Jump to content

kapara-izgubljena ili ne


anonimno

Preporučene objave

sklopio sam predugovor za kupnju jedne kuće i dao kaparu. Vlsnik mi je tvrdio da su svi papiri čisti, građevna dozvola za sve, nema tereta i sve ok. Vlasnički list je čist, ali tek poslije sklapanja ugovora i kad sam dao kaparu vidio sam da za nadograđen dio od oko 1/3 kuće nema građevnu dozvolu i kao takvo ja to naravno neću kupiti. Da li mogu temeljem toga tražiti da mi prodavatelj vrati kaparu, ili ?

btw kapara nije bila tolko velika 2 000E ,ali ne bi je samo tako lako htio izgubiti.

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dao sam kaparu 2500€ za kupnju kuće.Napravljen predugovor u kome stoji da prodavatelj vraća duplu kaparu ako ne potpiše ugovor do 31.12.2005.Rok istekao prodavatelj se ne javlja,u zk stoji plomba.Do kada je prodavatelj dužan vratiti kaparu, I što je sa kamatama, jer on to može odugovlačit do u nedogled.Kakav je redosljed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Laički,osobno,iskreno.Pa svaki bi čovjek bio sretan da dobije i povrat kamate, a kamoli kte na kaparu!Danasljudi ne mogu ujerati vlastiti dug bez kamata.Pa gdje mi živimo?Sudovi traju 20 g.,a što meni bi značilo rješenje suda ako ta osoba nema otkud vratiti ni kaparu, a ne još s kamatama?Ako smijem reći osobno mišljenje, pravno je sve moguće, ali..Kaže narod "lipsaj magarče dok trava ne naraste" I ponavljam, svatko bi bio sretan da dobije I POVRAT KAPARE, A KAMOLI DUPLU.zAR NISMO LJUDI DA STOJIMO IZA SVOJE RIJEČI?I ČEMU (u principu dupla kapara,osim ako se dogodi nešto na što ni kupac ni prodaatelj ne računaju).Pa zar nismo ljudi, opet!?Ili zaista neki idu sa kaparom da zarađuju?.Jadan je taj kruh, onako iskreno.Ali shvaćam da to poštene kupce i prodavatelje sputava u trgovini.Danas se svi boje svakog i osiguravaju na sve mguće načine.Koje je meni osiguranje, ako se nemam od čega naplatiti?I koji odvjetni k može to prepoznati?Odgovor je svaki, ali dobiti spor je lutrija, a još veća naplatiti se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako prodavatelj neće da vrati kaparu ,može li se umjesto povrata duple kapare(koja je ugovorena) tražiti i dobiti upis vlasništva srazmjerno veličini kapare,npr.ugovorena prodajna cijena objekta 50000$.kapara data 10000$.

Može li se na osnovu tih 10000$,tj.20%vrijednosti objekta upisati u zk 20%vlasništva.

Molim stručni odgovor na osnovu kojeg zakona i člana zakona može ili ne može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija