Jump to content

Odjava pretplate nekoliko pitanja


545

Preporučene objave

0)Ako/kada dođe prijedlog za ovrhu i bude se trebalo dokazivati na sudu da je odjavljeno, kako riješiti problem što osoba na koju glasi pretplata često bude na putu i nije u mogućnosti osobno doći na sud ili možda uopće primiti poštu ako treba osobno potpisati? Što ako treba potpisati za primitak toga, i ne preuzme se ta pošiljka, može li ovrha proći?

Može li netko drugi u ime pretplatnika poslati dokaz o odjavi?

Je li HRT dužan dati potvrdu da je odjavljena pretplata ako se odjavi osobno kod njih?

 

1) S obzirom da je način odjave koliko sam shvatio proglašen neustavnim kako to da odjavnica i dalje sadrži te neustavne dijelove.

 

2) Ukoliko u odjavnici maknem ono što mi se ne sviđa odjava neće vrijediti?

 

3) Ako odjavim po njihovoj odjavnici u kojoj im dozvoljavam to sve što mi se ne sviđa(dozvola kontrole i mogućnost pokretanja pretplate po njihovoj želji) mogu li se i dalje obraniti od ovrhe dokazivanjem da je HRT primio moju odjavu?

 

4)Na koji način dokazati sudu da je HRT zaprimio moju odjavu? Povratnica potvrđena dokazuje samo da su primili neku poštu ali ne i koju točno.

 

5) Može li se uzeti odvjetnik koji će se baviti svim tim problemima umjesto pretplatnika te uzimati sudske troškove kao naknadu za to? Ukoliko ima netko takav neka se slobodno javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4) Ako nakon odjave nisu stizali računi, odjava je u redu. Odjavljeni ste i na sudu će vidjeti datum odjave (i sve podatke o dugu).

 

0) Važno je podići preporučenu pošiljku. Rok za podizanje je 5 radnih dana (kad pošta radi)., npr. ako je obavijest ostavljena u ponedjeljak, zadnji dan je subota. Podizanje pošte - HP spminje zakonskog zastupnika (i/ili skrbnika), ili opunomoćenu osobu. Za sud i drugo - ne znam, nisam gledao, uspoređivao i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4) Ako oni odluče slat račune jer nisu uspjeli obavit provjeru nepostojanja prijamnika postaje li odjava automatski nevaljana?

 

0) Gdje/kome prijaviti opunomoćenika za podizanje pošiljke u ime odjavljenog pretplatnika?

Što ako se ne podigne pošiljka u tih 5 dana, ide li automatski nakon toga ovrha?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4) Ne znači da je odjava nevaljala. Ako stigne račun treba poslati žalbu, ako je moguće.

 

0) Sami napišete punomoć (ima neki formular i u NN) i ovjerite kod JB, a ako je samo za poštu, može i u pošti - link http://www.posta.hr/punomoc-4783 .

Ako se ne podigne, pokreću ovrhu. Ne vjerujem da stvarno šalju više puta - uvijek piše "3. SLANJE"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

0)

Ako se ne podigne, pokreću ovrhu. Ne vjerujem da stvarno šalju više puta - uvijek piše "3. SLANJE"

 

Znači u slučaju da odem npr. na more na 2 tjedna i baš onda me potrefi ta ovrha, onda mi nema pomoći?

 

Je li moguće nekako "automatizirati" taj postupak borbe s HRTom da ne zahtijeva angažman niti trošak odjavljenog pretplatnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja kažem susjedi da povremeno provjeri poštu. Ona nazove, pročita datum i ja dođem u Zagreb...

užas

kad promisliš 80kn nije ni puno mjesečno ako uračunamo da za to imaš slobodu

zbilja je na granici isplativosti da bi se zezao s tim, trošenje vremena i goriva za sud, uzimanje slobodnog dana s posla, hitno putovati nazad s mora itd.

 

al kad se sjetiš da nakon 30 godina plaćanja tog smeća možeš kupit rabljeni auto, ipak nije svejedno

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za 7 minuta na sudu trošak odvjetnika je 1000kn. Sud ima pravo smanjiti trošak, ali pitanje je hoće li to učiniti...

 

(Editirajte pojam...)

 

hoćeš reć da će Hanžeković i HRT ipak razmislit drugi put kad budu morali platit odvjetničke troškove?

zašto nisam upisao pravo, mogao sam se obogatit na tome

 

mislim da ću se ipak onda odlučit za odjavu, samo moram riješit tu punomoć da mogu umjesto pretplatnika na koga glasi rješavat to, i angažirat susjede za poštu po potrebi i pomirit se s tim da mi nekad može ljetovanje propast ili će me koštat 100 eura više za put do zg i nazad opet :D

a o inozemstvu ne smijem ni pomislit onda dok god ne vidim da je hrt odustao zapravo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

mislim da ću se ipak onda odlučit za odjavu,

 

najjednostavija odjava je da odeš u rtv servis predašim staru prijemnik i tražišpotvrdu o rashodu (nedostatak djelova i nemogućnost popravka). za tu potvrdu bi trebaio imati prijavu pristojbe sa koje serviser prepiše podatke.pošalješ u HRT uz pisamce (čijekopije čuvaš) preporočeni i sa povratnicom.jeftinije je od bilježnika a nema izjave za omogučavanje njuškanja po kući/stanu.

 

Ažurirano

 

hoćeš reć da će Hanžeković i HRT ipak razmislit drugi put kad budu morali platit odvjetničke troškove?

zašto nisam upisao pravo, mogao sam se obogatit na tome

 

 

HRT plaća troškove. Hanžeković svoj trošak naplati od HRT-a ili stranke koja izgubi spor.

 

ima puno odvjetnikakoji jedva krpaju kraj s krajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najjednostavija odjava je da odeš u rtv servis predašim staru prijemnik i tražišpotvrdu o rashodu (nedostatak djelova i nemogućnost popravka). za tu potvrdu bi trebaio imati prijavu pristojbe sa koje serviser prepiše podatke.pošalješ u HRT uz pisamce (čijekopije čuvaš) preporočeni i sa povratnicom.jeftinije je od bilježnika a nema izjave za omogučavanje njuškanja po kući/stanu.

Ažurirano

To s prijamnikom je kolko znam stara metoda, je li potrebna uopće zezancija oko toga, pogotovo što nemam niti prijavu sa podatcima prijamnika, niti sami prijamnik?

 

 

 

 

HRT plaća troškove. Hanžeković svoj trošak naplati od HRT-a ili stranke koja izgubi spor.

 

ima puno odvjetnikakoji jedva krpaju kraj s krajem.

 

Pretpostavljam da na potvrđenoj povratnici negdje treba pisati da se radi o odjavi kako ne bi bilo zabune ako uopće postoji rubrika za to što se nalazi u pošiljci.

Ne postoji mogućnost da mi na licu mjesta daju potvrdu o izvršenju odjave?

 

Naravno ne smijem zaboraviti niti punomoć kod bilježnika da mogu obavljati ta sudska xxxxx bez pretplatnika na kojeg glasi? Punomoć moram napraviti i za podizanje pošte?

Naravno moram i susjedu angažirat i napravit rezervni ključ za poštu, možda čak i podmitit poštara i djelatnice u pošti da mi jave kada stigne.

 

Možda bi mi se bilo pametno prije svega savjetovat sa odvjetnikom koji me misli zastupat u budućim ovršnim prijedlozima da se upozna sa mojom dodatnom problematikom oko punomoći?

Samo se nadam da će i to savjetovanje uračunati u buduće naknade koje će skupljati od sudova.

Trebam li ja onda ići na sud ako imam odvjetnika ili on to obavlja sam, ili se to poštom obavlja, ili kako to ide?

 

I dalje me muči što ovisim o tom žutom papiriću od poštara, nek se zagubi, ne završi u sandučiću, vjetar ga odnese, ili ne mogu dobiti slobodan dan, eto meni problema i troškova za 5 godina plaćanja pretplate i to odjednom.

 

Nekako mi je to previše sve varijabli i nesigurnosti

 

I zašto ima odvjetnika koji krpaju kraj s krajem kad ima stotine tisuća pretplatnika koje mogu rješavati i ubirati zaradu :D

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi 545,

Vi pretpostavljate neke stvari krivo, ili uveličavate probleme.

 

Ako ste odjavili pretplatu kako su propisali, nemate brige - bit ćete odjavljeni. Ne treba vam nikakva potvrda da ste odjavljeni.

 

Ako ste nešto prepravljali jer mislite da izjavom nekom dajete pravo da pretražuju vaš dom, to nije točno - štiti vas Ustav (nepovredivost doma) od takvih kontrola, bili vi prijavljeni ili odjavljeni. Znači treba predati nepromjenjenu izjavu.

 

Kad predate odjavu/izjavu nitko neće kako tvrdite u postu #3 "obavit provjeru nepostojanja prijamnika" (ako i dođe, to nije na način da vam ulazi u stan, osim ako ga pozovete).

 

Inače, dobro razumijem vašu frustraciju, i sam sam to prošao. To i koristim na sudu - link

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

1) S obzirom da je način odjave koliko sam shvatio proglašen neustavnim kako to da odjavnica i dalje sadrži te neustavne dijelove.

 

To je jako zanimljivo pitanje. :D

 

#4:

Ako želiš sigurnu potvrdu da je zaprimljeno ono što si predao, donesi dva istovjetna primjerka u urudžbeni HRT, jedan predaš, na drugi ti lupe žig s datumom primitka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno sam malo zbunjen čitajući novi zahtjev za odjavljivanje prijemnika pošto ne vidim razliku između zahtjeva od prije dvije godine a sada novog nakon odluke suda od 08mj. ove godine.

 

Naime, ja bih htio odjaviti pristojbu koja glasi na moga oca koji je preminuo. Problemje sljedeći, piše da treba priložiti samo smrtni list ali što se desi nakon toga pošto ja živim na toj adresi? Dola niže piše da oni imaju pravo ulaziti u kuću i utvrditi dali je sve po zahtjevu točno i ako nije da pokreću kazneni postupak i što je to kazneni postupak u ovom slučaju?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvarni,

Ne piše da im morate ostaviti ključ.

Ako stalno držite otvorena vrata i uključen tv na sav glas, a niste pretplatnik, i potpišete da koristite prijemnik i date svoje podatke kontroloru, ne bih se začudio da vam stigne "Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka" (što uopće ne znači da je pokrenut takav postupak... ima o tome, pogledajte po forumu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sva vrata su zaključana, na dvorištu su dva psa jedino je na zidu kuće satelitska antena, a TV jedva da se upali kroz dan.

 

Čitajući ovaj zahtjev dole na kraju traži se potpis "DAVATELJ IZJAVE (obveznik plaćanja mjesečne pristojbe)" što ja nisam jer pristojba ne glasi na mene nego na preminulog oca. Smatram kada bih se tu potpisao automatski bih pristao na daljnje plačanje.

http://www.hrt.hr/fileadmin/dokumenti/ODJAVA_FIZIC__KE_NOVA.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sva vrata su zaključana, na dvorištu su dva psa jedino je na zidu kuće satelitska antena, a TV jedva da se upali kroz dan.

 

Čitajući ovaj zahtjev dole na kraju traži se potpis "DAVATELJ IZJAVE (obveznik plaćanja mjesečne pristojbe)" što ja nisam jer pristojba ne glasi na mene nego na preminulog oca. Smatram kada bih se tu potpisao automatski bih pristao na daljnje plačanje.

http://www.hrt.hr/fileadmin/dokumenti/ODJAVA_FIZIC__KE_NOVA.pdf

 

ma nigdje ne navodiš svoje ime. pošalješ im smrtni list umrlog obveznik sa adresom i imenom obveznika. umrla osoba ne može biti obveznik. ili odjavu pošalje neko ko plaća pristojbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nigdje se ne spominje "ulazak u dom". Dom je nepovrediv - v. čl. 34 Ustava.

 

Za antenu se ne plaća pristojba. Plaća se npr. za TV, radio prijemnik, auto-radio, tablet, PC, smartphone...

 

Ako želite sigurnost, riješite se prijamnika ili plaćajte pristojbu (što i nije strašno ako više ljudi gleda tv, i ako su dobri prihodi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Za antenu se ne plaća pristojba. Plaća se npr. za TV, radio prijemnik, auto-radio, tablet, PC, smartphone...

Ako želite sigurnost, riješite se prijamnika ili plaćajte pristojbu (što i nije strašno ako više ljudi gleda tv, i ako su dobri prihodi).

 

tablet, PC, smartphon ne podliježu plaćanju pristojbe ak nemaju ugraden prijemnik rtv signala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

@JinX007,

Vidite Hrt stranicu o odjavi - Neposjedovanje prijamnika u domaćinstvu

 

Ispunite zahtjev i odnesite na Prisavlje, ili pošaljite poštom preporučeno.

 

Ne morate puštati kontrolora u stan, nadam se da vam je to jasno, bez obzira na Izjavu o kontroli u zahtjevu, jer ona ne znači puštanje u stan.

(Prema dijelu321 presude brisan je dio Odluke: "... u slučaju odbijanja, odnosno, onemogućavanja HRT-a u provođenju kontrole posjeda Prijamnika HRT ovlašten ponovno prijaviti...").

 

'Ovjereni dokument' ne znači da morate ići ovjeravati zahtjev kod javnog bilježnika.

(potpis ne treba ovjeravati, vidjeti dio321 t.10)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Molim savjet, na odjavi se traži PRB i poziv na broj primatelja koje nemam na računu koji mi je inkasator dao. Što se tu treba upisati s obzirom da mi nije gledan broj prijemnika niti je još zaprimljena uplatnica? Zahvaljujem.

 

uz odjavu dostavi kopiju prijave. ako na prijavi nije naveden neki od podataka nemožeš ga navesti u odjavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Postovani , imam pitanje u vezi odjave rtv pretplate.

Prosli tjedan na vrata mi je pokucao sluzbenik HRT-a I ja glupa I naivna umjesto da pozovem supruga na koga glasi stan udjem u neki vid rasprave sa doticnim koji je bio blago neprijatan I drzao mi predavanje o tome kako se to mora placati . Pri tom cu napomenuti da sam u drugom stanju , I nije mi se dalo raspravljati . Rekao mi kak se to mora placati I trazio mi osobnu I ja sasava dam osobnu , I da platim odma na sta sam rekla da nemam novaca onda mi je ostavio potvrdu , I danas je stigao racun za tri mjeseca unazad.

Moje pitanje bi bilo da li ja mogu to sad platiti I otkazati pretplatu jer zaista I ne gledamo HRT , kao drugo primanja su nam manja jer sam na bolovanju a kao trece na racunu pise da placamo televizor !!! Sto mislim da nije uredu jer posle svega sto sam procitala , mi ne placamo televizor vec kao rtv frekvenciju .

Molim za savjet . Unaprijed zahvalna !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Bok, imam pitanje u vezi s odjavom pretplate.

 

Naime podstanar sam i placam pretplatu. Zbog preseljenja moram istu odjaviti i preseliti se natrag k roditeljima. Moram li placati pretplatu i kod roditelja (iako se tamo placa vec pristojba)?

Ako ne, je li dovoljno samo popuniti obrazac za promjenu adrese na stranici hrt-a?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, imam pitanje u vezi s odjavom pretplate.

 

Naime podstanar sam i placam pretplatu. Zbog preseljenja moram istu odjaviti i preseliti se natrag k roditeljima. Moram li placati pretplatu i kod roditelja (iako se tamo placa vec pristojba)?

Ako ne, je li dovoljno samo popuniti obrazac za promjenu adrese na stranici hrt-a?

Hvala unaprijed!

 

Jedno domaćinstvo (kućanstvo) je obveznik plaćanja samo jedne pretplate, tako da vašom odjavom vaša obveza prestaje! Odjavu izvršite na njihovom obrascu uz priloženu presliku osobne iskaznice! Sve šaljite obavezno preporučeno sa (crvenom) potvrdom primitka a možete i telefonski provjeriti da li je sve u redu sa vašom odjavom kako vam ne bi nastavili slati uplatnice na staru adresu i kako vas ne bi ovršili! :) Sve uplatnice do dana kad njihova služba zaprimi odjavu morati ćete podmiriti!:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, imam pitanje vezano za odjavu.. S 1.12 sam odselila u Njemačku, a odjavu za pretplatu sam napravila tek s 1.3. Popunila onaj obrazac i još ručno napisala da više ne živim u HR i navela svoju adresu u DE. Međutim, zaboravila sam s obrascem poslati i kopiju svoje osobne, te su mi s Hrt_a vratili taj moj obrazac za odjavu i podcrtali da traže i kopiju osobne. Problem je što su mi to poslali u HR na adresu na kojoj nisam, a ja sam to našla tek sad kad sam došla na gd..naravno i račune za mjesece od 3 mj do sad.. Moram li to platiti ili postoji neki način da ne platim s obzirom da odjava nije bila potpuna :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija