Jump to content

Odlazak policijskog službenika sa statusom HRVI u mirovinu


apache70

Preporučene objave

, Skywalker007 je napisao:

Kompa-hvala puno. U dijagnozi piše F43.1 zbog trauma u obrani suvereniteta RH pošto sam bio maloljetan branitelj a sa 18.god došao u specijalnu. Znam da su komisije čudne i nagledao sam se brdo ne logičnih stvari na poslu ali eto ako ce se držati po pravilnicima trebali bi me proglasiti nesposobnim prema F43.1 zbog trauma u obrani suvereniteta RH. A pošto sam završio srednju policijsku školu ne znam zašto bi dobio profesionalnu kad sam proglašen nesposoban za policajca a to mi je i jedino zanimanje pa logika nalaže da bi trebalo biti opća e sad...

Gle, istu sam srednju školu završio kao i ti i samo tu srednju sam upisao nakon osnovne. Znači, drugo zanimanje osim policajca, nemam. 

Prvi put na komisiji hzmo-a, proglasili su me prof nesposobnim i poslali u mirovinu. 

Drugi pu, kada sam išao na obnovu postupka pred komisijom hzmo, , odbili su me kao nešto u stilu, pa šta onda ako si policajac sa f43. 1, možeš osim tog zanimanja s tom srednjom raditi neki manje zahtjevan posao kao npr biti ličilac. 

Tek na drugoj obnovi, gledajući od početka, a na trečoj komisiji hzmo, ostvario sam opću nesposobnost za rad i povećali su mi vojni dio sa 30 na 50 %. Sve to uz 30% hrvi. 

Sve je moguće, to ti želim napisati. Budi spreman na sve kombinacije od hzmo ali budi i uporan. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Kompa ili Šimunac :-) da shvatio sam i vidio puno nelogičnosti dok sam obilazio mirovinsko i vidio da bi tu moglo biti problema ali eto zato se i naoružavam nekakvim znanjem da znam što me čeka. koliko sam shvatio, prvo bi trebao riješiti HRVI prije odlaska u mirovinsko na komisiju, a ove komisije za HRVI nemam pojma niti da li su počele raditi. Uglavnom još jednom hvala Kompa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Hvala Kompa ili Šimunac :-) da shvatio sam i vidio puno nelogičnosti dok sam obilazio mirovinsko i vidio da bi tu moglo biti problema ali eto zato se i naoružavam nekakvim znanjem da znam što me čeka. koliko sam shvatio, prvo bi trebao riješiti HRVI prije odlaska u mirovinsko na komisiju, a ove komisije za HRVI nemam pojma niti da li su počele raditi. Uglavnom još jednom hvala Kompa.

Da. Ajmo reći, riješiti određenu temeljnu papirologiju. 

Ta papirologija ti na komisiji hzmo, može biti samo plus. 

Jesam, da Šimunac. 

" Oj Šimunska ti preduga cesto u te sam se, kasno vraćo često...." 

Sretno Šimunac! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Draganec, išta novo kod tebe?

Meni je MUP poslao "zahvalnicu" za moj doprinos za stvaranje Hrvatske.

Molio bih sve upućene za pomoć.
Da li se imam pravo žaliti, pošto mi nije prevedeno policijsko zvanje a svima ali baš svima iz moje policijske uprave je kad su odlazili u mirovinu?
Kome da se eventualno žalim, pritužim itd.?
Ili sudska tužba (na žalost sa osobnim novcima)?

Inače, razgovor sa djelatnicom MUP-a nadležnom baš za to je bio nesuvisan, nije ni znala što bi mi rekla, savjetovala i sl., niti po kojem pravilniku, zakonu i sl. nemam na to pravo, niti kome da se obratim... ma ništa suvislo, kao da je pala sa Marsa.
Najjadnije je bilo kad mi je rekla na telefon: Pokušajte kod vojske dobiti veći čin. Pa kakve ja veze imam sa vojskom ako sam u mirovini kao policajac.

Draganec, Mrljavac, Kompa, Apache70 i ostali... molio bih pomoć i unaprijed se zahvaljujem.

 

IMG_20180812_152946.jpg

uređeno: od petar2013
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar2013 je napisao:

Draganec, išta novo kod tebe?

Meni je MUP poslao "zahvalnicu" za moj doprinos za stvaranje Hrvatske.

Molio bih sve upućene za pomoć.
Da li se imam pravo žaliti, pošto mi nije prevedeno policijsko zvanje a svima ali baš svima iz moje policijske uprave je kad su odlazili u mirovinu?
Kome da se eventualno žalim, pritužim itd.?
Ili sudska tužba (na žalost sa osobnim novcima)?

Inače, razgovor sa djelatnicom MUP-a nadležnom baš za to je bio nesuvisan, nije ni znala što bi mi rekla, savjetovala i sl., niti po kojem pravilniku, zakonu i sl. nemam na to pravo, niti kome da se obratim... ma ništa suvislo, kao da je pala sa Marsa.
Najjadnije je bilo kad mi je rekla na telefon: Pokušajte kod vojske dobiti veći čin. Pa kakve ja veze imam sa vojskom ako sam u mirovini kao policajac.

Draganec, Mrljavac, Kompa, Apache70 i ostali... molio bih pomoć i unaprijed se zahvaljujem.

 

IMG_20180812_152946.jpg

Na hrvi idu 2 policijska zvanja gore a koja se zvanja prevode u vojni čin za izračun mirovine. 

Tako je bilo u mom slučaju. 

Hzmo je od mupa službeno tražio zvanje i dobio. 

Osobno nisam mupu pisao nikakva pismena vezano za isto. 

U mirovinu sam otišao iz mupa u kojemu sam jedino i radio. 

Vezano za isto, nisam siguran 100% ali vjerujem da igra ulogu i vještaćenje sa komisije iz Šarengradske, vezano za bolest-uzrok-posljedicu nastanka iste bolesti i na osnovu toga stjecanja prava na hrvi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam blage što se kod mene dogodilo.
Mišljenja sam da je to mirovinski namjerno napravio, iako im se sa ničim nisam zamjerio, povisio glas nisam nikad, jer su zatražili potvrdu o mom zvanju kad sam radio a ne potvrdu o prevođenju u dva viša zvanja (objašnjenje iz središnjice MUP-a).
Jednostavno, ni po mojoj žalbi mirovinskom nisu to htjeli napraviti, čak mi nisu na žalbu ni odgovorili.
Onda sam osobno napisao MUP-u i dobio šipak-

 

Inače, ako je to važno, u mirovinu sam otišao kao policajac, HRVI 30% (ozljede i bolesti nastale u DR), dragovoljac, i piše mi u rješenju za mirovinu da mi je policajac jedino zanimanje. Od HV-a u kojem sam bio je samo dodan staž u dvostrukom trajanju kao i svima.
U samo rješenju se HV ne spominjee nigdje, samo MUP i moj posao u MUP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si išao u mirovinu iz MUP-a imaš pravo na prevođenje u vojna zvanja i dizanje za 3 gore.

Pošto je ekipa ne samo u MUP-u divlja moraš im napisat točno što tražiš i na osnovu čega (imaš gore pravilnik i uputu) pa ćeš ostvarit svoje pravo.

Tražim to i to po Pravilniku tom i tom broj xxx od tog i tog datuma i odluci/uputi/uredbi (da ne otvaram gornje linkove) toj i toj,br.....

 

Sve propise imaš ovdje https://blog.dnevnik.hr/esadnuhic/?page=blog&subdomain=esadnuhic

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da nisam imao TRAJNI status HRVI-a od stupanja Pravilnika o prevodjenju od 1995. zakljucno sa 01.01,1996. ,nemam pravo na prevodjenje.Trajno sam dobio 2009. Do tada sam imao privremeno. Od 2002, po 20%, a 2009. 30% trajno. U mirovini sam od 2000. Tako je tom prilikom Visoki sud donio presudu u korist Tuzenika. Od daljnje borbe sam odustao. Komentara na sve do sada nema svrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija