Jump to content

uručenje rješenja o mirovini


zmodri11

Preporučene objave

Odsutan sam bio od kuće kad mi je ovo novo rješenje o mirovini došlo, našao sam ga u poštanskom sandučiću. Žalio se i stigao mi odgovor odnosno odbijenica da nije pravovremeno. U stvari i ovu odbijenicu sam našao u poštanskom sandučiću. otišao u HZZO i tamo pitao kad mi je to uručeno opet mi rekli izgubio pravo žalbe. Navodno ako te poštar ne nađe dva puta treči put ubaci u sandučuć rješenje i HZZO to smatra urednom dostavom. E sad me zanima jel to tako jer na koverti piše osobno uručiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navodno ako te poštar ne nađe dva puta treči put ubaci u sandučuć rješenje i HZZO to smatra urednom dostavom. E sad me zanima jel to tako jer na koverti piše osobno uručiti?

nije tako. poštar je trebao ostaviti obavijest o pošiljci (na njoj je označen rok u kom pismeno možete podignuti u pošti). svaka koverta sadrži žig kad je pošta zaprimila pošiljku za slanje.

 

od nadležne pošte traži potvrdu kad je dostava izvršena /pismeno preporučeno i sa povratnicom)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odsutan sam bio od kuće kad mi je ovo novo rješenje o mirovini došlo, našao sam ga u poštanskom sandučiću. Žalio se i stigao mi odgovor odnosno odbijenica da nije pravovremeno. U stvari i ovu odbijenicu sam našao u poštanskom sandučiću. otišao u HZZO i tamo pitao kad mi je to uručeno opet mi rekli izgubio pravo žalbe. Navodno ako te poštar ne nađe dva puta treči put ubaci u sandučuć rješenje i HZZO to smatra urednom dostavom. E sad me zanima jel to tako jer na koverti piše osobno uručiti?

 

Poštar je postupio po pravilima.

Na koverti piše UP (upravni postupak) i kao takav poštar ga pokušava dostviti jedanput,ako ne dostavi prvi dan dostavlja ga slijedečeg radnog dana,a ako vas ni drugi dan ne nađe mora ga po pravilima potpisati(napiše kovčežić) i ubaciti u sandučić.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštar je postupio po pravilima.

Na koverti piše UP (upravni postupak) i kao takav poštar ga pokušava dostviti jedanput,ako ne dostavi prvi dan dostavlja ga slijedečeg radnog dana,a ako vas ni drugi dan ne nađe mora ga po pravilima potpisati(napiše kovčežić) i ubaciti u sandučić.

S obzirom da na kuverti piše " Osobno uručiti " , ovo je pravilo besmisleno. Nema logike !

Ako je tako onda bez obzira što piše na koverti, neka poštar odmah ubaci u sandučić bez nanašanja pošte 3 dana zaredom ! A i ovi koji šalju poštu, ako im nije bitno gdje će završiti ista pošta , zašto pišu naznaku " Uručiti osobno ili na ruke " ?

 

Znam da kada se recimo šalje pošta iz zemljišnih knjiga ( kod UP-a ), onda ima pravilo da ako se ista pošta ne uspije uručiti , objavljuje se na javnoj oglasnoj ploči gdje stoji par dana a što se smatra da je s istom poštom bio upoznat i onaj koji ju je trebao dobiti a nije. Pa mu tako prođe i rok žalbe ako je imao pravo na istu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da na kuverti piše " Osobno uručiti " , ovo je pravilo besmisleno. Nema logike !

Ako je tako onda bez obzira što piše na koverti, neka poštar odmah ubaci u sandučić bez nanašanja pošte 3 dana zaredom ! A i ovi koji šalju poštu, ako im nije bitno gdje će završiti ista pošta , zašto pišu naznaku " Uručiti osobno ili na ruke " ?

 

Znam da kada se recimo šalje pošta iz zemljišnih knjiga ( kod UP-a ), onda ima pravilo da ako se ista pošta ne uspije uručiti , objavljuje se na javnoj oglasnoj ploči gdje stoji par dana a što se smatra da je s istom poštom bio upoznat i onaj koji ju je trebao dobiti a nije. Pa mu tako prođe i rok žalbe ako je imao pravo na istu.

 

Plava se nesmijje ubaciti,a bijela UP koverta ide drugi dan u kaslić.Rukom dopisano osobno uručiti kao ni kad je odštampano već par godina ne znaći ništa na bijeloj koverti.Pravila su puna nebuloza ali tako je kako je.Bijela UP koverta sa povratnicom drugi dan nošenja ide u kaslić.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija