Jump to content

nužni dio nasljedstva


anonimno

Preporučene objave

poštovanje,

imam velik problem u vezi nasljedstva. udovica sam s troje malodobne djece i živim u kući koja je bez građevinske dozvole napravljena na zemljištu roditelja od pokojnog supruga. svekar mi je darovnim ugovorom i oporukom(vlastoručno potpisanim) ostavio to zemljište,ali je njegov drugi sin upetljao svoje prste te ga nagovorio da naprave ugovor o održavanju kojeg je sastavio i u kojem piše da SVE ostavlja njemu! taj ugovor svekar nije potpisao nego ga ovjerio otiskom palca(zato što nije pri svjesti,a ja to ne mogu dokazati). zanima me dali ja imam nekakva prava,barem neki nužni dio. također me zanima dali se može negdje doći do Vas na razgovor jer još ima pojedeinosti koje bi možda mogle biti bitne. unaprijed hvala na trudu i zaista se nadam da ćete mi uspjeti pomoći.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

nakon razvoda braka na sudu se rješava dioba stečevine. ja sam tražio 70 posto 0d uglavnom nekretnina:dvosobni stan u zagrebu i trokatna vikendica na moru.kako sam pri godinama ne hoda mi se po sudu. Nudim bivšoj vredniju vikend kuću, a meni da ostane stan u kojem stanujem. ona ne će.pristao bih na pola pola po novom zakonu što je najjednostavnije,alinina to ne pristaje.naime ona traži da joj ostane vikend kuća a meni stan kojeg se moram odreći u korist dobrostojeće kćeri.Znaći meni ništa.Ako sud presudi pola pola mogu li tražiti da obje nekretnine prodam i podijelim novac.Što ako ni n a to ne pristane? pomozite mi ,što da radim? unaprijed velika hvalampotocki@xnet.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija