Jump to content

S jednog suda na drugi


Dado13

Preporučene objave

Zanima me koliko se dugo čeka na pokretanje postupka na Županijskom sudu s obzirom da je predmet na Općinskom sudu u Ri trajao osam god. a nakon žalbe druge strane proslijeđen je na Žup.sud u Ri i nakon šest mjeseci dodjeljenog predmeta sutkinji, čitam na e-predmetu da je proslijeđeno na Županijski sud u Osijeku..isplatili se pisati pozurnicu?

Ja osobno ne mogu shvatiti ulogu Opć.suda, kad nakon izrečene presude di je sve kristalno jasno(radi se o imovini pok.djeda)sud prihvaća žalbu i nakon silnih godina peripetija sve se prebacuje na Žup.sud.

Biti razočaran je blaga riječ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja osobno ne mogu shvatiti ulogu Opć.suda, kad nakon izrečene presude di je sve kristalno jasno(radi se o imovini pok.djeda)sud prihvaća žalbu i nakon silnih godina peripetija sve se prebacuje na Žup.sud.

Biti razočaran je blaga riječ.

Ako to nemože te shvatiti,kako onda da vas neko shvati,budući da bi po vama trebalo ukinuti odredbe čl.18.Ustava RH i čl.348.ZPP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok pročitao sam članak,dobro kakva je onda procedura na Žup.sudu,žalba je isto moguca na tom sudu?Pa to onda ide u nedogled..u ovom slučaju osam god.na Opć.sudu trajao je spor,uz to predmet je ustupljen u drugi grad..kao zbog rasterećenja suda..nadam se da bar možete shvatiti razocaranost sa ovako dugim sporovima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok pročitao sam članak,dobro kakva je onda procedura na Žup.sudu,žalba je isto moguca na tom sudu?

 

ne. nije moguća žalba proti odluke županijskog suda.

moguća je revizija ako je vrijednost predmetnog spora veća od 100.000,00 kuna. po novom 200.000,00 kuna.

 

ali županijski sud može postupak vratiti prvostupanjskom sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što vam reče Bovu,ukoliko Županijski sud presudu potvrdi ili pak preinači,ona je pravomoćna i više se nemože pobijati žalbom.

Postoji mogućnost revizije pred Vrhovnim sudom,no izjava revizije nezadire u pravomoćnost presude i njenu izvršnost.

Ukoliko Županijsku sud utvrdi nepravilnosti u pogledu samog procesa pred prvostupanjskim sudom,donosi rješenje kojim presudu ukida,stavlja van snage i postupak vraća pred pred prvostepeni sud na ponovno odlučivanje,dajući upute istom sudu u smislu koje će to nepravilnosti otkloniti u svrhu donošenja zakonite odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Ok 22.12.2016 zup.sud je odbio žalbu i potvrdio prvostupanjsku presudu u kome moja sestricna(pokojna sad) mora vratiti baki novc.sredstva mog pok.djeda..e sad slijedi opet odiseja,kaze odvjetnica idemo ovrsnim putem potrazivati navedena sredstva..nije mi jasno zar opet sud i potezanje na sudu nakon sto je potvrdena presuda od strane zup. suda..zar se nemoze od banaka na osnovu presude traziti da se izvrsi po presudi?Tako i piše u presudi opć.suda u kojoj sudac navodi banke, racune i iznose na tim racunima,da po presudi banke postupe kako je navedeno.Osoba koja je tuzena je preminula u meduvremenu,dakle pitanje dali to ima veze i dali bi se pokretao ovrsni postupak da se postupilo po pravomocnoj presudi iz 2010 u kojoj je navedeno da se novč.sredstva te osobe prebace sa njenih racuna na min.financija(deponiraju),a nisu.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija