Jump to content

Žalba na presudu (ovrha HRT iz 2011)


bobo3

Preporučene objave

Hi!

1) Smije li sud ignorirati moj prigovor u vezi nadležnosti, ili su dužni navesti po kojim je to propisima? Da li će, ako to navedem u žalbi, doći do nove parnice i troška odvjetnika druge strane?

 

2) "Žalba se podnosi putem ovog suda, Županijskom sudu u Zagrebu, pismeno, u 3 primjerka."

Znači, poštom šaljem općinskom sudu, a u zaglavlju napišem Županijski sud Zagreb?

 

3) Na ročištu sam naveo kako zbog protuustavne izjave nisam bio u mogućnosti odjaviti pretplatu i da je zbog toga dug protuustavan (tema o ustavnosti).

U presudi su odgovorili da sam po zakonu o HRT-u (NN 137/2010) dužan plaćati pretplatu dok je ne odjavim ("Prema čl. 36. istog Zakona mjesečna pristojba se ne plaća ako se prijemnik odjavi, a način odjave prijemnika i kontrole plaćanja mjesečne pristojbe utvrđuje HRT svojom odlukom.").

Mislim da taj čl.36 ne vrijedi, (jer nisam bio u mogućnost napraviti odjavu), već:

- dnevno.hr spominje presudu - "da je njezina obaveza plaćanja pretplate prestala propašću prijemnika"

Da li je bitno povrijeđen postupak ili neko pravo, može li to biti razlog za žalbu?

 

ZPP :: Ovršni zakon :: Zakon o HRT-u iz 2010

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
3) Na ročištu sam naveo kako zbog protuustavne izjave nisam bio u mogućnosti odjaviti pretplatu i da je zbog toga dug protuustavan (tema o ustavnosti).

 

Danas sam dobio PRESUDU Županijskog suda:

- smanjili su troškove ovršnog postupka (samo stvarni trošak JB 98,40kn), ostaje 480kn + parn. trošak 725kn.

- "nije mogao odjaviti tv prijamnik" - nisu ni razmatrali, jer se ne radi o bitnoj povredi postupka (čl. 467 ZPP) i jer to nisam iznio tijekom prvostupanjskog postupka, zabranjeno je iznošenje novih činjenica (čl. 352 ZPP), valjda je trebalo to reći u prigovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio PRESUDU Županijskog suda:

- smanjili su troškove ovršnog postupka (samo stvarni trošak JB 98,40kn), ostaje 480kn + parn. trošak 725kn.

-

 

možda bi uspio s izvanrednom revizijom(čl.382.st.2. t.1. ZPP)

1) ako o tom pitanju revizijski sud još uvijek nije zauzeo shvaćanje odlučujući u pojedinim predmetima na odjelnoj sjednici, a riječ je o pitanju o kojemu postoji različita praksa drugostupanjskih sudova.

odluke drugostupanjskog suda u Rijeci na pp.

 

nisam naišao na zakonsku odredbu koja određuje da se pristojba (HRT) naplaćuje u sudskom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija