Jump to content

Naknada štete zbog nepravilnog rada tijela državne uprave


Bojan Horvat

Preporučene objave

Za sada samo hipotetsko pitanje, nadam se da će ostati na tome, ali bolje da znam.<br>Situacija je ovakva. Zbog novog zakona sve udruge su morale donijeti novi Statut i uskladiti ga sa zakonom do 1.10. 2015. Za udrugu na čijem sam čelu predao sam zahtjev u 5 mjesecu, da bi mi bio vraćen na doradu nedugo nakon. Doradio sam ga i ponovo poslao, mislim negdje 6 ili 7 mjesec. Zvao sam ured državne uprave jednom pa drugi put i pričao sam s referenticom koja je dobila predmet. Po njenin riječima  čini joj se  da je sve ok, ali da će mi se javiti, to je bilo u 9 mj. Zbog raznih obaveza pomalo sam i zaboravio na sve dok nisam dobio zahtjev za financiranje u sljedećoj godini od tijela lokalne samouprave. Jedan od uvjeta za dobivanje sredstava je i usklađen Statut sa zakonom. Do sada smo uvijek dobivali određena sredstva i nema razloga da ih opet ne dobijemo. Kako sam vidio zahtjev ponovo sma počeo zvati i raspitivati se gdje je zapelo, došao sam do službenice koja kaže da predmet nije riješen i da će mi se javiti. Objasnio sam joj da je hitno zbog financiranja i da udruga radi protuzakonito baš zbog Statuta, opet odgovor da će mi se javiti. Prošlo je već nekoliko dana, još se nije javila, a na pozive ne odgovara. Rok za predaju zahtjeva za financiranje se opasno približava. Najrađe bi otišao osobno u ured, ali problem je u tome jer se nalazi u gradu 60-ak km od mjesta gdje živim i nije mi baš usput. E sada, ako se dogodi da ostanemo bez sredstava od lokalne samouprave upravo zbog toga jer nije dostavljen Statut usklađen sa zakonom, da li imamo pravo tužiti navedeni ured državne uprave (državu) i/ili službenicu za naknadu štete i naravno koja je mogućnost uspjeha takve tužbe ?? <br>

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sada, ako se dogodi da ostanemo bez sredstava od lokalne samouprave upravo zbog toga jer nije dostavljen Statut usklađen sa zakonom, da li imamo pravo tužiti navedeni ured državne uprave (državu) i/ili službenicu za naknadu štete i naravno koja je mogućnost uspjeha takve tužbe ?? <br>

 

Zamislite samo koliko bi stotina milijardi kuna na isti način utužili razni poduzetnici - kojima država isto nije na vrijeme rješila razne papire.

Evo, primjerice građevinski investitori sa dozvolama koje čekaju godinama.

A to su oni koji financiraju i plaće državnih činovnika, i taj novac koji bi vaša udruga trebala dobiti 'od države'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamislite samo koliko bi stotina milijardi kuna na isti način utužili razni poduzetnici - kojima država isto nije na vrijeme rješila razne papire.

Evo, primjerice građevinski investitori sa dozvolama koje čekaju godinama.

A to su oni koji financiraju i plaće državnih činovnika, i taj novac koji bi vaša udruga trebala dobiti 'od države'.

 

Možda bi stvarno trebale početi pljuštati tužbe protiv odgovornih, ne protiv pojedinog ureda, nego osoba koja bi onda odgovarale svojom imovinom, pa bi itekako počeli raditi svoj posao za koji ih svi plaćamo.

 

I da pokušao sam zvao i njih iznad, točnije voditeljicu odjela, ali opet se nekim čudom nitko ne javlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija