Jump to content

Pretraga službenog vozila


pretežno vedro

Preporučene objave

Da li je policijski službenik koji radi pretragu službenog vozila kako bi utvrdio posjeduje li vozilo sve zakonom propisane uređaje i opremu dužan po postupanju ostaviti pismenu potvrdu o istome. Naime, prilikom pretrage vozila utvrđeno je da je vozilo opremljeno propisanim vatrogasnim aparatom kojem je prije mjesec dana istekao rok za servis. Policajac je sve poslikao no nije ostavio nikakav pisani trag o istome?

 

Da li je netko upoznat o visini kazne u ovome slučaju?

 

Ljudi unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radili su baš pretragu ili pregled (s nekim nalogom ili bez njega)?

 

Bio je pregled vozila, nije mi prvi put da me zaustavilo u službenom vozilu, no nikad da nisam dobio nikakvu potvrdu ili zapisnik o policijskom postupanju pa mi je to malo čudno. Naročito stoga što je policajac foto aparatom slikao npr. opremu pa tako i spomenuti vatrogasni aparat koji je dio obvezatne opreme u službenom vozilu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za pregled nema nikakvih potvrda niti zapisnika, tako da nemaš što dobiti i tu nema greške.

 

Što se tiče fotografiranja, sada neke postaje duže kamere i foto-aparate i koriste ih u postupcima. Kakvim uređajem su to fotografirali?

 

Običan foto aparat....

Mene u biti samo zanimaju reperkusije na ovo, hoće li doći ikakva kazna na firmu jer mi je uobičajeno kad bih prekršio dozvoljenu brzinu bilo ponuđeno da odmah platim, sada ništa.

Nekako sam se ponadao jer je bio neki klinac policajac da samo treniraju:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Malo msam proučio Zakone koji uređuju predmetno područje pa mi se bližim učinilo ovo: čl. 236 st.1.

http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

No ne mora biti.... mislio sam da netko ima sličnih iskustava..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet je min kazna 5000 kn.Kad dođe što od policije napisat prigovor po poznatom sistemu jer suci debelo smanjuju kazne za takve prekršaje a postoji mogućnost (što se prkticira) da donesete baždaren uređaj na pregled onima koji su zaustavili i tražite da se postupi po načelu oportuniteta pa neće bit kazni.

Treba požurit dok ne počnu bilo što pisat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

dižem temu..

 

Molim Vas uputu kako da sročim prigovor na kaznu ( s namjerom da ju sudac smanji). Muž je naime dobio rješenje o plaćanju kazne u visini od 5000 kn. Prošle godine zaustavili su ga sa službenim kombijem ( koji je u vlasništvu našeg obrta) a vatrogasnom aparatu istekao je rok. Dali se uopće ima smisla žaliti na takvo nešto.

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima,

 

još samo jedno pitanjce :)

 

Na rješenju sam vidjela da je datirano sa 17.10.2016 ( prekršaj se dogodio 25.08.2016) a nama je policajac na kućnu adresu uručio to rješenje 06.06.2017.

 

Pošto je naslovljeno na mojeg šogora ( koji je zajedno sa suprugom vlasnik obrta u čijem je vlasništvu kombi) preuzela ga je šogorica ( i potpisala nešto policajcu).

 

Sad me interesira dali uopće žalba vrijedi ( s obzirom da u rješenju piše da se možemo žaliti 8 dana nakon pravovaljane odluke) a to je po datumu na rješenju davno prošlo.

 

I kako to da je odluka donešena u 10 mj.2016 a do nas je stigla tek sad?

 

Hvala unaprijed na odgovorima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija