Jump to content

Ponovni postupak


kupacgrr

Preporučene objave

Prije deset godina vodio sam upravni spor. Podnio sam tužbu protiv rješenja Upravnog tijela. Presuda je bila nepovoljna za mene.

Nedavno sam primjetio da u tom slučaju Upravno tijelo nije dostavilo cjelokupni predmet Upravnom sudu. Izostavljen je ključni dokaz.

Koje su moje mogućnosti ispravljanja gornje situacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije deset godina vodio sam upravni spor. Podnio sam tužbu protiv rješenja Upravnog tijela. Presuda je bila nepovoljna za mene.

Nedavno sam primjetio da u tom slučaju Upravno tijelo nije dostavilo cjelokupni predmet Upravnom sudu. Izostavljen je ključni dokaz.

Koje su moje mogućnosti ispravljanja gornje situacije?

 

kako znaš da je greškom upravno tijelo zaboravilo dostaviti bitan dokaz ? možda su to namjerno napravili. ti kao tužitelj si trebao dostaviti taj dokaz.

 

gotovo. to što upravno tijelo nioje dostavilo cijeli spis nije nezakonita radnja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako znaš da je greškom upravno tijelo zaboravilo dostaviti bitan dokaz ? možda su to namjerno napravili. ti kao tužitelj si trebao dostaviti taj dokaz.

 

gotovo. to što upravno tijelo nioje dostavilo cijeli spis nije nezakonita radnja.

 

Bovu hvala na dobronamjernom komentaru. Međutim ovaj problem traje više od deset godina i meni je izvor velike frustracije i stresa što nisam željan olakšavat na forumu.

Naime, koliko sam upoznat sa upravnim pravom, ovo nije kompetentan komentar.

Ja bih od čitatelja zamolio takav, kompetentan komentar, uputu (Bovo, nadam se da ne zamjeraš).

Iz Zakona o upranim sporovima:

 

Prava i obveze stranaka u upravnom sporu

 

Članak 34.

 

(1) Stranke su obvezne u tužbi i odgovoru na tužbu iznijeti sve činjenice na kojima temelje svoje zahtjeve, predložiti dokaze potrebne za njihovo utvrđivanje i izjasniti se o činjeničnim navodima i dokaznim prijedlozima drugih stranaka.Obveza dostave isprava kojima raspolažu javnopravna tijela

 

Članak 35.

 

(1) Na zahtjev suda javnopravna tijela dostavit će isprave kojima raspolažu.

 

Što se tiče ovog: namjerno ili slučajno, normalno da ja vidim to kao namjerno. Po meni je to kriminal. Kako pokrenuti sustav da "grize" samog sebe? Ali ne želim "pumpat" samog sebe.

Još jednom, molim tuđa slična iskustva i kompetentne savjete.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije deset godina vodio sam upravni spor. Podnio sam tužbu protiv rješenja Upravnog tijela. Presuda je bila nepovoljna za mene.

Nedavno sam primjetio da u tom slučaju Upravno tijelo nije dostavilo cjelokupni predmet Upravnom sudu. Izostavljen je ključni dokaz.

Koje su moje mogućnosti ispravljanja gornje situacije?

moralo bi se imati više podataka,o čemu se radi i vremenski podaci...ali onako opčenito...

ima dva načina ispravljanja :

1.ponavljanje upravnog postupka zbog nove činjenice.....to ne možeš jer su oni znali za taj dokaz,samo ga nisu sudu poslali....

2.obnova sudskog spora koji se može podnijeti iz dva razloga iz ovoga što si naveo.

1a.ako sumnjaš da je namjerno izostavljen taj dokaz sudu,onda mislim da moraš prvo podnjeti kaznenu prijavu i ako uspiješ dokazati,onda poslije toga imaš pravo na obnovu postupka kod upravnog suda zbog te činjenice.

1b.ako nije namjerno,a sud nije znao za taj dokaz,a trebao ga je znati,možeš podnjeti zahtjev sudu za obnovu postupka,ako je to nova činjenica za koju oni nisu znali,ali ni ti nisi smio znati da ga nemaju jre si tad morao reagirati

za sve ovo pogledaj u zakonu o upravnom sporu (po tadašnjem zakonu) rokove kad moraš reagirati...jer npr. za novu činjenicu obično piše da se zahtjev mora pokrenuti u roku od mjesec dana saznanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija