Jump to content

teške tjelesne ozljede-privatna tužba


Babass47

Preporučene objave

pozdrav

 

po naslovu možete zaključit da sam ja taj koji je zadobio teške tjelesne ozljede i općinski sud je pred nekih godinu i pol već izdao pravomoćno riješenje da je optuženik kriv.

 

sada sam se odlučio na privatnu tužbu zbog odštete.

šta preporučate, tj da li postoji netko zainteresiran za slučaj?

 

nisam nikada imao iskustva sa suđenjem i tome sličnim stvarima, ali pretpostavljam da slučaj nije pretjerano težak, pošto, kako sam naveo ranije, optuženik je proglašen krivim.

 

svaki savjet i informacija će dobro doći

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom imate pravomoćnu sudsku presudu kojom je utvrđeno da je počinitelj kriv za počinjeno kazneno djelo, parnica za naknadu štete je vrlo jednostavna, obzirom je sud vezan pravomoćnom kaznenom osudom, pa će se u sklopu parnice utvrđivati samo visina odštete, za koju će biti ključan nalaz i mišljenje vještaka.

 

A da znate okvirno računati, vidite ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o prijelovu jagodične kosti gdje je ugrađena pločica od titana.

napuknuće nosa i donje vilice.

i ostale lakše ozljede. hospitalizacija desetak dana, te strogo mirovanje kod kuće mjesecima.

 

nije to sad toliko ni bitno, nego me zanima što je sada najbolje za učiniti? pronaći odvjetnika koji će me zastupati ili?

ukoliko je to, da li možda imate kakvu preporuku, kome se obratiti? naravno, odvjetnika bih platio postotkom od izrečene odštete. ne znam kako se kreću odvjetničke tarife, ali sumnjam da sam sada u mogućnosti to platiti.

hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija