

Preporučene objave

pozdrav svima.neznam gdje bi se obratio pa se nadam pomoc od vas.prica ide ovako..brat mi je umro u njemackoj u 38 godini od infarkta,imao je ugovor o radu ,socijalno osiguranje,mirovinsko osiguranje.radio je nesto vise od mjesec dana.pitanje.imaju li njegova djeca pravo na djecji doplatak iz njemacke.on nazalost nije stigao podnjeti zahtjev dok je bio ziv.hvala i bog

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
pozdrav svima.neznam gdje bi se obratio pa se nadam pomoc od vas.prica ide ovako..brat mi je umro u njemackoj u 38 godini od infarkta,imao je ugovor o radu ,socijalno osiguranje,mirovinsko osiguranje.radio je nesto vise od mjesec dana.pitanje.imaju li njegova djeca pravo na djecji doplatak iz njemacke.on nazalost nije stigao podnjeti zahtjev dok je bio ziv.hvala i bog

kao i u HR za dječiji doplatak je potrebno podnijeti zahtjev. kako će umrla osoba podnijeti zahtjev?

Podijeli ovu objavu

kolega bovu.nesto mi je jasno a nesto nije.kod nas kad netko umre drugi supruznik zatrazi neko pravo.pitanje je kako ce supruga umrlog zatraziti to pravo kad je ona u hr a pokojni je radio u njemackoj,nazalost kratko tako da nije imao vremena prevesti sve papire koji se traze a i poznavanje njemackog i administracie,gdje mora ,kada itd.pitao sam neke ljude ali se oni nisz susreli sa takvom situacijom.po novom zakonu u njemackoj djeca radnika koji radi u njemackoj a djeca su mu u hrvatskoj ima pravo na djecji doplatak cak i cetiri godine unazad.jedan mi je covjek rekao zato sto je umro ujutro u stanu u sest ujutro da nema pravo ,da se desilo na putu za posao ili na poslu druga prica.covjek je imao kredit i sada udovica ima veliki problem,dvoje djece je u pitanju,molim ako netko ima nekoga u njemackoj koji je potkovan sa dobrim znanjem jezika i regula koji tamo vrijede da ga zamoli da propita malo tu situaciju.pokojni je imao samo 38 godina,tragedija,znam da vjerovatno ima i gorih situacija ali svakome je njegov kriz najtezi.hvala svima i molim jos jednom za informacije.bog

Podijeli ovu objavu

.covjek je imao kredit i sada udovica ima veliki problem,

udovica ima problemaako je nasljedni i nasljedilajeimovinu u vrijednost (visini) iznosakredita.

ako nema što za nasljediti nije obvezna vračat kredit (osim ako je jamac platac)

Ažurirano

.po novom zakonu u njemackoj djeca radnika koji radi u njemackoj a djeca su mu u hrvatskoj ima pravo na djecji doplatak cak i cetiri godine unazad.

on višene radi u njemačkoj. prava i u njemačkoj počinju podnošenjem zahtjeva. osobakoja je umrla nemože podnijeti nikakav zahtjev.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad