Jump to content

Takse i neupravni akt


trapavi

Preporučene objave

Evo ovako vam mogu odgovoriti: prije dva mjeseca predao zahtjev za upis nekretnine u gruntovnicu temeljem darovnog ugovora, priložio PRESLIKE: ovjereno 2.stupanjsko rješenje o statusu HRVI, kao i iskaznicu HVIDRE, temeljem tih dokumenata uredno izvršen upis u gruntovnicu!! (bez potvrde iz državne uprave). Sada se vratih iz Gradskog poglavarstva te prilikom predaje dokumentacije u pisarnici uredno pokazao iskaznicu HVIDRE i zapitao da li sam oslobođen plaćanja pristojbe, na što mi je teta s druge strane šaltera odgovorila da su HRVI oslobođeni plaćanja SVIH pristojbi gdje je potrebno priložiti administrativni biljeg (taksu). Dovoljno je bilo priložiti presliku iskaznice HVIDRe i to je to!! Inače, tko je oslobođen i gdje sve od plaćanja pristojbi piše u Zakonu o upravnim pristojbama , član 6. Zakona!! Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako vam mogu odgovoriti: prije dva mjeseca predao zahtjev za upis nekretnine u gruntovnicu temeljem darovnog ugovora, priložio PRESLIKE: ovjereno 2.stupanjsko rješenje o statusu HRVI, kao i iskaznicu HVIDRE, temeljem tih dokumenata uredno izvršen upis u gruntovnicu!! (bez potvrde iz državne uprave). Sada se vratih iz Gradskog poglavarstva te prilikom predaje dokumentacije u pisarnici uredno pokazao iskaznicu HVIDRE i zapitao da li sam oslobođen plaćanja pristojbe, na što mi je teta s druge strane šaltera odgovorila da su HRVI oslobođeni plaćanja SVIH pristojbi gdje je potrebno priložiti administrativni biljeg (taksu). Dovoljno je bilo priložiti presliku iskaznice HVIDRe i to je to!! Inače, tko je oslobođen i gdje sve od plaćanja pristojbi piše u Zakonu o upravnim pristojbama , član 6. Zakona!! Pozdrav svima!

 

Ne kužim (ako nije uvjet sve OK) zašto neko mora biti član HVIDR-e? zašto nije dovoljno rješenje o invalidnosti,nemam ništa protiv HVIDR-e al zašto neko mora biti njen član da bi ostavrio pravo koje mu zakon omogućuje,nisu oni jedini za invalide domovinskog rata baš kao i stranke moraš ovo,moraš ono,ja nikada nisam bio član ni jedne stranke,samo HDZ-a dok se još skupljali potpisi po ulicama i više ne želim biti član ni jedne stranke isto tako ni udruge,ponavljam pitanje ,jel članstvo HVIDR-e uvjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

triba biti tj imati status HRVI a ne biti član HVIDRE.

potvrda ne starija od 6 miseci-jer se možda nekima ukinija status.

potvrda se mora dati da ih mogu umetnuti u spis i imati pokriće zbog čega taksa nije naplaćena.

osim ovih iz požege ;-))....njima pola naplate i pola teta i tetak u svoj ambar;-))

...sve ima svoje razloge i svoju svrhu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Zaboravi sam napomenut da moraš bit najmanje 20% HVIDRA. Što podrazumjeva čla.63. ZOPHBDR-a,

Izvinjenje.

 

Žare.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Zbog potrebe legalizacije ili upisa vlasništva u gruntovne knjige, vlasničkih listova ili katastarskih planova ili neupravnih akata otiđite jedostavno u ured državne uprave za branitelje i tražite potvrdu o statusu RVI.S tom potvrdom ili više njih što će vam vrlo rado izvući i potpisati sa štambiljem odlazite i prilažete kao dokaz o statusu RVi.Netreba Vam nikakva iskaznica HVIDRA-e ili bilo koje Udruge proizašle iz DR-a.Plaćate samo trošak rada službenika i ništa više.Sve ovisi što Vam treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po " ZOPHBDR-a. " po članu 63. oslobođen si plaćanja sudskih , upravnih i javno bilježničkih pristojbi. SAMO PO NOVOM MORAŠ IMAT POTVRDU ODSJEKA ZA BRANITELJE. Potvrda ti ne smije biti starija od šest mjeseci. Činovnička posla.

Pozdrav svim istinskim braniteljima.

 

Žare.

nije točno . potvrda je trajni dokument. prilažeš kopiju a original daješ na uvid po zahtjevu nadležnih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija