Jump to content

(ukradena) kartica


mario25

Preporučene objave

Pozdrav, nn počinioc je nekako došao do podataka moje kreditne kartice te pokupovao neke stvari preko interneta. Imam informaciju da je kupovao na ioffer-u i nekim nepoznatim kineskim stranicama. Zanima me dali je moguće doći do počinioca, tj. dali će te stranice našoj policiji dat ip adresu i podatke počinioca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija i da dođe do IP adrese počinitelja, teško da će ta adresa biti prava jer IP adresa se može sakriti, a mogao je kupovati i sa raznih lokacija koje imaju besplatan pristup internetu (kafići, mnogi gradovi.....) i samim tim se IP adresa mijenja.

 

Mislim da su vam šanse da pronađete počinitelja male, a sa kreditnom karticom treba oprezno postupati.

 

Posebno u gradovima gdje je besplatan pristup internetu jer su mnoge bežične veze hakirane.

 

O tom problemu se mogu naći informacije na netu na mnogim stranicama

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu dolazimo na suradnju između dviju država. Ako ona postoji, morat će dati podatke, ako je nema, može se eventualno pokušati službenim putem to zatražiti, ali uspjeh je upitan.

 

Nemojte se zamarati detaljima, podnesite kaznenu prijavu (ne košta vas ništa), navedite podatke koje imate, a dalje je na njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija